Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana atrybutu pliku bez zmiany jego zawartości

18 Maj 2008 18:33 5134 5
 • Poziom 9  
  Potrzebuje zmienić atrybut pliku "Szyfruj zawartość aby zabezpieczyć dane" (prawy przycisk na plik/właściwości/zaawansowane/szyfruj zawartość aby zabezpieczyć dane) bez zmiany jego zawartości. W Builderze sa funkcje FileGetAttr i FileSetAttr do zmiany atrybutów. Jednak jak pobieram atrybuty z pliku zaszyfrowanego i ustawiam takie same dla pliku docelowego to nic sie nie zmienia. Czy może jest jakiś program do zmiany atrybutów? Czy ktoś może mi pomóc?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 15  
  A możesz mi wytłumaczyć jak ktoś może czytać twoj zaszyfrowany plik?
  Na logikę: nadajesz atrybuty prywatny, zaszyfrowany, i chcesz jednoczesnie nadać publiczny tylko do odczytu?
 • Poziom 9  
  Widzę niekoniecznie zostałem zrozumiany. Wyjaśnię więc sytuacje. Kiedyś szyfrowałem pliki, jednak po reinstalacji systemu nie miałem do nich dostępu. Skopiowałem je więc jakimś programem do odzyskiwania plików skasowanych, jednak uzyskałem pliki zaszyfrowane (śmieci). Pliki te nie maja ustawionego atrybutu "szyfruj zawartość aby zabezpieczyć dane". W necie z pomocą forowiczów odnalazłem sposób na odzyskanie certyfikatu niezbędnego do odzyskania plików. Ale żeby móc odzyskać prawdziwą zawartość plików muszę ustawić ten właśnie atrybut do szyfrowania aby Windows użył algorytmu rozodowującego w trakcie przeglądania pliku. Mam nadzieje że teraz wyraziłem się jaśniej i będzie ktoś mi mógł na to poradzić.
 • Spec od komputerów
  Ale co ci z alogrytmu, jak nie masz juz klucza ktorym to odszyfrujesz? Klucz zwiazany byl z kontem ktorego w kompie juz nie masz. Jak nie wyeksportowales kluczy na fdd, to zama zmiana atrybutow w czym ma pomoc?
 • Poziom 9  
  Dziękuję Ci bardzo za podane linki. Znalazłem w nich część rozwiązania problemu, ale tylko część. Zaszyfrowane dane odzyskałem za pomocą programu "GetDataBack for NTFS". Przekopiowane nim pliki nie miały ustawionego atrybutu świadczącego o zaszyfrowaniu pliku, a bez tego polecenie <<cipher /e "C:\Dokumenty\Zaszyfrowane">> (znalazłem to m.in. w linkach które mi dałeś) nie przetworzy plików rozszyfrowując ich. Obecnie więc problem polega na tym aby plikom nadać taki atrybut nie zmieniając ich zawartości (jak zaznaczymy ten atrybut we własciwościach/zaawansowane to zaszyfrowane pliki zostaną ponownie zaszyfrowane). Czy jest na to jakaś rada?

  Dodano po 13 [minuty]:

  Platonie

  na stronie 2 linka http://www.pcworld.pl/artykuly/48606.html napisane jest coś takiego:

  Cytat:

  Skonfigurowanie Agenta odzyskiwania plików pozwala na odzyskanie plików zaszyfrowanych z dowolnego konta Windows nawet wtedy, gdy zostanie utracony certyfikat użytkownika. Agent jest wyposażony w uniwersalny klucz do wszystkich zaszyfrowanych plików. Jeśli masz doświadczenia z systemem EFS do Windows 2000, bezwzględnie pamiętaj, że XP domyślnie nie tworzy ani jednego agenta odzyskiwania plików i takie konto musisz założyć sam.


  Może źle to zrozumiałem, bo odbieram to tak, że można to osiągnąć, oczywiście często mam problem ze zrozumieniem więc może ktoś mi wyjaśni gdzie się mylę/źle zrozumiałem.