Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion DXZ388RUSB

Gregor2600 16 Maj 2008 11:00 3796 10
  • #1 16 Maj 2008 11:00
    Gregor2600
    Poziom 17  

Wpadł mi w oko nowy wypust Clarion-a.
    Możliwości i cena bardzo zachęcające (od 500zł)
    - 3 pary RCA
    - sterownie subwooferem
    - filtry dolno i górno przepustowe
    - USB
    - pilot

Czy jest to aby na pewno ta stara dobra seria DXZ?

0 10
  • #2 16 Maj 2008 15:46
    powalla
    Moderator CarAudio

Filtry HPF są chyba tylko na wyjściach głośnikowych ,a nie na RCA ............proponuję wycieczkę do np. MM i "pomacać" .......może jak będą mieli dobry humor pozwolą podjechać do ich serwisu i posłuchać w swoim aucie ....kupować nie trzeba u nich :-) .

0
  • #3 16 Maj 2008 18:08
    Gregor2600
    Poziom 17  

powalla napisał:
    Filtry HPF są chyba tylko na wyjściach głośnikowych ,a nie na RCA .

Poważnie takie numery robią dając trzy pary RCA?
    Pytam bo o radyjkach niewiele wiem.

0
  • #4 16 Maj 2008 20:41
    miki87
    Poziom 20  

RCA są czyte i wolne od filtrów:) ale wg. mnie to dobrze;)

0
  • #5 17 Maj 2008 13:57
    Gregor2600
    Poziom 17  

miki87 napisał:
    RCA są czyte i wolne od filtrów:) ale wg. mnie to dobrze;)

na RCA jest filtr dolnoprzepustowy.

Czy lepiej używać tego co jest wbudowany we wzmacniaczu, czy tego z radia?

0
  • #6 17 Maj 2008 14:37
    powalla
    Moderator CarAudio

Sprawdzić oba i wybrać lepszy .

0
  • #7 17 Maj 2008 14:44
    Gregor2600
    Poziom 17  

hehe - no tak przeważnie najprostsze rozwiązania są najlepsze.
    Chodziło mi raczej o teoretyczny aspekt różnicy konstrukcji i działania obydwu filtrów. Domyślam sie ze we wzamku jest analogowy bierny a w radiu może być cyfrowy aktywny.

Zapytam jeszcze tak z ciekawości (pewnie ciężko będzie o obiektywną odpowiedz), czy wszystkie Clariony z serii DXZ mają taką samą jakość dźwięku - jeśli nie to co mają wspólnego, że w ogóle są w jednej serii? Jak sie to ma np. do Alpine z serii CDA?

0
  • #8 18 Cze 2008 16:45
    bogo
    Poziom 10  

Witam, właśnie zakupiłem taki model za 475zł. Wkrótce zamieszczę fotorelację, a dalej pliki audio z odsłuchu.
    Test tego modelu pojawił się w ostatnim numerze caraudio, porównywano go z pionkiem 6000..., jakąś alpine cda, sony i blaupunkt (wybaczcie nie pamiętam jakie). Jeśli chodzi o jakość do ceny to wypadł najlepiej. W porównaniu opcji też nie odstawał od reszty. Wg autorów dźwięk nieco gorszy niż w alpine i blaupunkcie. Brak korektora dźwięku. Ale za to znaczna możliwość rozbudowy jak za taką kasę.
    A ode mnie: wygląd 4/5 - nie jest to hi-tec, ale przez niektórych pożądana klasyka, bez choinki i badziewia, powiedziałbym piękne podświetlenie.
    Dźwięk - podłączone na szybko, bez wzmaka 4,5/5 - bez porównania do mojego starszego sony, wykrzesał z moich starych głośników nowe brzmienie. 0,5pkt obcinam, bo coś muszę zostawić, jak wyciszę auto i wstawię nowe głośniki. Funkcjonalność: 5/5 - bez czytania instrukcji czujesz gdzie trzeba nacisnąć. Trochę głęboko jest port usb i klapka denerwuje przy wkładaniu pendriva, ale to tylko mały minus.
    Aha, made in china.
    Ogólnie polecam, za te pieniążki trudno znaleźć konkurencję.

0
  • #9 18 Cze 2008 20:48
    powalla
    Moderator CarAudio

"Wkrótce zamieszczę fotorelację,"

z montażu radia? ........ chyba jeszcze nie było :-)

"a dalej pliki audio z odsłuchu"

nagrasz dźwięk w aucie ? ...........to może być lepsze niż filmiki z pracy subów :-)

0
  • #10 18 Cze 2008 23:13
    bogo
    Poziom 10  

"z montażu radia?" - nie Panie xxxxxx, moim skromnym zdaniem każdy kto stoi przez zakupem radia przez net chciałby dokładnie obejrzeć je z przodu i tyłu, jak jest podświetlone, jak wykończone etc. Jak jesteś taki xxxxx, to byś sam coś takiego zamieścił na forum. Nie to nie, widzę że xxxxx nigdy się nie dogodzi, tylko stękać i narzekać potrafi. Współczuję. Gregor2600 i inni stojący przed wyborem radia mogą podziękować Panu powalla za pomoc.

Moderowany przez Sylwek:

Przywołuję Cię do porządku tego typu utarczki słowne dopuszczalne są jedynie poprzez PW .

0
  • #11 18 Cze 2008 23:37
    powalla
    Moderator CarAudio

Nagraj w HD ,to będzie lepiej widać szczegóły wykończenia radyjka ......... a te pliki audio .........z racji jak najwyższej jakości dźwięku oczywiście wrzuć w .wav .

PS: po Twoich postach (szczególnie ten z poradą w sprawie katalizatora) widać jak świetnie pomagasz innym .......tylko tak jakoś na bakier z prawem z tym katem ......,a to jest publiczne forum

PS: reszty "prywatnych podjazdów" nie skomentuję ,bo wysoka kultura osobista jaką posiadam nie pozwalać obrażać na publicznym forum drugiego usera ...........

0