Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez karo plus - świecąca kontrolka

Wanisz 16 May 2008 20:27 2288 12
    Wanisz
    Level 10  
    Cześć.Mam poldka karo plus 2000r 1,6 i mam taki problem świeci mi kontrolka na desce rozdzielczej koloru czerwonego taka mala,z tego co wiem jest to od wadliwej żarówki(przepalonej) ale mam wszystkie sprawne a ona dalej świeci i ne wiem co jest grane prosze o pomoc.
    I jeszcze jedno pytanie ile powinien palic ten poldek przy spokojnej jeżdzie po mieści i na trasie :|:|
    mansky
    Level 19  
    Wystarczy że włożysz nieodpowiedniej mocy żarówki światel pozycyjnych [za małej]i zaświeci ci się kontrolka.
    Zbych034
    Level 38  
    Sprawdź czy w trzecim stopie jest żarówka o mocy 21W oraz czy oświetlenie tablicy rejestracyjnej jest prawidłowe (2 żarówki)
    5150
    Level 17  
    -sprawdzić obie postojówki w lampach przednich
    -czy świecą OBIE!! żarówki oświetlenia tablicy rejestracyjnej
    Wanisz
    Level 10  
    Dzieki,sprawdze to ale może napisze jak to się stało bo wczoraj to troszke nie dokładnie opisałem,zmieniłem żarowki mijania na nowe, i wymieniłem spaloną żarówke postojowa przednia, i nic wiecej nie robiłem nie zmieniałem żadnych innych żarówek, wszystkie żarówki są sprawne nawet te w środku w aucie:D
    Zbych034
    Level 38  
    To albo źle podłączyłeś albo coś jeszcze masz spalone. Pozdrawiam
    andrzej0769
    Level 19  
    Kolego kiedy zapala się kontrolka oświetlenia zewnętrznego .Podejrzewam że przy światłach pozycyjnych więc szukasz tylko żarówek od pozycji.przód 5W,rejestracja 3W, pozycje tył wiadomo ,warto sprawdzić masę.
    5150
    Level 17  
    rejestracja i pozycyjne przód i tył mają być 5-cio watowe, z tym że z z tyłu pozcyjne to żarówka z trzonkiem.
    Wanisz
    Level 10  
    Dzięki:D:D. Jeszcze mam takie pytania.
    - spalanie na trasie
    - spalanie po mieści
    - prędkość max
    Bo w książkach pisze jedno a w rzeczywistości to na pewno jest inaczej jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A to już zależy od egzemplarza i auta i kierowcy ;)
    Wanisz
    Level 10  
    Dzięki problem z tą kontrolką rozwiązałem żarówka była zamiast 5w to 3w. Ale mam jeszcze taki problem chodzi o wycieraczki przednie nie składają się same i nie działa pierwszy bieg dwa pozostałe te szybsze i naj szybsze działają prawidłowo.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Brak zasilania na jednej gałęzi (powroty)

Dodano po 57 [sekundy]:

Albo walnięte styki w silniku!
    Zbych034
    Level 38  
    Prawdopodobnie uszkodzony moduł mikroprocesorowy.