Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

CANON FC 224 - zacięcie papieru?.

Rubinh 15 May 2008 22:16 1925 7
 • #1
  Rubinh
  Level 24  
  Kserokopiarka jw po zeskanowaniu a przed tworzeniem kopi zgłasza zacięcie papieru, który znajduje się jeszcze na początku drogi a na torze jego przesuwu jest czysto. Papier, oczywiście, zostaje wciągnięty i zatrzymuje się na pierwszym czujniku. To w zupełności wystarcza, aby ten komunikat się pojawił. Jak to rozumieć ?.
 • #2
  cefram
  Level 30  
  Witam

  Jakim cudem ta maszyna najpierw skanuje a potem tworzy obraz - to jest analog. Najprawdopodobniej masz do wymiany rolkę pobierania papieru - pokazuje zacięcie ponieważ kartka nie zgłasza się na czas przy rejestracji.

  Pozdrawiam
 • #3
  copyman
  Photocopiers specialist
  Albo padło sterowanie synchronizacją (zaczepy- dociski wałków synchro i sprężyny) i nie ma jak pociągnąć kartki dalej. Druga możliwość to brak detekcji położenia stołu co daje podobny objaw , tyle że wyrzuca błąd.

  C.
 • #4
  Rubinh
  Level 24  
  Witam. Obaj Panowie macie rację. Nie wdając się w szczegóły zaznaczam, że papier zatrzymuje się po przebyciu ok 1/4 swojej drogi. Skanowanie jeszcze moment trwa ale po chwili proces zatrzymuje się i "wyskakuje" błąd" zacięcia. Oczywiście, wałek pobierania papieru znajdujący się tuż pod kasetą tonera nie pracuje ale dlaczego, nie wiem. Przyznam, że nie jestem fachowcem od kopiarek, nie znalazłem żadnej dokumentacji od tego sprzętu stąd mój tekst. Muszę jakoś własnym sumptem dociec, co jest przyczyną odmowy pracy rolki.
 • #5
  cefram
  Level 30  
  Witam

  Skoro papier dochodzi do rejestracji ale dalej nie przechodzi - brak napędu rolki - kilka razy to przerabiałem - rejestracja występuje jako cały unit - nie jest jakoś gigantycznie droga.

  Pozdrawiam
 • #6
  Łikam
  Level 22  
  Ja bym jednak radził zacząć od sprawdzenia rolki pobierającej. Przerabiałem to wiele razy.
  O winie rolki najlepiej przekonać sie próbując ręcznie pomagać papierowi wejść do maszyny. Jeśli po popchnięciu, kopia przejdzie to wina rolki. Jeśli na, powiedzmy 10 prób, żadna się nie powiedzie to szukaj dalej.
 • #7
  copyman
  Photocopiers specialist
  Rubinh wrote:
  Papier, oczywiście, zostaje wciągnięty i zatrzymuje się na pierwszym czujniku.


  Czyli rolka odpada raczej. Pozostaje detekcja położenia stołu lub docisk/napęd registru.

  C.
 • #8
  Łikam
  Level 22  
  Zgadza się i tak jest bardzo często. Wystarczy ze rolka poślizgnie się odrobinę i papier nie dotrze na czas do czujnika. Wtedy to właśnie tak wygląda. Papier stoi przed czyjnikiem a czasmi odrobinę za.
  Rolkę można wyeliminować tylko podmieniając ją na nową albo, jak pisałem wcześniej, pomagając jej podczas pobierania.