Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Kadett 1991, zapach paliwa, brak wycieku...

16 Maj 2008 11:51 2197 3
  • Poziom 9  
    Witam!Mam problem z oplem kadett. od jakiegoś czasu wyczuwam dość intensywny zapach benzyny(dodam jeszcze,że kadett jest tez na gaz). na pewno nigdzie nie ma wycieku,natomiast nawet jak wyłączę bezpiecznik od pompy paliwowej to nic to nie daje i dalej jest go czuć.Wydaje mi sie ,że zapach dochodzi gdzieś z tyłu auta ale tam nic gołym okiem nie widać.Czy miał ktoś podobny problem i wie co by to mogło być?Ewentualnie poproszę o jakieś Wasze pomysły?

Proszę przeczytać regulamin forum, szczególnie pkt. 11 i poprawić temat postu.
    Nie kasować wpisów moderacyjnych.
    11:59 16.05.2008
    [_P_]

---
    Widzę, że muszę sam poprawić temat!
    Zdania zaczynamy z wielkiej litery.
    12:21 16.05.2008
  • Poziom 20  
    Radziłbym sprawdzić mocowanie pompy pod tylną kanapą i wężyk odpowietrzający który też tam sie znajduje lubi pęknąć i czuć potem zapach benzyny w samochodzie miałem podobny przypadek w oplu corsie A
  • Poziom 9  
    Niestety nie jest to ani mocowanie pompy ani wężyk odpowietrzający.Sprawdzone:( Czy ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co by to mogło być?
  • Poziom 18  
    Ja w vw polo miałem podobny problem - gdy włączyłem ogrzewanie to na postoju było czuć benzynę w aucie. Problemem był pocący się wężyk od paliwa - wycieku nie było widać, jednak na wężu były takie małe pęknięcia (guma z której był wężyk sparciała). Może u ciebie jest ten sam problem. Sprawdź także czy niema dziury we wlewie paliwa (chodzi o tą rurę co benzyna leci do baku jak tankujesz).