Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

integracja sterowników kontrolera SIS z cd Win XP

voltage9 18 Maj 2008 11:50 890 2
  • #1 18 Maj 2008 11:50
    voltage9
    Poziom 2  

Mam taki problem: nie chce mi się zainstalować Windows ani Linux na notebooku firmy Medion model FID2030 FD Professional. Gdy próbuję zainstalować Win XP po wybraniu opcji instalacji nowego systemu komputer się restartuje lub wyskakuje bluescreen. Wcześniej, gdy był na nim zainstalowany Win XP zdarzało się, że restartował się bez powodu. Dodam jeszcze, że Linux live rusza, ale nie chce się zainstalować. Przypuszczam, że spowodowane jest to brakiem zainstalowanego kontrolera IDE do chipsetu SIS lub jakimś problemem sprzętowym. Chciałabym zainstalować te kontrolery [SIS ide204a], ale wcześniej muszę je zintegrować z płytą instalacyjną Win XP. I tu pojawia się problem: sterowniki, które dostarcza producent nie chcą mi się zintegrować w trybie tekstowym [używam programu nlite]. Jak zamienić te stery na tryb tekstowy? Czy ktoś mógłby mi pomóc w tej sprawie?

tu są wszystkie sterowniki:
    http://www.medion.co.uk/service/?drivers_updates/drivers_updates.htm

Jeszcze jedna kwestia: jak stworzyć bootowalny cd z biosem, który jest na stronie mediona? Jeśli aktualizacja biosu też nie pomoże to daję sobie spokój, bo kończy mi się cierpliwość. Komp mi jest potrzebny do pracy.[/url]

0 2
  • #2 22 Maj 2008 08:53
    cyberdar
    Poziom 31  

Witam

Masz jeszcze system operacyjny na tym kompie ? Jeśli masz to poszperaj za nowym biosem. Często jest tak, że mają one zaimplementowany tryb IDE dla dysków SATA przez co nie jest potrzebne robienie specjalnej płyty startowej z odpowiednimi sterownikami. A biosa można wgrać z poziomu windowsa. Wiadomo, że nie wszystkich modeli się to dotyczy.

--
    pozdrawiam

0
  • #3 22 Maj 2008 11:11
    voltage9
    Poziom 2  

Gdybym miała jakikolwiek system na tym kompie to nie było by problemu, ale nie mam. Kiedyś podczas pracy wyskoczył bluescreen [znajomy siedział wtedy przy kompie, więc nie wiem jakiej dokładnie sytuacji] i od tamtej pory zaczęła się moja walka z Medionem. Dodam, że wcześniej zdarzało się, że komputer restartował się bez wyraźnego powodu. Obawiam się, że może być to jakiś problem sprzętowy. Na stronie Mediona są tylko stare sterowniki i bios, więc jego aktualizacja raczej nie pomogła, a sterów od IDE chipsetu nie mogę zintegrować w trybie tekstowym, bo dostępna jest tylko wersja PNP.

0
  Szukaj w 5mln produktów