Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PC5580A423 - nie można zresetować błędu

16 May 2008 10:07 3595 5
 • Level 19  
  Witam panów!! Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego proszę o wyrozumiałość. Sprawdzałem już wcześniejsze tematy dotyczące tej pralki, ale mój problem tkwi w tym, że po wymianie zaworu przesterowującego na panelu świeci dioda - redukcja wirowania, miga gotowa koniec, świeci blokada drzwi.Na płytce nie ma żadnych oznaczeń, oprócz oznaczeń na elementach, które są inne niż w poprzednich postach. Przyznam się szczerze, że wolałbym naprawić coś z audio niż to. Był w tamtym tygodniu fenomen, który naprawia sprzęt AGD na tym terenie, ale on nawet nie sprawdzał tego zaworu, tylko stwierdził, że na 150% jest do wymiany sterownik. Oznaczenie na triakach to Z7M a pod spodem Y352 ( są 4 szt. ). Proszę o podpowiedź, co dokładnie sprawdzić, a może to rzeczywiście sterownik. Proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam.
 • TespolTespol
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  tom71 wrote:
  na panelu świeci dioda - redukcja wirowania,

  To błąd E-07, czyli do sprawdzenia czujnik aqua-stop, na dnie obudowy pralki.
 • TespolTespol
 • Level 19  
  Dobrze, sprawdzę jeszcze raz czy nie trzyma na nim styk. Na sterowniku wzrokowo O.K , ale pomiary wykonam już jutro, bo dziś nie zdążę. Pozdrawiam.
 • Level 19  
  Witam! Czujnik sprawdzony i wymieniony na nowy, ale pralka nadal zachowuje się tak samo, czyli świecą te same komunikaty i pracuje cały czas pompka. Pozdrawiam.
 • Level 20  
  Witam.Sterownik-ale do naprawy,uważam,że powinieneś sprawdzić triaki: zasilającego pompę jak również zasilającego zawór przesterowania oraz sam zawór,zapomniałem dodać wymontuj silnik i sprawdź przewody od kostki przyłączeniowej do stojana i szczotek (czy jest przejście).
 • Level 19  
  Witam! Okazuje się, że nie warto się zagłębiać. Dlaczego? Przyczyną był przerwany przewód w kostce przy włączniku Aqua - Stop. W sterowniku było wszystko O.K .Pralka kończy 4 - te pranie. Zamykam temat, pozdrawiam i dziękuje.