Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp CV2131CK1

swaldek 25 Sty 2004 17:27 1054 1
  • #1 25 Sty 2004 17:27
    swaldek
    Poziom 17  

Witam
    O mało telewizorek nie stał się przyczyną tragedi gdy podczas zabawy czteroletnie dziecko włożyło do sieci przyłączoną do włączonego odbiornika złączkę AV. Na wskutek zwarcia poleciał bezpiecznik na klatce no i niestety uszkodzeniu uległ telewizor (dziecku poza stresem na szczęście nic się nie stało).
    Po wstępnej analizie znalazłem uszkodzoną diodę D901 w gałęzi 12V po wtórnej stronie trafa wn., uszkodzony IX0226(matryca), uszkodzoną diodę D214(Zenerka 3V) i prawdopodobnie IX0711 w module IF pośredniej oraz uszkodzony IX0776 w S-CONVERTERZE i najprawdopodobniej klucz LA7016.
    Problem polega na tym ,że nigdzie nie mogę znaleźć IX0776 w sklepach internetowych nie występuje taka oferta. Może ktoś z szanownego grona wie czym go zastąpić albo jak poradzić sobie z tym problemem. Na koniec jeszcze pytanie a grupy retorycznych, jakich dalszuch skutków można się spodzewać po takiej awarii dodam, że w/w układów jeszcze nie wymieniłem ale po odpięciu zasilania 12V na te układy, połączeniu powstałych przerw w druku, wymianie diody i wyjęciu złączki RGB telewizor odpala na biało z widocznymi powrotami, napięcia zasilające z przetwornicy i trafa wn. prawidłowe
    Pozdrawiam

0 1
  • #2 25 Sty 2004 17:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto