Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metalwork
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opróżnienie bojlera - prozaiczny problem

yacki 17 Maj 2008 13:04 16873 8
  • #1 17 Maj 2008 13:04
    yacki
    Poziom 9  

Czy jest jakiś cywilizowany sposób opróżnienia bojlera z wody przed wymianą grzałki?, jest ona przykręcona do płytki na spodzie urządzenia (stary bojler z ZWG z Dąbrowy Białostockiej), po zakręceniu wody na dopływie i otwarciu zaworu w baterii woda nie wypływa,brak odpowietrzenia.
    Czy po wymianie i ponownym montażu nie będzie problemu z odpowietrzeniem instalacji?

Pytam także w związku z koniecznością opróżnienia drugiego urządzenia na zimę.
    Przy wymianie grzałki ostatecznie ostrożnie mogę wypuścić wodę na podłogę, przy obsłudze przed zimą - pasowało by nie demontować sprzętu - nie mam do nich instrukcji użytkowania.

2 8
  • Metalwork
  • Pomocny post
    #2 17 Maj 2008 14:15
    11111olo
    Poziom 43  

Też kiedyś przekładałem bojler 80l i trochę się obawiałem tego co kolega. Niepotrzebnie. Trzeba poluzować śrubunek na wlocie i poczekać aż cała woda wypłynie. U mnie trwało to chyba z godzinę. Ponowne napełnienie zbiornika trwa ponownie 5 s. nic się nie zapowietrzy - wystarczy na chwilę odkręcić wodę po wymianie grzałki i będzie ok.

1
  • Metalwork
  • Pomocny post
    #3 17 Maj 2008 15:44
    DonRomano
    Poziom 33  

Zaworem bezpieczeństwa?

3
  • Pomocny post
    #4 17 Maj 2008 15:46
    11111olo
    Poziom 43  

Nie wiem jak to wygląda u yacki. Po prostu musi 'wpuścić' powietrze od strony wlotu wody. UWAGA!!! Woda wycieknie wlotem.

4
  • #5 17 Maj 2008 16:43
    yacki
    Poziom 9  

Dzięki wskazówkom kolegów poradziłem sobie - otworzyłem jednocześnie zawór bezpieczeństwa i zawór baterii, dostrzegłem że da się otworzyć zawór bezpieczenstwa - nie ma dzwigienki jak nowe ale jest nakrętka na końcu zwalniająca sprężynę, której nie dostrzegłem bo w kącie i zwrócona do ściany. Wcześniej nawet otwierałem ten zawór, nie otworzyłem z drugiej strony baterii, podejrzewając że jest w bojlerze zawór zwrotny wody zimnej na wlocie - nawet jeżeli jest to nie przeszkadza.

Dziękuję za pomoc! - sprawa prosta ale nie całkiem oczywista bez doświadczenia i instrukcji w której to pewnie jest - nie znalazłem w necie.

4
  • Pomocny post
    #6 17 Maj 2008 20:13
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Może przed zalaniem bojlera wstaw zawór spustowy zaraz za zaworem zwrotnym, tak na przyszłość :)

2
  • #7 21 Maj 2008 11:17
    jaxsg
    Poziom 15  

Ja bym nie polecał wstawiania nic za zaworem bezpieczeństwa. zawór ten ma chronić bezpośrednio bojler.

0
  • #9 21 Maj 2008 18:17
    DonRomano
    Poziom 33  

Wstawia się trójnik i zawór spustowy.

Temat wyczerpany.
    Zamykam.

0