Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niska szybkość ściągania uTorrentem

15 Maj 2008 22:40 3851 40
  • Poziom 10  
    Mam internet 6MB z dialogu i nie mogę go w pełni wykorzystać. Maksymalna prędkość z jaka ściągałem to 180kb/s uTorrentem. Był to odcinek Lost który miał ok.10000 seedów wiec ta prędkość na pewno zadowalająca nie jest. Pomóżcie mi. Może mam coś źle skonfigurowane . Albo znacie może jakieś lepsze programy :D:D
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Ja polecam BitComet spróbuj nim może będzie lepiej.
  • Poziom 34  
    Azureus też jest godny polecenia.
    Najpierw jeszcze byś sobie zrobił test czy Ty faktycznie masz te 6 Mb/s a nie 6MB
  • Poziom 10  
    Na pewno mam.Powinno mi sciągać jakos 750 kb/s mniej wiecej. A Azareus i BitComet wolniej jeszcze ściągają :/
  • Poziom 15  
    a słyszał kolega o czymś takim jak ratio?
  • Poziom 10  
    wegeras napisał:
    a słyszał kolega o czymś takim jak ratio?

Słyszał ale nie wie o co z tym chodzi :P

jajco72 napisał:
    no i jeszcze tak np. potestuj sobie tym... http://www.dsl.cz/mereni-rychlosti

Wiem jak sie sprawdza prędkość neta ... I wiem tez za co płacę.
  • Poziom 15  
    Wazna sprawa to prawidlowe ustawienie portu dla Azureusa,ograniczenie ilosci prob nawiazywania polaczen(lacze jest bardziej efektywne),pomoc moze zmiana DNS(poprawa szybkosci do i od usera),no i najwazniejsze -przy malej ilosci wymieniajacych pliki,to i Salomon nie naleje tempa wymiany.Uzywam Azureusa dosc dlugo i po jego konfiguracji komfort wymiany plikow jest bardzo zadowalajacy.Niestety minus to obciazanie pamieci kompa,ale zaden klient nie jest doskonaly.Przy sprawdzaniu lacza bierz trase dla pingow jak najdalsza od twojego wezla,wtedy test jest najbardziej wiarygodny co do wydajnosci.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przydałoby się napisać coś o systemie operacyjnym, ewentualnej wersji SP itd.
  • Poziom 14  
    uTorrnent ogranicza prędkość pobierania jeśli masz ograniczoną prędkość wysyłania, ja się na to kiedyś naciąłem. Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    1 sprawa. Jakie masz IP i czy w domu masz siec poprzez jakiegos routera? Jesli jest router musisz przekierowac porty bo przez niego masz prywatne IP (przewaznie zaczyna sie od 192). Tez musisz sie dowiedziec jakie IP przydzielil Ci Twoj dostawca. Tez moze byc prywatne lub publiczne. Jesli prywatne musisz sie z nim skontaktowac i poprosic o przekierowanie portow(w wiekszosci przypadkow usuluga platna). Jezeli masz juz publiczne IP (przy przekierowaniu portow trzeba jeszcze odpowiednio skonfigurowac uTorrenta) powinno smigac elegancko. I szczerze polecam uTorrenta. Testowalem Azureusa(napisany w javie - duzo zasobow zre) bitCommeta(w wiekszosci przypadkow sam lubil dobierac sobie predkosc sciagania i nie zawsze najwyzsza) i uTorrenta(dziala na maksymalnych predkosciach i w zwiazku ze malo zajmuje - malo zre zasobow systemu).
  • Poziom 10  
    Mam ip przydzielane dynamicznie. Kompa mam jednego i net idzie tylko dla mnie :D Jak skonfigurować tego uTorrenta zeby było dobrze? :>
    Sprawdź czy masz zieloną ikonke [v] na dole okna uTorrenta.
    Dalej nie wiadomo nic o O/S
  • Poziom 20  
    I dalej nie wiadomo nic o IP :/ Jak pisze WojtasJD sprawdz tez w uTorrencie ta ikonke na dole, bedziesz mial albo zielone v albo zolty trojkat z wykrzyknikiem. Jaka masz?
  • Poziom 10  
    No to ja nie wiem jak Ci wytłumaczyć jakie mam IP. Co chwilke mam inne :P Mam Windowsa XP Service pack 2. Ikonkę mam zieloną :)
    Walczmy dalej :wink:

