Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Coilgun trzy cewkowy - jak zrobić?

16 Maj 2008 13:15 3024 13
  • Poziom 10  
    Chciałbym zrobic własny coilgun, ale sam nie mam pomysłu dlatego prosze o pomoc. Chciałbym żeby był on trzystopniowy, tzn. żeby miał okolo 3 cewki. Chciałbym zeby miał tez wyglad broni, żeby bylo to efektywne. Mam nadzieje ze bedzie on miał tez duza siłe wyrzutu pocisku. Zrobie rowniez automatyczny podajnik na naboje, ale to moja inwencja, jednak jak ktos zechcialby mi podpowiedziec jak moge przygotowac taki magazynek, bylbym wdzieczny. Prosze o pomoc jak sie do tego zabrac. Do dyspozycji mam około 200 zł. Rezultat oczywiscie zaprezentuje zamieszczajac filmik. Z gory dziekuje za pomoc.

P.S. Dużo juz o tym czytalem, ale jednak prosze pisac jak dla laika.
  • Poziom 10  
    Witam,
    rówinież byłbym zainteresowany zbudowaniem takiego działka. Domyślam się, że cewki powinny być sterowane z fotokomórek, ale moja wiedza jest zbyt ogólna. Może ma ktoś związane z tym jakieś doświadczenia ?

pozdrawiam,
    edzioweb
  • Poziom 1  
    Chamstwo!!! Nikt nie raczy pomoc chłopakowi, ktory nie mial z tym do czynienia i nic mu nie mowia archiwalne posty. Zastanówcie sie czy na tym forum ktos komus raczy bezinterosownie pomoc. Ja gdybym zal sie na tych rzeczach bym pomogl, ale o tym nie mam pojecia.
  • Poziom 24  
    przemon92 napisał:
    Chciałbym zrobic własny coilgun,(...)Prosze o pomoc jak sie do tego zabrac.

masz problem z magazynkiem czy też z cewkami. Wiesz że taka broń, wykonana poprawnie będzie bardzo niebezpieczna. I jak rozwiążesz probłem ładowania kondensatorów?

b11 napisał:
    Chamstwo!!! Nikt nie raczy pomoc chłopakowi

b11, nie rób afery
  • Poziom 21  
    Przyznaję, że święty nie jestem , ale na początek zbuduj sobie działko z jedna cewką. Jak dużo czytałeś, to na stronę myzlabu trafiłeś. Tak jest to ładnie opisane. Jak czegoś nie będziesz rozumiał, to powołaj się na cytat z myzlabu, a na pewno coś zaradzimy. Ja też wielu rzeczy nie rozumiem, ale nie przesadzaj. Nikt tu nie zrobi działa za Ciebie, chyba że...

Pozdro
  • Poziom 42  
    Heh, coilgun stał sie kolejnym "bajerem" po lampie plazmowej i cewce tesli... O ile zbudować cewkę z ukladem zasilania tak żeby "coś tam jakoś tam" wyrzucała jest względnie prosto, o tyle zbudowanie urzadzenia z nalezytą sprawnością - jednocewkowego - to mnóstwo obliczeń i eksperymentów, po za tym warunkiem prawidłowego działania jest powtarzalność mas i kształtu pocisków - cały czas piszę o jednocewkowym urządzeniu... a kolega chce od razu trzy cewki? A czy kolega wie że prędkość pocisku rośnie nieliniowo? Czy kolega zna wzory opisujace ten ruch? Trzeba to zrobić tak by następna cewka przyspieszała pocisk a nie go hamowała.... NIE OD RAZU KRAKÓW ZBUDOWANO! Proponuję zacząć od jednocewkowej "zabawki" - pomogę w miarę wiedzy i możliwości - póżniej na bazie zdobytych doświadczeń działać dalej
  • Poziom 10  
    No tak, ale ja jestem malo biegly w tych rzeczach. Zrobie tak jak kolega powiedzial, jesli czegos nie zrozumie na myzlab to sie zwroce o pomoc. Mam małe pytanko, jesli zrobie bron jednocewkowa, to czy bede mogl potem poszezyc go o nastepne dwie cewki. I jeszcze jedno zalozenie chcialbym zeby wygladal dosc efektywnie, czyli jak nieco wiekszy pistolet. Co do sprawy magazynku mysle ze wytne go z blachy, dodam dobra sprezynke, złoże, a na gorze wytne otwor z zasowka. Jak myslicie to dobre rozwiazanie sprawy magazynku??
  • Poziom 21  
    Cześć

Jak będziesz wiedział co i jak z działem 1 cewkowym, będziesz wiedział jak się to liczy, to potem będziesz je mógł rozbudowywać, ale najpierw o kolejną cewkę! Mi wystarczyło wrażeń z 1 (puszki może nie przedziurawiło, ale zrobiło wniecenie :D). Myślę, że jak zrobisz dobrze działko 1 cewkowe, to z 3 cewek zrezygnujesz... Co do obudowy będzie to dość spory "karabin", bo kondensatory będą zajmowały dużo miejsca... Jeżeli ma być mobilny, to musisz rozwiązać problem ładowania kondensatorów. Co do magazynku-czym chcesz strzelać?

Pozdro
  • Poziom 10  
    Mysle, ze najlepsze by byly luski po nabojach, ale nie wiem moze cos doradzisz, bo nie mam z tym jeszcze doswiadczenia.
  • Poziom 42  
    łuski zazwyczaj mosiężne są, zresztą nawet stalowa ma takie właściwości aerodynamiczne w locie jak okręt Kursk w chwili obecnej. Pomyliłem się co do Ciebie - Nie trafia do ciebie moja przemowa - żeby zbudować prawidłowo coilgun należy najpierw choćby w zarysie poznać prawa fizyki rządzące lotem pocisku, sam napęd to wynik rozważań powiązanych z tymi prawami. Podejrzewam że nie potrafisz nawet policzyć czasu załączenia pola, co za tym idzie połowę energii dostarczonej do cewki stracisz na hamowanie rozpędzonego pocisku gdy minie on punkt zero.... Po za tym skoro rozważania zaczynasz od budowy magazynka... Przetwornica to pies?
    Chyma że za swoim mobilnym urządzeniem bedziesz kabel sieciowy ciągał