Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z jakością połączenia ADSL na routerze Asmax AR904g.

HotIce 18 Maj 2008 22:26 2506 6
  • #1 18 Maj 2008 22:26
    HotIce
    Poziom 17  

Witam!
    Mam problemy z uzyskaniem stabilnego połączenia z neostradą 512kb na routerze asmax AR904g. Strony ładują się powoli, często zrywa, zacina, ogólnie bardzo denerwujące to jest. Na standardowym modemie Thompson speedTouch 330 jest ok. Niepokoi mnie parametr "Noise Margin" w zakładce "status" routera, są tam wartości 2db dla danych wychodzących i 19db dla wychodzących, czy to nie za mało? nie wiem jak interpretować te wyniki i resztę, np parametr "attuneation"... Czy ktoś mógłby mi pomóc w interpretacji tych parametrów?
    pozdrawiam serdecznie.

[url=https://obrazki.elektroda.pl/24_1211141976.jpg][img]https://obrazki.elektroda.pl/

0 6
  • #2 18 Maj 2008 22:37
    jasek2
    Poziom 22  

Muszę Cię zmartwić, ale ten router to straszny szmelc. Możesz ewentualnie spróbować oddać go na gwarancję, albo kupić coś porządnego. Dla pewności wgraj najnowszy firmware.

0
  • #3 19 Maj 2008 11:35
    HotIce
    Poziom 17  

jasek2 napisał:
    Muszę Cię zmartwić, ale ten router to straszny szmelc. Możesz ewentualnie spróbować oddać go na gwarancję, albo kupić coś porządnego. Dla pewności wgraj najnowszy firmware.

Trudno powiedzieć same, sprzeczne informacje... kiedy go kupowałem to czytałem testy z "PC FORMAT" oraz pochlebne opinie ze strony "Tygodnik komputerowy" firmware jest z 27 grudnia 2006, nowszego nie ma...

0
  • #4 08 Wrz 2008 22:09
    kyrox3
    Poziom 1  

Ma pan racje ten modem to straszny badziew kupilem go i 5 tygodniach mi sie popsul.Nie licząc tego że non stop zacinalo polaczenie.Nie wiem jak mozna taki bubel komus wepchac.

0
  • #5 10 Lis 2008 12:21
    tomking
    Poziom 13  

Przed zakupem tez mialem szereg pozytywnych informacji o tym modelu. Jednak po kilku miesiacach pracy (6miesiecy) zaczely sieproblemy ze zrywaniem polaczenia.

Z moich informacji wynika ze tojest raczej problem z chlodzeniem. Ten model posiada slabe chlodzenie (dwa chipsety i jeden radiatorek) wiec przegrzewanie powoduje destabilizacje pracy lub w najgorszym przypadku uszkodzenie (switcha etc.)

Doradzam REKLAMACJE :(

0
  • #6 10 Lis 2008 13:54
    jeyel
    Poziom 13  

Potwierdzam. Pudełkami innych producentów też się psują. Mój Linksys zaczął świrować dopiero po roku i potem już było coraz gorzej. Wymiana softów w zasadzie niewiele pomagała... serwis,serwis,serwis.

0
  • #7 10 Lis 2008 19:04
    HotIce
    Poziom 17  

Witam ponownie!
    Jeszcze go nie zareklamowałem bo znalazłem na niego pewien sposób ale na dłuższą metę jest wkurzający.. Przyczyną pogorszenia połączenia jest gwałtowny spadek odstępu sygnał\szum do poziomu 2db - nie wiem co go powoduje ale kiedy odepnę wtyczkę telefoniczną i podłączę ponownie, router łapie synchronizacje ADSL ale z poprawną wartością na poziomie 26db, i wtedy jakiś czas działa dobrze... nie widać żadnych nowych aktualizacji do niego, ostatnie są chyba z 2007r. Kupiłem go w sklepie internetowym i procedura reklamacji jest dość uciążliwa..

Pozdrawiam!

0