Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja Romano - jakie wtryski ?

RomanCitro 16 May 2008 09:06 3214 14
    RomanCitro
    Level 16  
    Witam, przymierzam się do zakupu nowych wtrysków ew. listwy wtryskowej - jaką lub jakie polecacie.
    Instalację posiadam "Romano" i osobne wtryski. Listwy wtryskowe wychodzą chyba taniej dlatego raczej skłaniałbym się do jej zakupu.
    Proszę o porady.
    tomek gaz
    Level 15  
    listwa valtek 3Ω bez problemu będzie chodziło . tak na marginesie dlaczego chcesz zmieniać listwę
    RomanCitro
    Level 16  
    od początku montażu mam problemy z ustawieniem i poprawną pracą, przebieg już też mają chociaż jak były sprawdzane na przyrządzie to dawkę dają równo.
    Myślę że od początku były za małe średnice wtrysków.
    tomek gaz
    Level 15  
    od kiedy masz tą instalke czy ktoś to jeszcze montuje:?:
    emu
    Level 16  
    Ja montuje tylko romano i uwarzam ze jest to najlepsza z jakimi sie spotkalem.A jezeli chodi o srednice wtryskow to sa trzy ABiC.Powiedz jaka to fura to bedziemy wiedziec jakie .

Dodano po 2 [minuty]:

do tomek gaz ty chyba takiego systemu nigdy nie widziales dlatego tak mowisz
    tomek gaz
    Level 15  
    romano nie montowałem ale dużo tego naprawiałem chodziło mi o
    romano RIS z tego co wiem to już dawno nie ma tego na rynku
    emu
    Level 16  
    przepraszam za moze zbyt szorstka moja wypowiedz.Takiego systemu jak ty mowisz ja nigdy niewidzialem, byc moze to jakis stary nieudany.Romano fast to jest ich nowy stosowany od dwuch lat i sprawuje sie baedzo dobrze.
    RomanCitro
    Level 16  
    mam zamontowaną w Xantii 1,6i i właśnie Romano RIS, a wtryski z tego co pamiętam zamontowane były "B".
    Najpierw zamontowali najmniejsze "A" ale paliła dużo, więc zmienili na "B".
    Ostatnio sam zacząłem ustawiać i już trochę lepiej pracuje silnik. Ustawione było dość spore wzbogacenie mieszanki a teraz muszę popracować nad mapą.
    tomek gaz
    Level 15  
    roman citro
    długo masz tom instalkę
    RomanCitro
    Level 16  
    dość długo, bodaj ze 5 lat.
    tomek gaz - a może ty możesz coś podpowiedzieć skoro takie naprawiałeś.
    Czasami działa dobrze ale jak zgaszę silnik i ponownie zapalę to całkiem inaczej chodzi, jakby nie palił na wszystkie (często tak działa) - i jest to na niższych obrotach, pow. 3500 jest już ok.
    Czasami potrafi strzelić w wydech podczas przyspieszania (na samym początku), oraz czasami również jest problem z przekroczeniem 120km/h ale tak normalnie to 175km jedzie bez problemu.
    Jest tak od samego początku (montażu).
    RomanCitro
    Level 16  
    Widzę że zostało bez odpowiedzi, a może ktoś mi napisze ile dysza ma mm (otwór) lub jaki powinien być.
    RomanCitro
    Level 16  
    a czy może mi ktoś poradzić jaka listwę kupić do instalacji Romano 1 ohmową czy 3 ohmową ?
    Dysze już wiem że 2,0 do 2,2mm.
    IZYK

Level 12  
    RomanCitro wrote:
    a czy może mi ktoś poradzić jaka listwę kupić do instalacji Romano 1 ohmową czy 3 ohmową ?
    Dysze już wiem że 2,0 do 2,2mm.

czerwony waltek 3omy.Żółte 1om bardzo szybko się zużywają.Trzeba często wymieniać gumki na tłoczkach i kalibrować. poz atym czy romano jest przystosowany do 1om
    RomanCitro
    Level 16  
    ooo w końcu ktoś się zlitował i odpowiedział :). Nie wiem czy romano może obsługiwać 1ohm.
    Dzięki za informację na temat walteka ale czy czerwone również szybko się zużywają ?
    IZYK

Level 12  
    Nie które volwo posiadają dodatkowe czujniki np.czujnik ciśnienia paliwa co może być utrudnieniem ale tak bywało kilka lat temu.Obecnie auta wolvo montuje się jak każdy inny pojazd.im nowsze tym lepiej(sekwencja).
    Niestety nie zajmuję się instalacjami ROMANO.Ale chyba jest to elektronika AEB więc to chyba dobra instalacja.