Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie znaleść sterownik Bluetooth do koncentratora Logitech?

DAREK-2 16 Maj 2008 15:26 3984 15
  • #1 16 Maj 2008 15:26
    DAREK-2
    Poziom 16  

Witam.
    Posiadam system Windows Vista Home Premium (64 bit) i mam problem ze sterownikami bluetooth do koncentratora firmy Logitech, a w zasadzie ich brakiem. Może zacznę więc od początku starając się wszystko streścić.
    Otóż ostatnio zakupiłem zestaw Logitech MX5500 (klawiatura+myszka). Łączność w tym zestawie jest na bluetooth. Sparowanie myszki i klawiatury z nadajnikiem przebiegło bez żadnego problemu. Wszystko działało i zresztą działa do dnia dzisiejszego bez problemów i nie ma przerwy pomiędzy połączeniem ( jak się to nieraz zdarzało w modelu MX5000), ale działa poprawnie za wyjątkiem jednej rzeczy. Zainstalowałem sobie najnowszą wersję oprogramowania SetPoint dostarczonego przez producenta do zestawu. Problem pojawił się wtedy, gdy chciałem podłączyć telefon (Nokia N95) poprzez bluetooth. Uruchomiłem nadajnik bluetooth w trybie koncentratora za pomocą wspomnianego oprogramowania. Sparowanie przebiegło bez większych problemów i telefon stał się widoczny na komputerze. Niestety nie udało się jednak znaleźć sterowników do koncentratora. Pojawia się kreator aktualizacji, który próbuje wyszukać sterownik Bluetooth Peripheal Device w zasobach Microsoftu, lecz bezskutecznie. W dostarczonym oprogramowaniu Logitech też nie ma tego sterownika. Pewnie się zastanawiacie, dlaczego robie problem z niczego, skoro telefon jest widziany przez komputer poprzez bluetooth i można przeglądać jego zasoby. Otóż już piszę dlaczego. Mianowicie dlatego, że za każdym razem, kiedy uruchamiam komputer, wyskakuje mi monit o ten sterownik. Musze wcisnąć ok. 4 razy anuluj, żeby komunikat zniknął z ekranu. Po jakim czasie jednak pojawia się on znowu. A jest to dla mnie irytujące, bo jak mam za każdym razem wciskać anuluj, to wolałbym zainstalować ten sterownik i mieć to z głowy. Pytanie tylko, gdzie go szukać. Szukałem poprzez Google i niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Dzwoniłem też do Logitecha na infolinie, ale zbyli mnie tym, iż to nie ich problem, tylko Microsoftu. W zasobach Microsoftu nie ma niestety powyższego sterownika. Pojawia się więc błędne koło.
    Mam więc pytanie, czy ktoś wie, gdzie można znaleść sterownik bluetooth do koncentratora firmy Logitech (od zestawu MX5500), żeby go zainstalować?
    Z góry dzięki za info.
    Pozdrawiam.

0 15
  • Pomocny post
    #2 17 Maj 2008 05:30
    dexi
    Poziom 29  

Mam bluetooth wmontowany do laptopa. Inny użytkownik (nawet jakiś administrator) miał i ciągle ma problemy z usługami nokii z serii "N". też miałem z moim N73. Denerwowało mnie to, ale i tak nic nie znalazłem. Dwie usługi, z którymi mój komputer ma problem to: Nokia OBEX PC Suite Services i Nokia SyncML Server.

0
  • #3 21 Maj 2008 18:27
    DAREK-2
    Poziom 16  

Niestety nadal nie udało mi się znaleźć wspomnianego powyżej sterownika.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Maj 2008 00:11
    dexi
    Poziom 29  

Po pierwsze sprawdź, jakie usługi bluetootha odpowiadają za te nieznane urządzenia. Jeśli masz program windcomm ikona bluetootha powinna być w trayu. Tam klikasz na "urządzenia", dalej zaznaczasz urządzenie, które używa danych usług, i klikasz na właściwości i z okna, które się pojawi wybierasz zakładkę "usługi". Jednocześnie włącz sobie "managera urządzeń". Po kolei odznaczaj usługi i patrz, kiedy znikają ci te urządzenia. Teraz masz do wybory: odznaczyć te usługi na stałe (i tak ich nie będziesz używał), lub poszukać sterowników do tych usług w googlach lub w folderze z "Nokia Suite". Ja miałem problemy z usługami, które wymagają nowe nokie, bo sterowniki są trudne do znalezienia.

0
  • #5 22 Maj 2008 13:34
    DAREK-2
    Poziom 16  

Nie mam programu windcomm, ale tak jak wspomniałem na początku - wszystko śmiga ładnie, jak podłączam telefon poprzez bluetooth do koncentratora za wyjątkiem tego, że pojawia sie monit o sterownik. Gdybym go znalazł (o ile wogóle istnieje), to byłoby po problemie. :-)

0
  • #6 22 Maj 2008 20:15
    dexi
    Poziom 29  

?? To nawet jeśli masz bluesoleil, to masz wypisane usługi. No i po drugie, czemu po wyszukaniu sterowników, gdy pojawia się monit o nieznalezieniu ich, nie klikniesz, by nigdy więcej cię nie informował o poszukiwaniu tych urządzeń?

