Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie ma sygnału po deszczu, dekoder cyfrowego Polsatu.

gizmo84 18 Maj 2008 21:02 22065 26
  • #1 18 Maj 2008 21:02
    gizmo84
    Poziom 9  

Witam!
    Opis sytuacji: Mam dekoder cyfrowego Polsatu HD tv lcd i wszystko jest ok jak świeci słońce (siła sygnału około 90% jakość gorzej bo tylko żółta :/ ) (siła nigdy nie była lepsza a jakość nie wiem - rózne abonamenty mam juz od 5 lat) ale gdy pada deszcz i przez około 5 godzin później nie mam sygnału siła 1% jakoś 0 pytanie jest takie: Co sie dzieje czy mam złe ustawiona antene czy może moj konwerter jest nieszczelny i cos sie w nim dzieje. Jak przestaje padać i troszkę wyschnie działa z powrotem. Ja obstawiam ze to to. Rano jak jest rosa to to samo. Jak sprawdzić czy konwerter jest ok? Czy do ustawienie zawołać "fachowców" czy kupić sobie na allegro satfindera za 30 zł i próbować samemu. Tyle tylko ze to urządzenie wykrywa sile a nie jakosc, chyba, a z tym ja nie mam problemów. Mam problem z "fachowcami" bo oszukują mnie :/ w mojej okolicy (Pabianice k. Łodzi) przyjeżdżają sami naciągacze którzy tylko sie mądrują i narzekają na poprzedników po czym biorą 120 zl i mówią ze mam kabel zły, wymieniłem juz 3 razy kabel i dalej d... Wołałem kilka krotnie "fachowców" bo wędrowałem z talerzem po dachu średnio co pół roku :/
    Pytanie drugie: co to jest wzmacniacz sygnału?? czy mi to by sie przydało?? czy nie?? widziałem cos takiego za 50 zł http://www.dipol.com.pl/eshop/items.php?category=1009&group=1866
    Jeżeli dałem posta nie w tym dziale - przepraszam, licze na jakąś pomoc

Proszę przeczytać regulamin forum, szczególnie pkt. 11 i poprawić temat postu (problem, znaczniki też).
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!.
    15:50 24.05.2008
    [_P_]

0 26
  • #2 18 Maj 2008 21:11
    Marek-B
    Poziom 24  

Wymień konwerter . Na 99% to jego wina. wzmacniacz sobie odpuśc . tylko ci zaszkodzi . mozna go stosować , ale do kabla o dł. co najmniej 40 m.

2
  • #3 18 Maj 2008 21:34
    pajo21
    Poziom 35  

Objawy wskazują na uszkodzony konwerter.
    Nie piszesz jakiej wielkości masz czaszę.
    Jeżeli ponad 80cm to nie powinno być żadnych problemów.
    Nawet wskaźnikiem/miernikiem satfinder można dość precyzyjnie ustawić antenę.

1
  • #4 18 Maj 2008 21:47
    gizmo84
    Poziom 9  

dzięki. ale czy mogę podmienić stary konwerter ze starego talerza?? czy juz wtedy nie będę miał jakości full hd?? Mam konwerter z przed 2 lat który działał ok ale był "zwykły" tzn nie miałem wtedy HD tylko tv CRT a dekoder sagema. Nie wiem czy są różnice w tych konwerterach. I czy ta jakość jest wmiarę wystarczająca?? Konwerter jest chyba jeszcze na gwarancji bo zestaw mam z punktu polsatu z Grudnia. (6 miesiecy)
    I czy jak już podmienię ten konwerter to kupować tego satfindera i próbować polepszać ustawienie anteny?? Czy jest to zbędne?

Dodano po 3 [minuty]:

Czasz?? no nie wiem oryginalna tzn taka z napisem Polsat Cyfrowy HD (takie jajko nie okrągła) chyba bedzie 80 cm

1
  • #5 18 Maj 2008 21:58
    LeDy
    Poziom 43  

To jest talerz 75cm to HD . Konwerter możesz podstawić " stary" i to nie ma nic wspólnego z HD jak jest full band . Wygląda na konwerter lub zła izolacja " łączeń" dlatego po deszczu jeszcze kilka godzin zła jakość sygnału aż wyschnie. Przy tym talerzu górne to > 80% a dolne > 60% powinno być.

