Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki bądź kolumny ? co kupić ?

Manoff 16 Maj 2008 17:07 1158 6
  • #1 16 Maj 2008 17:07
    Manoff
    Poziom 15  

Siemka,
    potrzebuje jakiegoś sprzętu do domowego użytku typu jakaś mała imprezka, domowka etc. Zastanawiam sie jakie kolumny kupić czy może jakiś zestaw przestrzenny ? Żależało by mi aby to dość głośno i dobrze grało ale znowu nie musi być to piękny i czysty dźwięk bo zbyt mało kasy na to mam. Fundusze mam ograniczone więc 300 - max 400 zł, sprzęt może być używany byle grał i można było sie przy tym bawić. Wzmacniacz posiadam ale nie wiem czy sie do tego nada bo jest stary: amplituner stereo tosca 303 - UNITRA. Ogólnie mówiąc jak patrzyłem chociażby na Allegro to sprzętu jest full i każdy pisze że super, świetnie gra itp.... i naprawde nie mam pojęcia co kupić a nie chce kasy wywalić w błoto. POzdro

0 6
  • #3 16 Maj 2008 19:42
    Manoff
    Poziom 15  

Dokładni taki sam zestaw mam pod kompa i w sumie grac gra ale cudo techniki to to nie jest.

Hmm a jeszcze jedno pytanko, bardziej opłaca sie kupic gotowe kolumny czy samemu kupować części i je składać ?

Dodano po 2 [minuty]:

Dokładni taki sam zestaw mam pod kompa i w sumie grac gra ale cudo techniki to to nie jest.

Potrzebuje troche więcej mocy :D fakt faktem, pewnie kosztem jakości...

Hmm a jeszcze jedno pytanko, bardziej opłaca sie kupic gotowe kolumny czy samemu kupować części i je składać ?

0
  • #4 16 Maj 2008 20:52
    kolszu
    Poziom 17  

Jestem audiofilem i jakość dla mnie jest najważniejsza, więc może się pomyliłem z dokładnością linka bo to co ma mój kolega jest niezłe.

Apropos budowy.
    Taniej zbudować, ale sklepowe na pewno będą lepiej grały bo pudła są odpowiednio liczone pod głośnik - wychył membrany, moc głośnika, średnica, rezonans i jeszcze jakieś dziwadła, o których już nie pamiętam.
    Znajomy zbudował właśnie w ten sposób nie najmocniejsze kolumny, ale... słodycz dla ucha...

0
  • #5 18 Maj 2008 00:13
    Pawel S.
    Poziom 39  

Cytat:
    Jestem audiofilem i jakość dla mnie jest najważniejsza
    gwarantuje ci ze niejestes... ;]

Manoff, zdecydowanie lepiej jest zrobic samemu niz kupowac nowy sprzet. jednak czasami mija sie to z celem (superniskobudzetowka) lub taniej kupic uzywki.

jak chcesz tanio i glosno to kup sobie 2szt ARZ6608 i podlacz je pod posiadany wzmacnaicz. jest to szerokopasmowy glosnik o dobrej efektywnosci i nawet dobrze brzmi...
    ale basem to on nie zagra

jak chcesz cos lepszego to niestety bedziesz potrzebowal lepszego wzmaka

0
  • #6 18 Maj 2008 00:27
    Manoff
    Poziom 15  

Tak myśle teraz jakbym wydał 400 zł na jakieś porządniejsze kolumny to ile musiałbym na oko wydać na wzmacniacz ? W sumie jak już coś kupować to coś porządniejszego żeby to troche pograło a nie jakieś badziewie. A hajs to jakoś sie skręci, uśmiechne sie ładnie do mamuśki i zobaczymy :D

0
  • #7 18 Maj 2008 10:01
    Pawel S.
    Poziom 39  

ok 200-300zl - zaleznie co uda sie "wyrwac"

0