Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dźwiękowea do radia

sztandi7 18 Maj 2008 17:59 648 3
 • #1 18 Maj 2008 17:59
  sztandi7
  Poziom 11  

  Witam! Posiadam radio Pioneera i chciałbym podłączyć kartę dźwiękową 5.1, aby rozdzielała moc na każdy głośnik tak jak w komputerze, czyli center, przednie, tylnie, subwoofer. Jednak nie za bardzo wiem jak do tego się zabrać. Czy potrzebuję np. jakiegoś wyjścia aux na radiu, lub jakieś specjalne złączki lub przejściówki??

  0 3
 • Pomocny post
  #2 18 Maj 2008 19:05
  milejow
  Poziom 42  

  Masz na mysli karte audio stosowana w komputerach?Zapomnij!Do tego celu stosuje sie procesor dzwieku z m.inn. systemem dolby digital sterowany przez terminal IP-BUS radia

  0
 • #3 18 Maj 2008 19:25
  sztandi7
  Poziom 11  

  No właśnie słyszałem, że da się coś takiego zrobić. Chociaż nie jestem pewien w 100%. To w takim razie da się coś w podobie zrobić? Z może coś ze zwrotnicą, która będzie rozdzielała moc. Chciałem uzyskać efekt taki jak przy głośnikach komputerowych tj. w zależności od potrzeb przydzielić odpowiednią moc głośnikom nisko, średnio i wysokotonowym. Coś wpodobie kina domowego. Czy da się coś takiego zrobić?

  Dodano po 1 [minuty]:

  A możecie powiedzieć coś więcej o tym procesorze dźwięku...

  0
 • #4 18 Maj 2008 20:38
  SlaweK
  Poziom 43  

  Czytając taki posty zamiast cieszyć się nowymi pomysłami to chwilami ręce opadaja. Nie można tego nazwać pomysłem a umyśleniem sobie czegoś.
  To tak jak np ja zapytał jak podłączyć lodówkę do wzmacniacza by lepsze kolory miała w HD gdy się przegląda internet w czasie prania bardzo zabrudzonych rzeczy. Wpadł już ktoś na taki pomysł ? Chyba nie, ale jeśli to wypali to rezerwuję sobie prawo do pierwokupu.

  Kolego, nim zaczniesz wpadać na genialne pomysły to najpierw poczytaj sobie o zasadach dźwięku przestrzennego, po co jest system 5.1 czy podobne a potem kombinuj, mniej niespodzianek będzie.
  Procesor dźwięku wraz z dekoderem efektów w danych systemach dźwięku przestrzennego jest właśnie takim rozdzielaczem ale sygnału a nie mocy, moc się uzyskuje we wzmacniaczach którymi on steruje. Napędzają one głośniki. Głośniki tylne i głośnik centralny są głośnikami efektowymi, one nie potrzebuję szerokiego pasma i wielkiej mocy, one tylko robią efekty dźwiękowe. A do rozdzielenia mocy ze wzmacniacza na zestaw głośników (kolumna głośnikowa) służy zwrotnica, która dzieli pasmo i kieruje je do odpowiednich głośników. Są systemy nagłośnieniowe w których wykorzystuje się kilka czy kilkanaście głośników o różnym przeznaczeniu ale to wyższa szkoła jazdy i nie o tym tutaj rozmawiamy choć poszukać informacji i poczytać naprawdę warto.


  SławeK

  0