Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup tunera sat-jaki najlepszy?

Ori83 16 Maj 2008 14:55 6252 13
  • #1 16 Maj 2008 14:55
    Ori83
    Poziom 11  

Witam,
    przymierzam się do zakupu zestawu sat. tuner+antena. Jaki najlepiej kupić tuner aby w niedalekiej przyszłości móc oglądać cyfre+ , polsat cyf. "n" w jakości HD. Czy jest sens wogóle kupować samodzielnie antenę i tuner czy poprostu pójść np. do punktu obsługi polsatu i wziąść sobie gotowy zestaw??
    Pozdrawiam

0 13
  • #2 16 Maj 2008 15:20
    lukkas
    Poziom 14  

ja bym sie wstrzymał jeszcze z kupowaniem tunera np Fergusona, zeby pozniej moc ogladać na nim cyfre+

lada dzien będą wymieniać karty i nie wiadomo czy bedą wspolpracowały

0
  • #3 16 Maj 2008 15:21
    pala22
    Poziom 24  

jeśli nie masz zamiaru bawić się w programowanie tunera , rozbudowe jnstalacii antenowej o następne satelity to najlepiej wybrać sobie coś z oferty naszych operatorów

0
  • #4 16 Maj 2008 16:36
    Doominus
    Poziom 34  

Ori83 napisał:
    Witam,
    przymierzam się do zakupu zestawu sat. tuner+antena. Jaki najlepiej kupić tuner aby w niedalekiej przyszłości móc oglądać cyfre+ , polsat cyf. "n" w jakości HD.

Możesz się zdecydować tylko na jednego operatora*. W polsacie i n karta jest parowana z tunerem tak wiec masz wybór tylko z oferty operatora. W C+ możesz kupić dowolny tuner który ma oprogramowanie dla c+.

Cytat:

Czy jest sens wogóle kupować samodzielnie antenę i tuner czy poprostu pójść np. do punktu obsługi polsatu i wziąść sobie gotowy zestaw??
    Pozdrawiam

Zestawy są raczej kiepskiej jakości.

* Jak na razie nowe moduły dostępu dla polsatu się nie pojawiły.

0
  • #5 16 Maj 2008 19:20
    Marek-B
    Poziom 24  

Tak to Ci tylko w Erze dopasują :)

0
  • #6 16 Maj 2008 19:33
    darek23422
    Poziom 27  

Ja wybrał bym fergusona nie powinien on mieć problemów z nowymi krteczkami merlin. Jeśli nie miał by ferguson z nimi współpracować to cyfra musiał by wymienić i karty i tunery.

0
  • #7 16 Maj 2008 20:42
    Marek-B
    Poziom 24  

Ciekawym rozwiazaniem jest tuner Echosmart - Echolite. ma czytnik kart cyfry . Z USb można nagrywać filmy na pendriva lub podpięty dysk twardy. ŁATWY W EDUKACJI :)

0
  • #8 22 Maj 2008 13:09
    Ori83
    Poziom 11  

czy możecie powiedzieć jaki najlepiej kupić model fergusona ( HD za drogi) aby miał wejście na karte cyfry i na moduł polsatu?? Jaki rozmiar anteny?? Antena będzie w bloku mieszkalnym. pozdrawiam

0
  • #9 22 Maj 2008 16:12
    darek23422
    Poziom 27  

Jeśli chodzi o fergusona bez hd to proponuje coś wybrać z serji af dlatego że mim zdaniem seria fx i z doświadczenia i z tego co widzę na elektrodzie jest mało sprawny czyli psują się często proponuje odbiornik ferguson af 7318 obsługuje on karty c+ i ma wejście na slot. Co d o anteny zależy z ilu satelit chcesz odbierać programy jeśli tylko z hotbirda to wystarczy 60cm jeśli planujesz założyć 2 lub 3 zezy to kup antenę 90, 95cm.

0
  • #10 23 Maj 2008 10:36
    Doominus
    Poziom 34  

Lepiej by było kupić coś większego albo podpiąć się do sąsiada (konwerter twin).

0
  • #11 23 Maj 2008 16:29
    kamera
    Poziom 14  

Witam , Darek 23422 jak piszesz na jakis temat to rozeznaj się w nim , piszesz bzdury . Nie czytałem jeszcze o uwalonym FX ,zepsuć to go możesz .....młotkiem ,problemy sa tylko z sharingiem .Jest to w miarę nowy tuner i jest o niebo lepszy od schodzącego już AF .AF ma duże problemy z samoistnym wywalaniem listy, wiem to z praktyki .Pozdrawiam .

0
  • #12 23 Maj 2008 16:57
    darekace
    Poziom 15  

Kolego kamera, musisz wziąć pod uwage ze lada dzien polskie platformy beda dostepne tylko w sharingu lub SBCL (kilka kanalow). Dlatego seria AF bedzie lepsza do czasu wyjscia czegos w EMU. A jak cos wyjdzie w EMU to nie wykluczone ze na FX i AF bedzie chodzic. Choc wieksze szanse ma FX z racji ze jest mocniejszy i wiecej osob pisze soft na niego. To fakt ze na AF juz nie pokazuja sie nowe softy tak jak na FX, ale poki co AF ma lepszy sharing i to jest jego przewaga.

Co do wywalania samoczynnie listy to ja sie z tym nie spotkalem. Liste moze wywalic ale po zmianie softu. Samoczynnie nie powinno.

0
  • #13 23 Maj 2008 17:49
    pajo21
    Poziom 35  

kamera napisał:
    AF ma duże problemy z samoistnym wywalaniem listy, wiem to z praktyki .Pozdrawiam .

Walnąłeś jak łysy grzywą o kant kuli.
    W AF-ach nigdy nie było takich problemów.

0
  • #14 23 Maj 2008 18:14
    kamera
    Poziom 14  

Panowie a czy wam wiadomo o wywalaniu listy przy zaniku i pojawieniu się napięcia .Bo ja miałem kilka takich przypadków pomogła wymiana w zasilaczu AR361 kondziorów C927 oraz C928 z 1mF /10v na 2.2 mF /10v .A co do softów na FX są jeszcze octagony -wada , brak działania wyświetlacz na FX7600 .Każdy tuner ma jakieś wady , w FX ilość wad się zmniejsz wraz ze wzrostem ilości softów . Wady FX to bardziej wady softów które są coraz bardziej dopracowane .

0