0
  • #6 18 Maj 2008 22:02
    Marek-B
    Poziom 24  

Możesz smiało podmienić konwerter. Spróbuj na tym drugim i zobacz co będzie z odbiorem. Satfinder za duzo ci tu nie pomoze . Wystarczy nie luzujac srób mocujacych nagiać lekko czaszę w jedna i druga stronę , a takze góra i dół . po kolei. Skorzystaj z pomocy drugiej olsoby obserwujacej wskaźnik sygnału . Zobaczysz jakie bedą efekty. Wystarczy leciutkie naciagniecie czaszy i juz sygnal bedzie inny. Jeśli po naciagnieciu będzie ok. wtedy poluzujesz sruby i lekko skorygujesz połozenie

2
  • #7 18 Maj 2008 22:30
    gizmo84
    Poziom 9  

wielkie dzięki Panowie :) Juz wiem ze naprawdę mały ruch talerza i jest inny sygnał ale właśnie trzymając w rekach talerz udało mi sie wskoczyć przez 3 sek na jakość zieloną. po zamocowaniu na ścianę garażu juz ta sztuka mi nie wychodzi :( a jak tylko zaczynam wojować z talerzem Matka krzyczy ze znowu nie będzie M jak Miłość :// i jak tu żyć :) dzięki jutro za dnia podmienię ten konwerter i zobaczymy może sie coś polepszy- oby

1
  • #8 18 Maj 2008 22:48
    lukkas
    Poziom 14  

też tak mialem jak zakładałem swoje 85cm, mialem piekny sygnał na philipsie a jak dokrecilem to spadał :D

ale jakos udalo sie wywalczyc i teraz na ferdku na HB sygnał mam 97%

1
  • #9 19 Maj 2008 02:47
    tomarex
    Poziom 24  

Witam.

gizmo84 napisał:
    . po zamocowaniu na ścianę garażu juz ta sztuka mi nie wychodzi :(

Jeśli naciskasz na talerz ustawiając antenę to nie ustawisz nigdy precyzyjnie - talerz ulega deformacji i wskazania są błędne. Można tak robić, ale z wielkim wyczuciem. Końcowy efekt można sprawdzić naciskając w różnych kierunkach jedynie w pkt mocowania talerza - jeśli naturalnie stojak jest na tyle elastyczny i masz wskaznik bezzwłoczny (tuner wyświetla wskazania z opóznieniem).

0
  • #10 19 Maj 2008 09:28
    LeDy
    Poziom 43  

Cytat:
    Jeśli naciskasz na talerz ustawiając antenę to nie ustawisz nigdy precyzyjnie - talerz ulega deformacji i wskazania są błędne.

Cytat:
    Wystarczy nie luzujac srób mocujacych nagiać lekko czaszę w jedna i druga stronę , a takze góra i dół . po kolei. Skorzystaj z pomocy drugiej olsoby obserwujacej wskaźnik sygnału . Zobaczysz jakie bedą efekty. Wystarczy leciutkie naciagniecie czaszy i juz sygnal bedzie inny. Jeśli po naciagnieciu będzie ok. wtedy poluzujesz sruby i lekko skorygujesz połozenie

Jak najbardziej dobry sposób na sprawdzenie ustawienia anteny. Jeżeli masz podłączony miernik lub w menu informacja o sygnale to jeżeli każde odchylenie - lewo, prawo , góra, dół, powoduje pogorszenie sygnału, to talerz ustawiony jest dokładnie.
    Jak talerz po naciskaniu ulega deformacji to co dopiero z nim jest jak wieje silny wiatr ?

1
  • #11 19 Maj 2008 11:03
    trzy8
    Poziom 21  

Silny wiatr działa na całą powierzchnię talerza a przykładając siłę w jeden punkt (dłoń) można uzyskać deformacje płaszczyzny.

Jeżeli masz kiepską jakość to
    - niewłaściwe ustawienie anteny
    - przeszkody zacieniające sygnał.
    Miernik satfinder pomógłby , ale czy jest sens jego zakupu do jednego
    ustawienia ??
    Nie rozumiem problemu z fachowcami , ustawił antenę to mu płacisz ,
    bez poprawy nie płacisz , tak jest w Lubelskim , a ustawienie to koszt
    30zł - 70zł w zależności od trudności (z montażem 50 - 100).
    Konwerter wymień na dobry (to co otrzymałeś z polsatu to dolny poziom jakości wyrobu)

1
  • #12 19 Maj 2008 14:34
    LeDy
    Poziom 43  

trzy8 napisał:
    Silny wiatr działa na całą powierzchnię talerza a przykładając siłę w jeden punkt (dłoń) można uzyskać deformacje płaszczyzny.

