Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podświetlenie radia i konsoli w jeep cherokee 2,5 l ,2000

18 Maj 2008 22:06 1383 2
 • Poziom 34  
  po włączeniu świateł spada intensywność podświetlenia , a regulacja pokrętłem to za mała jaskrawość. Czy ktoś może rozwiązał problem tak aby po włączeniu świateł nie następowało przygaszenie podświetlania?
  Problem jest istotny bo latem w dzień przy włączonych światłach nie widać wskazań konsoli czy radia :( . Konstruktor nie przewidział dziennej jazdy na światłach.
 • Relpol przekaźniki
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Ja mam u siebie sprawę rozwiązaną w sposób prosty acz do bólu prymitywny. +12 z wyłącznika świateł (pozycyjne zasilanie) przez przełącznik dołożony na desce (aby w nocy nie dawało po oczach) na dodatkowy przekaźnik (cewka) [drugie wyjście cewki do masy]zasilanie ze stacyjki na styk przekaźnika, wyjście styku do zasilania której kolwiek żarówki od podświetlenia (może być i do kostki radiowej, przewód iluminacja).
  Przed zastosowaniem tego rozwiązania warto zmierzyć czy w momencie najjaśniejszego świecenia podświetlenia napięcie na żarówce jest porównywalne z napięciem w instalacji (99.9% tak właśnie będzie).
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 34  
  u mnie są wyświetlacze LED , nie bardzo rozumiem mechanizm spadku jaskrawości po załączeniu świateł . Potem mozna regulowac potencjometrem ale też nie uzyskuje sie pełnej jaskrawości. Odłączenie potencjometru powoduje że pełna jaskrawość wraca ale tylko na wskażnkuprzebiegu kilometrów. Nie chce mi sie rozbierać całego samochodu żeby poprowadzic dodatkowe zasilanie :( , wybebeszyłem wyłącznik i próbuję coś dorobic w tym miejscu .