Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ładowanie do prostej instalacji 6V do simsona

Genkowski 16 May 2008 12:02 5419 14
    Genkowski
    Level 11  
    Witam Serdecznie wszystkich i modelatora
    Robiłem gościowi ostatnio eletrykę w simsonie od podstaw, była tam stara elektryka prsta bez stacyjki i kierunków i wszystkich dobroci, chciał aby podpiąć mu te kirunki a przedewszystkim ładowanie do aku żelowego.
    Proszę podać mi poradzić jak można by było wstawić coś taniego i skutecznego.
    Dzięki z góry za porady i pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    jaki simson?
    goldwinger
    Cewka od świateł stop ma odczep na ładowanie, puścić przez diodę do akumulatora i styknie
    Genkowski
    Level 11  
    jaką diodę o jakim symbolu,
    bo tak właśnie wcześniej myślałem tylko nie wiedziałem jaką właśnie diodę można by było zastosować
    djtrebla
    Level 15  
    sadze ze wystarczy 1N4001, czyli 1 Amperowa
    goldwinger
    chyba w celu użycia jako grzałki ta 1A

daj 10A bo 5A będzie się za bardzo grzała
    andrzej0769
    Level 19  
    Kolego sam sobie stwarzasz problem do tego celu są orginalne prostowniki razem z przerywaczem w jednym.TGL42409 6V 2x21W 6V 5A DDR-Ruhla.
    goldwinger
    Tylko tyrystor lubi w nich odejść na wieczny odpoczynek
    andrzej0769
    Level 19  
    Ten regulator nie ja wymyśliłem i nie siada tak szybko jak piszesz ,daje prąd stabilizowany.Ja na pewno nigdy bym nie założył diody 10A to jest zabezpieczenie do akumulatora 100 Ah a nie do takiego małego, chyba że ktoś chce spalić instalację lub zepsuć akumulator.
    goldwinger
    o czym ty piszesz?
    Genkowski
    Level 11  
    Panowie bez kłótni proszę dzięki już wszystko wiem to mi wystarcza coś wykombinuję i założę, gdyby to o mojego chodziło to na pewno ja bym miał instalację 12V i zastosował bym ten pierdolnik z przerywaczem lub stare dwu cewkowe układy ładowania co były dawniej montowane w simkach. Dzięki za porady i narazionko
    andrzej0769
    Level 19  
    Kolego Genkowski nie podchodź do tego w taki sposób moje czyjeś po prostu rób tak jak ma być i nie rób sideł bo to się kiedyś w życiu na tobie odbije,szczerze radzę i pozdrawiam .
    Genkowski
    Level 11  
    dzięki za porady wiedzialłem że można na elektrodę zawsze liczyć
    adams987
    Level 35  
    A co sądzicie o takim prostym rozwiązaniu ładowania i zasilania kierunkowskazów?:
    ładowanie do prostej instalacji 6V do simsona

Rezystor dużej mocy rzędu 2,2 ÷ 3,3Ω (10W lub jeszcze lepsza jest żarówka 12V 21W), zapewnia mały prąd ładowania akumulatora.
    Kierunkowskazy pobierają energię w około 80%z aku a tylko przez chwilę z cewki (jest tam wówczas wyższe napięcie niż na aku).