0
  • #7 22 Maj 2008 23:51
    DAREK-2
    Poziom 16  

Nie mam bluesoleil. Mam tylko zainstalowany program SetPoint do obsługi klawiatury, który można pobrać ze strony Logitecha i to wszystko. Natomiast co do monitu o nie znalezieniu sterowników, to jak on się pojawia, to nie ma możliwości wskazania, by Windows nie informował mnie nigdy więcej o ich nie znalezieniu. Owszem, jest ikona anuluj, żeby system ich nie szukał, ale trzeba ją kliknąć ok. 4 razy, żeby monit znikł, a to i tak nie za wiele pomaga, bo za jakiś czas pojawia się ona znowu. A jest to bardzo irytujące, bo ile razy można klikać anuluj. :-)

Dodano po 2 [minuty]:

Tak jak pisałem ja potrzebuje ten sterownik nie po to, że coś nie działa, bo przeciwnie wszystko ładnie śmiga (i oby tak dalej), tylko, żeby nie wyskakiwał mi cały czas komunikat o jego nie znalezieniu. :-) Jest to bowiem bardzo irytujące.

Dodano po 10 [minuty]:

Jak dzwoniłem do Logiteha w tej sprawie, to podali mi link http://www.microsoft.com/downloads/details.as...FamilyID=a7ac2f4d-e66c-4b1c-bbda-1c6a9f18b14c z którego można ściągnąć aktualizacje rozwiązującą niektóre problemy dotyczące niezawodności podstawowych składników USB w systemie operacyjnym Windows Vista. Powiedzieli, że to ma pomóc z brakiem sterownika. Kiedy jednak próbowałem ją ściągnąć dla wersji Home Premium 64 bit, to pojawił się komunikat: że "ta aktualizacja nie ma zastosowania do tego systemu". Kompletna paranoja, bo jest przeznaczona dla komputerów z systemem i procesorem x64, który posiadam. :-(

0
  • Pomocny post
    #8 23 Maj 2008 03:48
    dexi
    Poziom 29  

Masz vistę tą samą co ja na laptopie. Pozwól poszukać systemowi sterowników, a gdy ich nie znajdzie pojawi się okienko z 3 opcjami do wyboru. Jedna z nich wyłącza monitowanie o szukaniu sterowników. Nie naciskaj więc "anuluj".

Z tą poprawką możesz mieć problem, jeśli masz SP1. Poza tym ty masz problem z bluetoothem, a nie USB. System widzi usługi Nokii, do których i tak nie ma sterowników. Problem więc leży tylko i wyłącznie w usługach tejże Nokii, która wymaga sterowników do usług, które sama wprowadza.

To jest problem wszystkich bluetoothów i vist. Miałem ten sam problem i znam go dość dobrze. Sterowniki powinny być dostarczane wraz z oprogramowanie Nokii i spróbuj tam ich poszukać. Nie wróżę sukcesów, bo są one niekompatybilne z najnowszą vistą. Szukaj więc najnowszych PC Suite lub paczek sterowników na stronie nokii.

Dodano po 1 [minuty]:

Po drugie, jeżeli nie chcesz tego sposobu, to szukaj w oprogramowaniu bluetootha usług, które wywołuje komórka i wyłącz je.

0
  • #9 24 Maj 2008 19:33
    DAREK-2
    Poziom 16  

Jeżeli uważasz, że cyt: "problem więc leży tylko i wyłącznie w usługach tejże Nokii, która wymaga sterowników do usług, które sama wprowadza", to jak wyjaśnisz to, że jak podłącze inny nadajnik bluetooth poprzez USB, a potem telefon, to Vista nie woła o żadne sterowniki?

0
  • Pomocny post
    #10 24 Maj 2008 20:59
    dexi
    Poziom 29  

Do tego drugiego urządzenia? Używa zapewne standardowych usług (wyłączona jest obsługa usług Nokii, lub posiada sterowniki do nich). Sterowniki są wtedy też standardowe i znajdują się razem z odbiornikiem.

Lista usług dostępnych dla urządzeń bluetooth

Podejrzanym jest usługa, która nazywa się "Nokia SyncML Server" lub "Nokia OBEX PC Suite Services". Są specjalnie wprowadzone przez Nokię i raczej ona powinna zadbać o dostarczenie sterowników.

Twoje pytanie słuszne, ale forma wyjawia twoje niedowierzanie, lub wystawianie mojej wiedzy na próbę :-) .

