Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PC5580A423 - nie można zresetować błędu

tom71 16 Maj 2008 10:07 3469 5
  • #1 16 Maj 2008 10:07
    tom71
    Poziom 19  

Witam panów!! Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego proszę o wyrozumiałość. Sprawdzałem już wcześniejsze tematy dotyczące tej pralki, ale mój problem tkwi w tym, że po wymianie zaworu przesterowującego na panelu świeci dioda - redukcja wirowania, miga gotowa koniec, świeci blokada drzwi.Na płytce nie ma żadnych oznaczeń, oprócz oznaczeń na elementach, które są inne niż w poprzednich postach. Przyznam się szczerze, że wolałbym naprawić coś z audio niż to. Był w tamtym tygodniu fenomen, który naprawia sprzęt AGD na tym terenie, ale on nawet nie sprawdzał tego zaworu, tylko stwierdził, że na 150% jest do wymiany sterownik. Oznaczenie na triakach to Z7M a pod spodem Y352 ( są 4 szt. ). Proszę o podpowiedź, co dokładnie sprawdzić, a może to rzeczywiście sterownik. Proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam.

0 5
  • Pomocny post
    #2 16 Maj 2008 10:32
    nares
    Specjalista AGD

tom71 napisał:
    na panelu świeci dioda - redukcja wirowania,

To błąd E-07, czyli do sprawdzenia czujnik aqua-stop, na dnie obudowy pralki.

0
  • #3 16 Maj 2008 10:50
    tom71
    Poziom 19  

Dobrze, sprawdzę jeszcze raz czy nie trzyma na nim styk. Na sterowniku wzrokowo O.K , ale pomiary wykonam już jutro, bo dziś nie zdążę. Pozdrawiam.

0
  • #4 19 Maj 2008 10:28
    tom71
    Poziom 19  

Witam! Czujnik sprawdzony i wymieniony na nowy, ale pralka nadal zachowuje się tak samo, czyli świecą te same komunikaty i pracuje cały czas pompka. Pozdrawiam.

0
  • #5 19 Maj 2008 13:06
    marqs-60
    Poziom 20  

Witam.Sterownik-ale do naprawy,uważam,że powinieneś sprawdzić triaki: zasilającego pompę jak również zasilającego zawór przesterowania oraz sam zawór,zapomniałem dodać wymontuj silnik i sprawdź przewody od kostki przyłączeniowej do stojana i szczotek (czy jest przejście).

1
  • #6 19 Cze 2008 16:00
    tom71
    Poziom 19  

Witam! Okazuje się, że nie warto się zagłębiać. Dlaczego? Przyczyną był przerwany przewód w kostce przy włączniku Aqua - Stop. W sterowniku było wszystko O.K .Pralka kończy 4 - te pranie. Zamykam temat, pozdrawiam i dziękuje.

0