Chyba , że ktoś wali młotkiem lub wygina jak " młot" .
    Opis jest prosty i ja go też stosuję. Talerz przykręcony i przechylam go lekko w lewo-prawo i potem góra-dół. Jak sygnał się pogarsza tzn. , że ustawiony talerz dokładnie. Tak na pewno talerza nie zniekształcisz a naprężenia wiatr robi o wiele większe . Co do " fachowców" to albo przesadzasz z tym pisaniem ,że biorą 120zł. i mówią, że wina kabla (to niech wymienią i dopiero płacisz) albo tylko u was to robić ..... !

0
  • #13 19 Maj 2008 18:57
    gizmo84
    Poziom 9  

Witam,
    Podmieniłem te konwertery i... działa :) dzięki, ale nadal mam problem ze znalezieniem najlepszego sygnału (no chyba ze to jest najlepszy sygnał). Hmm od tego częstego (ostatnio) kręcenia wyrobiłem już śruby i chyba na dziś z super ustawieniami mogę zapomnieć. Kupie nowiutkie śruby i przykręcę na sztywno. Odnośnie cen: Tak, takich mam pseudofachowców ostatni który mi tak właśnie ustawił antenę czyli jakość żółta siła w miarę ok bo 85% wziął za ustawienie 60zł plus 60 za dojazd fakt mieszkam 8,5 km od miasta ale za 6 dych to taksówką można dojechać(przez telefon umawialiśmy sie na 60zł). Po 4minutach pracy wcisnął mojej matce ze juz jest ustawione wziął kasę i zwiał. jak mu kazałem przyjechać i poprawiać to mi podziękował. Jak go spotkam to go moim rottweilerem poszczuje. Inny każe sie wozić bo mu samochód ukradli. Jeden może przyjechać pod warunkiem ze nie jest za wysoko bo juz jest stary i sie boi - paranoja jak juz któryś przyjedzie to naprawdę woła 100 do 150 zł za samo ustawienie. Dlatego mam dosyć specjalistów z mojego miasta i myślę o satfinderze za 21 zł na allegro tylko pytanie czy ustawie siłe czy jakość czy i to i to? Poza tym ktoś na jakimś forum napisał ze ustawia Transpondery a nie satelity :/ a tego juz nie rozumiem

Dodano po 5 [minuty]:

trzy8 i inni koledzy jak chcecie zarobić to myślę ze moj lokalny rynek jest wolny i czeka na was ludzi którzy są: dobrzy, tani i uprzejmi :)

2
  • #14 19 Maj 2008 20:56
    LeDy
    Poziom 43  

Ode mnie trochę daleko. 8,5km x1zł to max. 20zł za dojazd. Nawet jakbym dojechał z Wielkopolski to by mi się opłacało. Cały " witz", dowcip , polega na tym ,że trzeba wiedzieć co, czym się robi.Sam miernik chyba ci nie wystarczy.
    Ciśnie mi się na " pisanie" : jacy klienci tacy " fachowcy".
    U mnie nie do pomyślenia. U nas już lekarzy podają do sądu, za bawienie, uczenie się na pacjentach ich kosztem.

0
  • #15 19 Maj 2008 22:44
    trzy8
    Poziom 21  

Rynek wolny he he , nie wyrabiam sie w okolicy Nałęczowa , a do ciebie
    ciut daleko , chyba że 10 talerzy do ustawienia :))
    Na satelicie masz kilkadziesiąt transporderów , w dawnych tunerach (sagem) należało ustawić dane (częstotliwość i polaryzację) transpordera
    i dopiero pojawiał się sygnał.
    Teraz ustawiasz satelitę (u ciebie hotbird) i tuner przeszukuje wszystkie.
    Satfinder pomoże ci znależć satelitę , następnie sprawdzasz czy to jest właściwy (miernik wychyla się proporcjonalnie do prądu płynącego przez niego którego wartośc jest większa im bardziej się wstrzelisz w satelitę) .
    Najprościej to tak :
    około godz 13 ustaw talerz prosto w kierunku słońca , teraz szukasz najlepszego sygnału (na mierniku lub tunerze) obok siebie masz astre i hotbirda trochę czasu i ustawisz .Twarzą do anteny po lewej hotbird po lewej astra.
    Najważniejsze aby nic nie zasłaniało .
    Mając miernik dokręcając antenę (już po ustawieniu) widzisz którymi śrubami dokręcać , zmienia sie sygnał .
    powodzenia

0
  • #16 19 Maj 2008 23:30
    LeDy
    Poziom 43  

Cytat:
    Najprościej to tak :
    około godz 13 ustaw talerz prosto w kierunku słońca

Tego nie rozumiem. W innych porach nie można?. Wystarczy spr. gdzie południe. Poza tym czas letni czy zimowy. U mnie jest to na wschód od południa. Jeszcze potrzebny kąt odbioru-ok. 30-35 stopni.

