Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz w Blaupunkt Bremen RCM 43

Szefciu 25 Sty 2004 21:05 1580 7
  • #1 25 Sty 2004 21:05
    Szefciu
    Poziom 12  

Witam. Nabyłem drogą zakupu radio Bremen RCM 43 z wyświetlaczem nie wyśwetlającym wszystkich linijek. Miałem nadzieje że w łatwy sposób da sie to naprawić. Poczytałem forum ni juz nie byłem taki pewny. Rozebrałem radyjko i ręce mi opadły. Taśma do wyswietlacza jest miejscami przerwana (przetopiona?) Według mnie nie do naprawienia. Mój pomysł jest następujący: wziąść taśme od HDD i przylutować do płytki, Tylko jak to przytwierdzić do wyświetlacza? Listaw która zaciska taśmę będzie za cienka poza tym nie wiem w jaki sposób łączy sie to z wyswietlaczem. są tam jakieś końcówki czy może tylko warstwa przewodząca. Więc zasadnicze pytanie mozna tasme od HDD podłączyć do tego wyswietlacza? Czy trzeba jakis patent zastosować?

0 7
  • #2 26 Sty 2004 15:13
    djlj24
    Spec od car audio

Oj taśma od hdd to najgorszy pomysł. Ewentualnie cienkie druciki w brakujących miejscach.

0
  • #3 26 Sty 2004 16:08
    Szefciu
    Poziom 12  

Te brakujące miejsca to jakieś 20 ścieżek, może jakis inny pomysł? Jka te poedyńcze druciki przytwierdzić do wyświetlacza?

0
  • #4 26 Sty 2004 18:34
    edziu
    Poziom 29  

innej rady nie ma bo ta tasma weglowa jest to najgorsze dia***stwo do roboty

0
  • #5 26 Sty 2004 19:07
    MelJey
    Spec od car audio

Heh , wcale nie takie najgorsze. Gorsze w naprawie są np.mechanizmy Sony albo Pioneera :) . Jeżeli taśma jest nieuszkodzona to jej naprawa zajmuje mi od 1 do 1,5 godziny. I na pewno jest to patent sprawdzony w 100% (mój własny) bo wypróbowany na kilkudziesięciu różnych modelach.
    A co do przerwanej taśmy to też to można zrobić tylko zajmuje więcej czasu i za to kasuje się x2 - X3(w zależności od ilości wyprowadzeń) bo taśma sama z siebie się nie zrywa , tylko robią to jacyś popaprańcy.

0
  • #6 26 Sty 2004 22:32
    Szefciu
    Poziom 12  

Postaram sie podsumować. Taśma jest uszkodzona (przerwana) w 70% i raczej nie ma co jej reanimowac. Zastąpić ja cienkimi drucikami (przewodami). Do płytki przylutować. A jak przytwierdzić do wyświetlacza, w jaki sposób ma rozwiązane wyprowadzenie ścieżek? Jednak taki drucik ma przekrój okrągły i raczej słabo bedzie kontaktować z płaskim wyprowadzeniem. Przyszedł mi do głowy jescze jeden pomysł; zaadaptować do tego inną taśme ze ścieżkami miedzianymi które następnie dolutowac do płytki steryjącej , albo z foli miedzianej wyciąć paseczki nakleić na taśmę i to zacisnąc na wyświetlaczu a drugie końce lutować. Kombinuje tak bo szkoda mi radia na straty spisać. A może mozna taka tasmę do blaupunkta dokupić?

0
  • #7 26 Sty 2004 22:33
    djlj24
    Spec od car audio

MelJey ile chcesz za naprawienie mam chyba ze 3 radia do tasiemkowania i super lcd z opla.

0
  • #8 27 Sty 2004 13:02
    MelJey
    Spec od car audio

Widzę ,że wysiada coraz więcej tych wyświetlaczy- czyżby zbyt mroźne zimy ? :D Ale na poważnie- DJLJ24 napisz mi na priva dokładnie jakie to są radia i w jakim są stanie (czy taśma jest cała, czy jest oderwana itp.).
    Kiedyś o tym rozmawialiśmy i wiem ,że masz Bremena RCM127- trudniejsza sprawa ale wykonalne.

0