Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skorpion 2000 ZM2 - sterowanie zamkiem Honda Civic.

rafik0483 18 May 2008 15:55 2584 7
    rafik0483
    Level 12  
    Witam.
    Mam problem z podłaczeniem tego alarmu do centralnego zamka w Hondzie Civic 95r.
    Alarm nie posiada centralki do zamka centralnego tylko dwa masowe przewody do sterowania. W drzwiach kierowcy zamontowany jest siłownik Slave, który ma sterować pracą zamka. Wyczytałem że aby to wszystko poprawnie zadziałało należy zrobić układ na dwóch przekaźnikach... i właśnie w tym tkwi problem, jak to ustrojstwo zmontować? :)
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    rafik0483
    Level 12  
    z w/w schematu wynika że pod 86 podłączam przewody od centralki, a pod 30 przewody siłownika. Masę podłączam pod 87 a zasilanie pod 85... Coś pominąłem ? :) pamięć mnie zawodzi, ech...
    tomas8600
    Level 14  
    pominąłeś 86 czyli stały + no i 87 też stały +, na Rysunku Norberta wszystko świetnie opisane;)
    rafik0483
    Level 12  
    właśnie tak sie też zastanawiałem nad 87 i 87A... no bo podlączając dwa przekaźniki tak samo jak na rysunku norberta.s ...o3mujemy.. no właśnie ... jaka jest dokładna zasada działania?
    Przyznam się że troche tego nie łapie :)
  • Helpful post
    tomas8600
    Level 14  
    w spoczynku na siłownik podawane są dwa minusy, polaryzacja zmienia się po zadziałaniu jednego z przekaźników, na przykład jak do pierwszego przekaźnika podłączysz przewód zielony od siłownika a do drugiego niebieski, to zadziałanie pierwszego powoduje pojawienie się na zielonym + podczas gdy na niebieskim jest -, zadziałanie drugiego przekaźnika powoduje odwrócenie sytuacji czyli niebieski+ a zielony-

87a jest w spoczynku zwarty z 30, a podczas pracy 30 z 87
    rafik0483
    Level 12  
    Wszystko działa :D
    Dzięki.