Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 - jak przerobić zamek centralny na pilota?

bart-klin 18 Maj 2008 15:49 5787 13
  • #1 18 Maj 2008 15:49
    bart-klin
    Poziom 9  

Witam wszystkich. Mam w moim aucie (passat B5) fabryczny zamek centralny ale otwierany tylko kluczykiem, w związku z tym postanowiłem ułatwić sobie otwieranie i zamykanie przez dołączenie sterownika z pilotem. Instrukcja od producenta nie jest za bardzo przydatna bo w rzeczywistości są inne kolory przewodów. W czym rzecz? Udało mi się podłączyć zasilanie centralki, kierunkowskazy ale za nic nie mogę odnaleźć przewodu otwierania i zamykania. Szukałem ich w wiązce wychodzącej z drzwi kierowcy ale bez rezultatów. Może ktoś to już przerabiał i podpowie...

• #2 18 Maj 2008 16:11
    mihu12345
    Poziom 11  

koelgo napewno masz pneumatyczny zamek wiec kabli szukaj w kufrze kolo pompki powietrza

• #4 18 Maj 2008 16:59
    bart-klin
    Poziom 9  

mihu12345 napisał:
    koelgo napewno masz pneumatyczny zamek wiec kabli szukaj w kufrze kolo pompki powietrza

nie jestem taki pewien czy mam pneumatyczny

• #5 18 Maj 2008 17:00
    ptaszek1975
    Poziom 30  

mihu12345 napisał:

Ten centralny powietrzny jest w starych pasatach,a w tym musisz odkręcić fotel kierowcy i podnieść dywan do góry tam masz moduł komfortu i w tym pasacie są siłowniki w zamkach.

• #6 18 Maj 2008 17:20
    bart-klin
    Poziom 9  

czyli przewodu otwierania i zamykania szukać w module komfortu?

• #7 18 Maj 2008 17:36
    Samuraj
    Poziom 34  

A nie ma wewnątrz w kabinie przycisku to blokowania drzwi z wewnątrz ?. Najczęściej tak się robi że podpina się pod ten przycisk.

• #8 18 Maj 2008 17:55
    bart-klin
    Poziom 9  

A no jest taki przycisk do otwierania/zamykania na drzwiach kierowcy, czyli trzeba wybadać które przewody na kostce tego panelu są do tego wyłącznika bo jest ich tam kilka do otwierania szyb ale czy na pewno tak powinno to być podłączone?

• #9 18 Maj 2008 18:05
    Samuraj
    Poziom 34  

Dla pewności sprawdź działanie tego przycisku przy wyjętym kluczyku. Co by sie nie okazało ze gra nie była warta zachodu.

• #10 18 Maj 2008 18:10
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Samuraj napisał:
    Dla pewności sprawdź działanie tego przycisku przy wyjętym kluczyku. Co by sie nie okazało ze gra nie była warta zachodu.

Po co?
    impuls będzie z centralki...

Śmiało się tam wpinaj!!!

• #11 18 Maj 2008 18:19
    bart-klin
    Poziom 9  

Dobra panowie popróbuje ale jeszcze jedno pytanko a mianowicie centralka. Gdzie ją umieścić? W drzwiach czy lepiej wyciągnąć przewody z drzwi i zamontować ją np gdzieś koło bezpieczników i przekaźników?

• #13 19 Maj 2008 07:30
    strzalaaa
    Poziom 17  

W B5 najlepiej wpiąć się w drzwiach.Nie problem jest przepuścić przewody przez przelotki. Jeżeli masz el szyby to znajdź w swoim sterowniku stałą masę po zamknięciu wtedy będziesz miał też domykanie.Wpinasz sie w bębenek w zamku (trzy przewody) Ja tak robie swoim klientom, są bardzo zadowoleni

• #14 30 Maj 2008 22:46
    bart-klin
    Poziom 9  

Próbowałem sie podpiąć do panela w drzwiach kierowcy i udało się ale tylko w połowie. Zamek mam sterowany masami i przez podanie masy na jeden z pinów tego panela nastepuje otwarcie. Próbowałem znaleźć przewód od zamykania ale nie znalazłem więc zdemontowałem ten przełącznik do otwirania/zamykania drzwi i po scieżkach doszedłem aż do złacza i okazało się że obydwa obwody kończą sie na tym samym pinie, tylko w jednym jest jeszcze jakiś element smd (może dioda???) Jak to działa, czy da się tu jakoś to podłączyć czy muszę rozbebeszyć całe drzwi żeby dostać się do zamka?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME