Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam firmware do Sony RDR-HX717

jayu 16 May 2008 23:25 6157 10
    jayu
    Level 13  
    Na stronach WEB nie ma, może jakiś dobry człowiek ma dojście do stron serwisowych Sony, może tam jest.

/jayu
  • Helpful post
    AxelNext
    Level 38  
    Nie ma na stronie SONY.

Jest tylko do:
    * RDR-HX520
    * RDR-HX720
    * RDR-HX722
    * RDR-HX820
    * RDR-HX920
    jayu
    Level 13  
    Dzięki za bardzo szybką reakcję. Rozumiem, że sprawdzałeś na stronach Sony ESI?

/jayu
    AxelNext
    Level 38  
    jayu wrote:
    Rozumiem, że sprawdzałeś na stronach Sony ESI?
    Dobrze rozumiesz.
    To co znalazłem z serii RDR podałem wyżej.
    Twojego RDR-HX717 nie ma.
    Widocznie nie ma potrzeby uaktualniania firmware w/w sprzęcie.
    jayu
    Level 13  
    Tak naprawdę w środku siedzą obwody od Philips (!) DVDR5350H !
    Myślałem, że to problem z firmware, więc wgrałem od tegoż philipsa. Niewiele to pomogło, efekt wciąż ten sam :(

A widziałeś tam może manual serwisowy do tego? Bo jak na razie to znowu muszę polegać tylko na Philipsie.

/jayu
    AxelNext
    Level 38  
    jayu wrote:
    ...w środku siedzą obwody od Philips (!) DVDR5350H !
    Myślałem, że to problem z firmware, więc wgrałem od tegoż philipsa.
    Do kina domowego SONY wgrałeś oprogramowanie od PHILIPS'a :?:
    Gratuluję odwagi :D
    Cud że w ogóle odtwarzacz się uruchomił, a być może w ogóle nie przyjął FW od PHILIPS'a.

Widzę że jesteś zdesperowany i nic Cię nie powstrzyma od uwalenia sprzętu :lol:
    Powodzenia http://www.sonydigital-link.com/hav/downloads/fw.asp?l=pl

A tak z ciekawości zapytam dlaczego chcesz uaktualnić FW :?:
    Co to za uciążliwy efekt który nie daje Ci spokoju :?:
  • Helpful post
    pietran2
    Level 27  
    jayu, podaj maila to podeślę Ci firmware do RDR-HX717. Napisz też dlaczego chcesz go zmieniać.
    Pozdrawiam
    jayu
    Level 13  
    axelakis,

Sony RDR-HX717 z Sony ma wspólnego tyle, że nazywa się Sony.
    Poza tym to jest Philips jak napisałem powyżej... No, może z tą różnicą, że Remote Commander działa na kodach Sony.

Mam HX710 (to akurat rzeczywiście jest Sony) z rozsypanym napędem DVD i dlatego kupiłem uszkodzony HX717 (na części), pech chciał, że okazało się jak wyżej - z Sony toto ma bardzo niewiele wspólnego i na części się nie nadaje, więc postanowiłem go naprawić.

Bardzo pięknie chodzą na tym kody nucleus, jak zajrzysz do serwisówki Philipsów, to bedziesz wiedział o co chodzi, z nich dowiedziałem się, że jest też problem z HDD.

Co skłoniło mnie, żeby wymienić firmware? Ano to, że przy połączeniu interfejsem serwisowym pokazywał mi błędy typu PresetIndexTable corrupted, gdzieś czytałem, że po wymianie HDD trzeba ponownie wgrać firmware.

Desperatem nie jestem, ale lubię zabawę. Normalnie przez myśl by mi nie przeszło, żeby wgrywać firmware od Philipsa do Sony, ale skoro to Philips, to warto było spróbować. I nie zawiodłem się, bo przyjął mi to firmware, co jednak nie poprawiło za bardzo kondycji tej nagrywarki (przy firmware od DVDR5350H burzy się o jakiś nieznany oscylator, natomiast przy DVDR73x0 - o ów PresetIndexTable).

To tak w skórcie.

/jayu
    jayu
    Level 13  
    Dzięki pietran2 i własnej inwencji twórczej nagrywarka już działa. Pomogło skopiowanie fragmentu dysku z działającej nagrywarki.

Można do niej wgrać firmware od 5350H, tylko trzeba się trochę pogimnastykować. I działa na takim firmware, tyle, że przestaje reagować na pilota Sony, więc można sobie pochodzić po menu używając tylko klawiszy na panelu.

Pewnie zostawiłbym to firmware, ale pilot philipsa to dodatkowy wydatek a zdaje się jedyna zaleta to nagrywanie płytek -R/RW. No, może jeszcze OSD wygląda lepiej.

/jayu
    Andrzej Trela
    Level 1  
    axelakis a czy jest firmware do Sony RDR-HX720 razem z obsługą menu w języku polskim
    brutus21
    Level 11  
    Witam

Czy mógłby mi ktoś na maila zbyw21(malpa)wp.pl podesłać niezbędny zapis fragmentu dysku twardego nagrywarki Sony RDR-HX717. Zatrzymuje się na napisie Starting i myślę że może to pomoże.