0
  • #11 25 Maj 2008 17:45
    DAREK-2
    Poziom 16  

Tak, miałem na myśli inny nadajnik bluetooth. Jak go podłącze pod USB i potem włącze bluetooth w telefonie, to wszystko śmiga bez zarzutów i nie ma monitu o sterowniki. Co prawda jak kupowałem ten nadajnik bluetooth jakiś czas temu, to była do niego dołączona płytka ze sterownikami, ale nawet jej nie uruchamiałem nie instalując tym samym żadnych sterowników. Windows znalazł je sam. Generalnie rzecz biorąc ten monit o sterowniki pojawia się nawet wtedy, jak bluetooth w telefonie jest odłączony. Zadzwonię do Nokii celem zapytania o te sterowniki o których piszesz. Moim jednak zdaniem winny jest Logitech, który nie udostępnia tych sterowników zwalając winę na Microsoft.

0
  • Pomocny post
    #12 25 Maj 2008 19:40
    dexi
    Poziom 29  

Tak, jak pisałem, może ten drugi nadajnik ma wyłączone te usługi (pamiętam, że w moim bluetoothie musiałem je powłączać).

0
  • #13 28 Maj 2008 18:02
    DAREK-2
    Poziom 16  

Sprawdzę to w najbliższym wolnym czasie i napiszę.

0
  • #14 07 Wrz 2008 20:14
    DAREK-2
    Poziom 16  

Niestety do tej pory nie znalazłem tych sterowników. :-(

0
  • #15 09 Wrz 2008 23:30
    DAREK-2
    Poziom 16  

Ponawiam pytanie: wie ktoś może, gdzie znaleść sterownik Bluetooth do koncentratora Logitech?
    Będe wdzięczny za każde info.

0
  • #16 15 Mar 2009 15:09
    DAREK-2
    Poziom 16  

Witam ponownie.
    Bogatszy o wiedzę zamieszczam instrukcje postępowania w przypadku bezprzewodowego połączenia telefonu z komputerem za pomocą zestawu klawiaturowego bluetooth firmy Logitech. Niniejsza instrukcja nie wymaga znalezienia sterownika Bluetooth Peripheal Device i co najważniejsze - rozwiązuje problem.

1. Odpalamy program SETPOINT do obsług zestawu klawiaturowego Logitech --> NARZĘDZIA --> ASYSTENT POŁĄCZENIA BLUETOOTH, a następnie wybieramy zakładkę POŁĄCZ INNE URZĄDZENIA.
    2. Pojawi się ASYSTENT POŁĄCZENIA BLUETOOTH. Klikamy zakładkę DALEJ. Po niedługim czasie oczekiwania klawiatura i myszka powinny zostać sparowane z koncentratorem Logitech na nowo.
    3. Pojawi się kreator dodawania urządzeń Bluetootch. Zaznaczamy pole MOJE URZĄDZENIE JEST USTAWIONE I GOTOWE DO ZNALEZIENIA. Następnie włączamy bluetooth w telefonie. Pamiętajmy, żeby w telefonie (Nokia) pole DOSTĘPNOŚĆ MEGO TELEFONU ustawić na PUBLICZNY.
    4. Po znalezieniu naszego telefonu zaznaczany go, wybieramy DALEJ --> WYBIERZ DLA MNIE KLUCZ DOSTĘPU. Można też ustanowić SWÓJ KLUCZ. Wpisujemy następnie taki sam klucz w telefonie.
    5. Na przykładzie Windows Vista pojawi się komunikat: SYSTEM WINDOWS MUSI ZAINSTALOWAĆ OPROGRAMOWANIE STEROWNIKA DLA URZĄDZENIA BLUETOOTH PERIPHERAL DEVICE. Klikamy kilka razy ANULUJ. Wyświetli się komunikat o nie pomyślnej instalacji sterownika.
    6. Wchodzimy w PANEL STEROWANIA --> URZĄDZENA BLUETOOTH i USUWAMY sprzęt będący przyczyną problemu. Na moim przykładzie jest to Nokia N95. Jak ktoś ma telefon innej firmy, to robi tak samo.
    7. Komunikat uporczywie wyświetlany przez Windows o braku sterownika Bluetooth Peripheral Device powinien wreszcie zniknąć.
    8. Mając cały czas włączony bluetooth w telefonie odpalamy aplikacje PC Suite/ew. program do obsługi udostępniony poprzez swojego producenta telefonu.
    9. Parujemy telefon poprzez bluetooth za pomocą programu PC Suite/swojego producenta telefonu. Gdy już to zrobimy, to proponuje ustawić w komórce połączeniez komputerem jako AUTORYZOWANE. Wówczas telefon nie będzie nas pytał o każdorazowe potwierdzenie połączenia z komputerem poprzez bluetooth.
    10. Po pomyślnym sparowaniu obydwu urządzeń powinny zostać zainstalowane właściwe sterowniki telefonu na kompie. Denerwujący komunikat o braku sterownika Bluetooth Peripheral Device NIE BĘDZIE SIĘ JUŻ POJAWIAŁ.
    11. Od tej pory można już pomyślnie korzystać z połączenia telefonu z komputerem za pomocą zestawu klawiaturowego bluetooth firmy Logitech. :-)
    Mam nadzieje, że się przydało. :-)

0