Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka instalacja do Toyoty Avensis 1,6

jan1994 18 May 2008 16:33 8614 11
 • #1
  jan1994
  Level 11  
  Mam zamiar założyć do nowej Toyoty Avensis z silnikiem benzynowym 1,6 instalację gazową - ale nie wiem czy to wogóle mozliwe (oczywiście autoryzowany serwis twierdzi, że nie).
  Może ktoś z szanownych forumowiczów przerabiał ten temat i podzieli się swoimi wiadomościami ?
  Pozdrawiam,
  Jan
 • #3
  nico6
  Level 17  
  a jaki masz rok samochodu i jaki wtrysk chyba ze bezposredni wtrysk benzyny to problem a jesli nie to jest ok
 • #4
  jan1994
  Level 11  
  nico6 wrote:
  a jaki masz rok samochodu i jaki wtrysk chyba ze bezposredni wtrysk benzyny to problem a jesli nie to jest ok

  Nowy to znaczy, że rok produkcji 2008,
  Pozdrawiam
 • #5
  nico6
  Level 17  
  a jaki ma wtrysk benzyny bezposredni czy nie jak bezposredni to chyba jeszcze w tej chwili nie dasz rady załozyc LPG
 • #6
  Malin144
  Level 11  
  Jak nie bezposredi to proponuje STAG 300 na listwach magic i reduktorze EG do 150kw. Butla Stako wielozawor brc.
 • #7
  emu
  Level 16  
  Toyota niema bezposredniegowtrysku paliwa co tez nie koliduje z zalozeniem gazu,ja polecam romano fast albo kazdy inny dobry sekfencyjny wtrysk.
 • #8
  IWEX100
  Level 16  
  nicvo6 podaj mi choć jedną Toyotę z wtryskiem bezpośrednim, po co zabierają głos ludzie którzy nie mają pojącia o samochodach.

  Wszyscy proponujecie instalacje, ale nikt nie porusza tematu silnika VVTi, kojarzycie te silniki w Toyotach?

  Jeżeli założysz gaz to oczywiście tylko sekwencyjny wtrysk, właściwie nie ma znaczenia jakiej firmy (my zakładamy różne marki i sprawują się wszystkie dobrze - kwestia montażu i kalibracji), tylk pamiętaj żeby założyć instalację + zestaw lubryfikacyjny do smarowania zaworów, wydłuża trzykrotnie żywotność silnika.

  Pozdrawiam
  Wojciech Bielenin
 • #9
  kacprzak_1982
  Level 10  
  Może trochę późno odpowiadam ale inni na przyszłośc będą wiedzieć że kolega powyżej ma rację. Tylko mi na listwie matrixa nie chciała jeździć tzn muł totalny czas wtrysków strasznie rozciągnięty i za każdym razem inny. Ale zmieniłem na valtek 3ohm czerwone i dogina ja trzeba.
 • #11
  gimak
  Level 40  
  Jak nowa Toyota to z założeniem gazu mogą być problemy (gwarancja na samochód). Toyota wycofała się z montażu instalacji gazowych w swoich samochodach. Chociaż jak wyczytałem w internecie niektórzy dilerzy montują dalej gaz. Ja mam w corolli założonego PRINSa od nowości w serwisie Toyoty 3.5 roku temu. Instalacja bez lubryfikacji, serwis Toyoty twierdził, że to jest niepotrzebne. Napewno instalacja powinna być sekwencyjna. Ja eksploatuję dwie sekwencje, w/w i OMVL (DREAM XXI-chyba) w megance. Obie bardzo dobre. Moja rada, jak zakładać to instalacje zestawione przez producenta instalacji, żadne składaki i w dobrym zakładzie.
 • #12
  wmgaz
  Level 14  
  Wszystko się zgadza poza jednym ale...no właśnie,czemu serwisy Toyoty wycofały się z montażu instalacji gazowych?...Powód jest jeden a mianowicie to że głowice silników są za "miękkie"...Czym to grozi po założeniu instalacji gazowej? -szybszym kasowaniem sie luzów zaworowych co w ostateczności prowadzi do perturbacji w pracy silnika a w końcowej fazie po przebiegu około 120 tys. a może deko więcej kilometrów potrzebę wymiany gniazd zaworowych i zaworów...
  Pytanie..czy instalację zakładać--odp...owszem bo po takim przebiegu jeżdżąc na gazie i tak zarobiliśmy tyle kasy z oszczędności na różnicy cen obu paliw że stać nas nie tylko na remont głowicy ale nawet na zakup dwóch silników i jeszcze nam kasy zostaje.Pozostaje kwestia jaką instalację założyć...odp...dobrą.A co to znaczy dobrą-odp-za ceną instalacji zawsze w parze idzie jej jakośc...resztę proszę sobie samemu dopowiedzieć.
  Pytanie-skąd o tym wszystkim wiem....odp-kilkanaście lat zakładam instalacje oraz to że jeżdżę tylko Toyotami...
  Pozdrawiam czytających...