Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Audi Chorus Gamma CC - szukam kodu

darotczew 17 Maj 2008 20:32 4574 12
  • #1 17 Maj 2008 20:32
    darotczew
    Poziom 14  

Panowie kupiłem sobie Audi a4, było w nim radyjko audi gamma cc. Lecz gdy rozłączyłem akumulator radyjko się zakodowało, a ja nie mam do niego kodu. Gdy próbowałem go wyciągnąć rozwaliłem całe zatrzaski, które trzymają radyjko. Mój problem polega na tym że dostałem nowe radio z niemczech od kuzyna i jest to audi chorus jeden. Czy jest możliwość podłączenia do tych samych kostek i czy jest takie same podłączenie przewodów jak w gamma cc.
    Bardzo proszę o pomoc, bo nie chcę załatwić drugiego radyjka.

0 12
  • #2 17 Maj 2008 23:18
    SlaweK
    Poziom 43  

GammaCC jest wąska a Chorus szeroki, szerszy. Na radiach masz naklejki z opisem gniazd, obawiam się że bez drobnych przeróbek nie będzie to działać dobrze.

SławeK

0
  • #3 18 Maj 2008 07:24
    darotczew
    Poziom 14  

Kolego wprowadzasz mnie w błąd, ponieważ wymiary są takie same. Nie chodzi mi o wymiary radia lecz o podłączenie wtyczek zasilania i głośników.

0
  • #4 18 Maj 2008 07:29
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Zasilanie jest mała różnica w podłączeniu jednego plusa ;) głośniki powinny pasować

A co jest jak to :

a/ powinny być naklejki z opisem na radiach
    b/ strona kolegi djlj24 www.studio24.prv.pl

0
  • #5 18 Maj 2008 10:53
    djlj24
    Spec od car audio

Swoją drogą zanim przerobisz sobie wiązki to sprawdź czy radio Chorus poprawnie reguluje głośność. Bo jak nie to czeka Ciebie jeszcze kosztowna jego naprawa.

0
  • #8 18 Maj 2008 12:29
    darotczew
    Poziom 14  

Koledzy mam taką gamme jak przedstawił na zdjęciu kolega damiancz. I dlaczego ja mam przerobić wiązkę zanim sprawdzę regulację głośności, przecież przy wstawieniu chorusa wystarczy tylko w kostce napięciowej odciąć jeden plus ten co przychodzi na k-bus.
    Tak wyczytałem i czy ktoś może potwierdzić moją wersję.

0
  • #9 18 Maj 2008 12:35
    damiancz

Zgadza się ;) wystarczy odciąć i jak jest sprawne :arrow: ma działać

A regulacja głośności to się okaże jak już podłączysz - po prostu kolega chciał powiedzieć że w bardzo wielu sztukach jest niesprawna ,a jest to uszkodzony procesor , którego wymiana jego trochę kosztuje.

0
  • #10 18 Maj 2008 16:21
    darotczew
    Poziom 14  

dziękuję koledzy za odpowiedż, oto mi właśnie chodziło.

0
  • #11 31 Maj 2008 15:49
    darotczew
    Poziom 14  

Mam jeszcze jedno pytanko, bo podłączyłem tego chorusa i odkryłem że nie grają tylne głośniki. Patrzyłem i porównywałem piny styłu w wtyczce ale niby są tak samo. Wie może ktoś z kolegów jak by najlepiej sprawdzić czy ten mój wzmacniacz jest sprawny, bo może jest spalony. Za tył jest odpowiedzialna wtyczka ta z małymi wtykami, ale porównywałem z moją audi gamma cc grundig.

0
  • #12 30 Cze 2008 22:51
    adkas
    Poziom 9  

nie bede zakładał nowego tematu ale sie podepne i zapytam a czy w chorusie 8P0035152 tez kostke musze przerobic bo radyjko to Deltta CC to samo ,samochod audi a6,jak zauwazyłem to niemam podswietlania klawiszy i radio samo po wyjeciu kluczyka sie niewyłacza a deltta wyłaczała sie ,jakas podpowiedz moze??

0
  • #13 01 Lip 2008 06:48
    damiancz

Ta wersja ma to sterowane po CANie musiałbyś kupić emulator CAN ,
    dodatkowo jak nie ma tych sygnałów to radio się wyłącza samo po 1h , co czasem denerwuje.

0
  Szukaj w 5mln produktów