Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyczyszczenie VIN w radiu - Pontiac - AC Delco

16 Maj 2008 20:01 1760 3
 • Poziom 10  
  Witam


  Kupiłem niedawno Pontiaca z USA. Niestety właściciel przed sprzedażą wymienił radio (prawdopodobnie zatrzymał model bogatszy, a włożył podstawowy). Problem w tym, że radio jest zablokowane - sprawdza numer VIN i stwierdza, że ten zapisany w Eprom jest inny niż w samochodzie i się blokuje. Byłem już w jednym serwisie ale jak zobaczyli radio o wysokości 2U (typowe amerykańskie) to od razu się poddali. Ludzie z forum Pontiaca w USA mówią, że w serwisach GM zerują VIN w Eprom od ręki ale w Polsce serwisów Pontiaca nie ma. Jednak Pontiac to tak jak i Opel - GM więc zapewne w Oplach zdarzają się podobnie zabezpieczenia radia. Czy ktoś ma pomysł gdzie to odkodować? Najlepiej w Łodzi lub okolicach.

  Z góry dzięki za pomoc.

  Pozdrawiam, Marcin
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 43  
  U nas fachowcy też sobie z tym radzą a serwisy mają kłopoty. Osobiście wątpię by serwisy tak bezproblemowo dopasowywały obce radia do innego auta ale u nas jest wyższa cywilizacja i nie pomaga się kombinatorom i złodziejom którzy też z reguły mają obce radia, przynajmniej na publicznym forum. Nie napisałeś modelu radia ale to pewnie i tak nam nic nie powie bo nie zdarzają się często radia z zza wielkiej wody.

  SławeK
 • Poziom 10  
  Witam

  No fakt u nas radia się kradnie, a tam raczej niezbyt często, za to szroty sprzedają radia z rozbitków całkowicie legalnie - spojrzyjcie choćby na Ebay. A zmiana VIN realizowana jest przez odpowiednią pozycję w menu interfejsu diagnostycznego podpiętego przez złącze OBDII.

  Jeśli chodzi o samo radio to jest to Delphi Delco Electronics part number 10309459, a na naklejce jest adnotacja Eprom B6. Może jednak ktoś się podejmie?

  Pozdrawiam, Marcin
 • Poziom 10  
  Sprawa załatwiona. Proszę o zamknięcie tematu.

  Pozdrawiam, Marcin