0
  • #17 19 Maj 2008 23:43
    trzy8
    Poziom 21  

Jest to najprostszy sposób ustawienia satelity dla laików.
    Kąt odbioru może być i 25* (taki klient miał uchwyt).
    Dlatego jest tak że ludzie sami próbują , ustawiają , prawidłowo ma spokój , problemy , po dwóch dniach szuka montera :))

1
  • #18 20 Maj 2008 07:09
    jawol67
    Poziom 13  

Pozwólcie, że podepnę się pod temat. Mam philipsa 6010, talerz i konwerter od starej cyfry+, ustawiony możliwie najlepiej jak się udało. Sygnał zgrubny to 67%, precyzyjny 40%. Problem się pojawia gdy pojawiają się pojedyncze chmury, nagłe zmiany słońce-chmury itp. Sygnał zanika. Gdy pogoda jest stabilna zachmurzenie nie przeszkadza. Czy wiecie jak się pozbyć tej przypadłości?

0
  • #19 20 Maj 2008 07:41
    pala22
    Poziom 24  

Tak wiemy ustaw jeszcze raz antenę,40% to jest troszkę za mało powyżej 60% phil będzie śmigał .
    opis ustawienia powyżej.
    pozdrawiam

2
  • #20 20 Maj 2008 13:13
    trzy8
    Poziom 21  

Ależ on ma powyżej 60% a jakości(precyzyjny) tyle nie osiągnie.
    Podmień konwerter , następnie instalacja antenowa do sprawdzenia.
    Jaki masz soft w tunerze?
    Szybkie zmiany prądu (jasno-ciemno na niebie:)) powodują wieszanie się sprzętu u ciebie , droga eliminacji najprościej i chyba najtaniej.

0
  • #21 20 Maj 2008 14:17
    jawol67
    Poziom 13  

Soft 5,2 ale na innych było podobnie.Konwerter sharp, z pierwszych zestawów cyfry+. Tyle na razie , idę zobaczyć co się da zrobić. Dzięki.

1
  • #22 22 Maj 2008 03:09
    tomarex
    Poziom 24  

LeDy napisał:
    Talerz przykręcony i przechylam go lekko w lewo-prawo i potem góra-dół. Jak sygnał się pogarsza tzn. , że ustawiony talerz dokładnie...... Tak na pewno talerza nie zniekształcisz

Nie chodzi o trwałe zniekształcenie, lecz o fałszywe wskazania.
    Jedynie przy konwerterach mocowanych na trójnogu do czaszy to zadziała prawidłowo, lecz przy wysięgnikach konwertera mocowanych do podstawy do której jest mocowana blaszana czasza, naciskając na talerz wysięgnik z konwerterem nie odchyla się w takim samym stopniu. Wynikiem czego część sygnału nie dociera do konwertera i może być wrażenie prawidłowego ustawienia.
    Nie jest to jednak jednoznaczne - w niektórych przypadkach takie działanie pokaże wzrost poziomu sygnału. Nie chcę się rozpisywać, ale taka szkoła jest błędna, szczególnie dla początkujących.
    Może to być jedynie formą triku udowodnienia klientowi idealnego ustawienia anteny.

Dodatkowa uwaga:
    na jakość sygnału szczególnie wpływa kąt skręcenia konwertera - kilka/kilkanaście stopni. Ale zależy to od modelu/egzemplarza konwertera i czy stojak jest idealnie w pionie (są również wyjątki).

0
  • #23 22 Maj 2008 19:44
    LeDy
    Poziom 43  

Jedyne co na to mogę odpisać to : ????????????????

0
  • #24 23 Maj 2008 08:17
    jawol67
    Poziom 13  

Dzięki trzy8, wymieniłem konwerter i wszystko jest porządku. Choć siła sygnału na wskaźnikach jest ta sama to obraz nie przerywa i jest ostrzejszy.

2
  • #25 24 Maj 2008 11:42
    grzesiulek5
    Poziom 22  

A jakim cudem ostrzejszy?

1
  • #26 24 Maj 2008 19:03
    jawol67
    Poziom 13  

Dzieje Apostolskie; Rozdział 27 ,werset 20 i 22.

0
  • #27 25 Maj 2008 12:51
    misiak1111
    Poziom 2  

to juz widac jakich "fachowców" tam w Pabianicach macie...szkoda ze to tak daleko od Kutna bo odpowiedni sprzet 10 min i bym Ci powiedział dokładnie w czym problem ale jesli giałes talerz to moze to byc wina ...jak by dalej cos sie działo to pisz...

0