Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie radio CB do wyjazdów zagranicznych ?

16 Maj 2008 10:00 10103 8
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem, dużo jeżdżę po Polsce ,Czechach i trochę Austria, Niemcy; swym prywatnym samochodem (osobówka). Chciałbym wyposażyć się w CB-radio i rozmawiać zarówno w Polsce z Polakami jak i z „tubylcami” za granicą. Słyszałem iż u nas jest AM a tam FM oraz tgn. „połówki” różnica o 5Hz bodajże.
    Me pytanie;
    -Czy to prawda i czy jest cos jeszcze o czym powinienem wiedzieć przed zakupem radyjka
    -No i jaki sprzęt ma to wszystko i najlepiej by pasowało do mego „mobila”

Z góry dziękuje za rzetelne porady.

Tytuł zmieniłem. /c2h5oh/
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Uwaga na Austrię.
    Tu cytat jednego kolegi:
    "...Zaintrygowany dywagacjami na temat legalności CB-radia w Austrii i używanych tam zakresów, pozwoliłem sobie napisać list do Federalnego Ministerstwa Transportu, Innowacji i Technologii w Wiedniu by o tę kwestię zapytać.
    Wg odpowiedzi, w Austrii obowiązuje podstawowa 40, wyłącznie FM, '5', moc nie większa niż 4W. Co może być dla nas istotne, dozwolone są tam wyłącznie radyjka posiadające wyłącznie dozwolony zakres. Jeżeli więc nasze radyjko posiada modulację AM (choćby obok FM) lub inne kanały niż podstawowa 40, wówczas jego użytkowanie w Austrii jest nielegalne..." "...W Austrii legalnie dopuszczone są wyłącznie radyjka jednostandardowe,
    wyłącznie 40 podstawowych kanałów (26.965-27.405MHz), wyłącznie FM.
    Jeżeli radio ma cokolwiek innego, np. możliwość pracy w AM, w '0',
    na innych czterdziestkach lub moc większą niż 4W,
    wówczas jego wwóz i używanie jest zabronione..."
  • Poziom 12  
    Witam. Troszkę doświadczenia na temat wyjazdów za granice to już mam i chętnie się podzielę:

Od ośmiu lat jeżdżę do germanii i nie spotkałem się jeszcze aby ktoś z "tubylców" na ich fm-ach udzielał jakichkolwiek istotnych informacji wiec po co radio z multistandardem skoro wszystkiego się dowiesz na 28 k.am ?
  • Poziom 14  
    Witam , chciałem zapytać czy faktycznie radio z multistandardem jest zbędne w austrii i niemczech ? Co można usłyszeć/dowiedzieć się na tych FM u germańskich sąsiadów ? Bo chce kupić coś do osobówki i nie wiem co :/
    Teraz myślę nad Alanem 48+ oraz Unidenem 520XL (który nie posiada multistandardu)
    Pozdrawiam
  • Admin Sprzętu Medycznego
    Ja poruszam się po całej europie: Francja , Niemcy, Hiszpania, Austria, Szwecja, Belgia, Holandia, Czechy, Słowacja , Węgry. samochodem ciężarowym, dostawczym, lub osobowym w zależności od potrzeb. Używam radyjka tti TCB-880 które ustawia się do potrzeb i wymogów danego kraju w trakcie załączania kombinacją klawiszy. Przechodziłem wiele kontroli i nie miałem raczej problemów przy nich. Kilkakrotnie poproszono mnie o certyfikat CE w załączeniu przesyłam instrukcję obsługi. I muszę dodać że cena jego jest też przystępna. A opinie różne na jego temat. Ja man sobie chwale to radyjko.
    Na stronie 12 są podane dane dotyczące obsługiwanych automatycznie krajów
    Załączniki:
  • Poziom 12  
    Witam ponownie. Ponownie tez informuje (w zwiazku z zapytaniem kolegi Caporeira) w zupelnosci wystarcza na wyjazdy zagraniczne radio w polskim standardzie bo od wlasnych rodakow uzyskasz wiarygodne informacje w zrozumialym dla kazdego polaka jezyku(to fenomen znac tyle jezykow co kolega Fortronik) o znajomosci angielskiego nie mowie bo np.francja,niemcy,wlochy wogole nieprzydatny,zamiast inwestować w nowe radio z multi st. pomysl nad nawigacja- pomaga przy objezdzaniu korkow(TMC).pozdrawiam andy355

Zgodnie z punktem 15 regulaminu, proszę poprawić post.
    Użyj przycisku Jakie radio CB do wyjazdów zagranicznych ? przed wysłaniem postu.
    Nie kasować wpisu ! /c2h5oh/
  • Admin Sprzętu Medycznego
    andy355 napisał:
    (to fenomen znac tyle jezykow co kolega Fortronik) o znajomosci angielskiego nie mowie bo np.francja,niemcy,wlochy wogole nieprzydatny,zamiast inwestowac w nowe radio z multi st. pomysl nad nawigacja- pomaga przy objezdzaniu korkow(TMC).pozdrawiam andy355

Kolego fenomenem jest przeczytanie postów ze zrozumieniem. Znajomość języków jest bardzo przydatna (dla informacji znam jedynie dwa obce języki) A koledze chodziło o legalność posiadania i używania radia. Każdy wie że jedynie rodacy za granicą pomogą i poinformują. Jednak nasze radia nie są zgodne z przepisami większości krajów. A przykładowo wymienione radyjko posiada certyfikat akceptowany przez wszystkie kraje UE.

Sugerowanie zakupu nawigacji nie ma związku z tematem
  • Moderator
    W związku z tym, że autor tematu ostatnio logował się na elektrodzie 07 sierpnia 2008, a dyskusja zeszła na inne tory, temat zamykam.
    Autor tematu ma prawo go ponownie otworzyć (po uzgodnieniu na PW).