Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JBL CS 1204 czy Magnat Xpress 12, Ford Sierra

17 Maj 2008 15:51 3042 9
  • Poziom 16  
    Witam! Niedawno przyszedł do mnie znajomy i oświadczył,że kupił wzmacniacz (Blaupunkt GTA 280, 210RMS w mostku) do swojej poczciwej Sierry... Poprosił mnie, abym zrobił mu do tego "jakąś" skrzynię. Może na głośnik przeznaczyć max 200zł. Na początku pomyślałem o STX GDN 30-300-4 AP, ale gdy poczytałem trochę postów o jego awaryjności i o tym,że STX zaczyna iść na ilość, a jakość znacznie spadła, od razu odpadł. Pozostało mi Magnat Xpress 12, lub JBL CS 1204 (jest to to samo co JBL GT4-12, nawet parametry identyczne, jedyna różnica, to minimalna kosmetyka). Lanzar max 12 odpadł ze względu na cenę :/ Mam teraz pytanie , który z głośników będzie lepszy: Xpress 12, czy CS 1204, chodzi mi głośność, ciśnienie no i oczywiście jakość?Wiem,że nie są to jakieś super głośniki, ale na takie pozwalają fundusze. Muzyka głównie szybka, ale czasem coś wolnego tez sie zdarzy. Z tego co czytałem, jedni chwalą Magnata, inni gnębią, podobnie z JBL, że podobno płaci się tylko za to małe logo producenta... Proszę o opinię ludzi którzy słyszeli obydwa głośniki. Aha, będzie to skrzynia BR. I proszę o nie proponowanie mi innych głośników o wiele droższych, to samo dotyczy wzmacniacza. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Do szybkiej muzy to daj closed bo na źle wykonajej BR to się głośnik pogubi :D:D:D

Co do głośnika w tej cenie to sam sobie odpwiedziałeś na pytanie czytając posty.

Ja bym grał JBL i dał w zamkniętą skrzynkę ok 30l wygłuszoną w środku
  • Moderator CarAudio
    Piszesz "szybka muza" ,a chcesz kupić 30cm "krowę" i na dodatek w BR ............ 10" w closed to lepsze wyjście .
  • Poziom 16  
    Z obliczeniem skrzyni BR to nie będę miał problemu, bo już niejedna taką wykonałem, z tymże jak dotąd wszystko co robiłem to do domu (auta nie mam ze względu na brak lat,więc i do samochodu nigdy suba nie robiłem :D ) . Wolałbym BR, bo kolega chce aby "... było głośno, w miarę nap.... ", ale ja poza tym dodałbym do tego jeszcze jako taką jakość... Ale skoro proponujecie closed, to ok, w sumie do szybkiej muzyki to lepsze rozwiązanie. Tylko teraz głośnik... Myślałem ewentualnie nad Lanzarem max 10 , można już go dostać za 215zł, troche się przekroczy budżet. Ale on ma tylko 88,8dB... Jeśli dam go w closed, to czy w sedanie będzie go jako tako "czuć"? Myślałem też nad Tonsilem 30/120/1, ale to jest 8 Ohm... :/ No i głośnik raczej do domu...
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Z br to też nie tak bo closed tez zagra głośno i bedzie napier.

Posczukaj programu WINISID chyba tak sie nazywa sławny program do liczenia obudów dla głośników podasz parę parametrów i sam ci budę wyliczy zarówno closed br jak i bandpass.
  • Poziom 16  
    O WinISD wiem i mam, nieraz z niego korzystałem :D Wcześniej symulowałem obydwa głośniki ale w BR i wyglądały podobnie, zaraz zobacze jak będzie w zamkniętej. Hmmm... no obydwa głośniki jeśli dać w closed, to ok. 30-35l... Nie wiem czemu, ale jestem bardziej przekonany do JBLa...
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    do auta to sobie mozesz w winISD symulowac długo i namietnie a i tak wyjdzie co innego. nie sugeruj sie tym.

poza tym, kolega ma jakies wyrobione ucho czy poczatkujacy? jak poczatkujacy to na bank nie doceni jakosci closetu. natomiast bedzie sie jarał ze masuje i wibruje lusterkami jak dasz BR.

nie ma co wpychac kawioru na siłe poczciwym zjadaczom chleba. takie moje zdanie.
  • Poziom 16  
    Właśnie o to chodzi,że kolega raczej audiofilem nie jest... Dlatego wolałbym BR. Wiem,że skrzynia zamknieta jest pod wieloma względami lepsza od BR, ale pod względem głośności niestety nie :D Gdzieś czytałem jak ktoś testował tego JBLa i podobno w 49l BR, strojona na 35Hz wypada najlepiej. Czyli będzie to chyba taka konfiguracja JBL i skrzynia BR... Strojenie 35Hz będzie dobre do sedana, czy ciut za nisko?
  • Poziom 24  
    bo ten JBL w oryginalnej obudowie BR chodzi własnie w 49L. BR daj na 35Hz to bedzie w miare uniwersalnie.
  • Poziom 16  
    Ok, zamawiam JBLa ( przesyłka gratis :D ). Skrzynia tak jak mówiłem ok. 49l, BR. Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc. Komu mogłem to sie odwdzięczyłem :D Temat można już chyba zamknąć. Pozdrawiam! :D