Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję odpowiedników MM1669

Mariusz G. 15 Maj 2008 23:04 1068 0
    Mariusz G.
    Poziom 18  
    Naprawiam radioodtwarzacz przenośny marki NoName w którym uszkodzeniu uległ odtwarzacz CD/MP3.
    Objawy są następujące: długi czas rozpoznawania włożonej płyty, odtwarzanie zaledwie kilku sekund pierwszej ścieżki (CD Audio) lub pierwszego pliku mp3 (CD ROM MP3). Początkowo w ogóle nie łapał nic, zaczął coś trybić dopiero po czyszczeniu optyki, ale to niewiele dało. Podejrzenie padło na napęd sanek głowicy. Przy wyłączonym zasilaniu ręcznie pokreciłem trybikami (to taki mechanizm przekładniowy napędzający prostą zębatkę u samej głowicy zamiast ślimaka jak zazwyczaj w napędach komputerowych) przesuwając głowicę na sam koniec. Po włączeniu urządzenia o dziwo głowica samoczynnie wróciła na początek dysku. Objawy rzecz jasna nie minęły, nie była to więc sprawa hipotetycznie zatartego prowadzenia sanek głowicy.
    Diagnoza: uszkodzony sterownik silnika, układ scalony Mitsumi MM1669.
    Okazało się że na hurtowni takiego jegomościa nie mają, więc nawet nie wiem ile takie coś może kosztować. Szukałem odpowiedników, ale chyba za słabo bo nic nie znalazłem. Załączam notę katalogową tej kości.