W uTorrent -> Opcje -> Ustawienia -> Protokół BitTorrent -> Szyfrowanie - Wychodzące na Włączone
    (wątpie czy pomoże)

http://www.utorrent.com/faq.php#Does_.C2B5Torrent_support_Protocol_Encryption.3F

Pare dni temu testowałem efekt sciągania torrenta z TPB na Neo - 8GB plik sciągał się 4..5 dni niestety... (nie pomogły żadne ustawienia)

Najlepiej mieć dostęp do stron z logowaniem i systemem ratio (jeśli zbyt mało udostępniasz to zostajesz wywalony :D )
  • Poziom 10  
    WojtasJD napisał:
    Walczmy dalej :wink:

W uTorrent -> Opcje -> Ustawienia -> Protokół BitTorrent -> Szyfrowanie - Wychodzące na Włączone
    (wątpie czy pomoże)

http://www.utorrent.com/faq.php#Does_.C2B5Torrent_support_Protocol_Encryption.3F

Pare dni temu testowałem efekt sciągania torrenta z TPB na Neo - 8GB plik sciągał się 4..5 dni niestety... (nie pomogły żadne ustawienia)

Najlepiej mieć dostęp do stron z logowaniem i systemem ratio (jeśli zbyt mało udostępniasz to zostajesz wywalony :D )

Włączyłem to szyfrowanie. A mam konto na torrenty.org . Znajdę coś i zobaczymy jak będzie śmigało :P
  • Poziom 14  
    Wiem jeszcze że jest coś takiego że system zabiera 20% internetu. I da to się gdzieś ustawić. Chyba gpedit.msc. tzn start/otówrz/gpedit.msc :)
  • Użytkownik obserwowany
    j.pawlowski2 napisał:
    Mam internet 6MB z dialogu

Chyba koledze chodzi o przepustowość 6 Mbit/s ?
    Czyli kolega wyciągnie z niego max 768 kB/s
  • Poziom 10  
    Michal19881 napisał:
    j.pawlowski2 napisał:
    Mam internet 6MB z dialogu

Chyba koledze chodzi o przepustowość 6 Mbit/s ?
    Czyli kolega wyciągnie z niego max 768 kB/s

Tak właśnie o to mi chodziło :P
  • Poziom 27  
    Torrenty.org nie slyna z szybkosci, i czesto zdaza sie tak ze jest tam 600seedow ale kazdy ma ustawiony wysyl na 1kb/s. Wtedy nie ma mozliwosci sciagnac czegos szybciej. Mozesz opcjonalnie w uT zwiekszyc liczbe połaczen i miec nadzieje ze ludzie beda seedowac min 20kb/s.
  • Poziom 20  
    Moze i nie slyna ale ja nienarzekam, na swoim 2Mbit/s w 80% przypadkow mam pelen transfer, w pozostalych przypadkach to sa sytuacje kiedy jest 10 seedow i kilkanascie peerow. Dla takich ilosci seed/peer jaka jest np. w Lostach i zakladajac ze j.pawlowski2 ma wszystko ok skonfigurowane (wyswietla sie przeciez ikonka zielona w uTorrencie) wina bedzie lezec po stronie dostawcy, ewentualnie jak ma jakis bajzel w systemie to tez to potrafi ograniczyc internet. Byc moze jest to tez wina dynamicznego IP. Neostrada np.(bez liveboxa) ma adresy publiczne(o ile dobrze pamietam) i tez dynamiczne i torrenty wogole nie chca hulac, a jak juz leca to max 6 kB/s
  • Poziom 16  
    Kolego spróbuj pomodelować trochę łącze programem cFosSpeed 4 u mnie to bardzo pomaga bo rozdziela zasoby łącza na poszczególne procesy i poprawiło pobieranie z neta.
  • Poziom 10  
    I lipa :/ Ściągłem film który miał około 3000 seedów i średnia prędkość to 130 kB/s, a film ogólnie ściągną się w jakieś półtora godziny. Czyli dalej nie jest to zadowalający wynik :/ Przestają mi się podobać te torrenty. Nic ciekawego nie ma do ściągnięcia, a jak już jest to powoli się ściąga.
  • Poziom 14  
    Ej mam pytanie to 6M to w dzień czy w nocy masz??
  • Poziom 10  
    Brosper napisał:
    Ej mam pytanie to 6M to w dzień czy w nocy masz??

Cały czas :D