Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat do radia Thompsonic TS-202

slodkie_ciacho 18 Maj 2008 23:25 4024 6
  • #1 18 Maj 2008 23:25
    slodkie_ciacho
    Poziom 15  

Witam.
    Jak w temacie poszukuje schematu do tego modelu radioodtwarzacza kasetowego.
    Z góry dziękuje.
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 19 Maj 2008 00:02
    apap
    Poziom 21  

Nie ma takiego schematu. Istnieje instrukcja składania (china trad) wisi w piątej bambusowej chatce prowincja ...(tajne/poufne)

0
  • #3 19 Maj 2008 12:47
    djlj24
    Spec od car audio

Nie byłbym taki pewien. Do niektórych pudełek potrafili wkładać instrukcję ze schematem. Może łatwiej napisać co się zepsuło a nie pytać o schemat.

0
  • #4 19 Maj 2008 16:01
    slodkie_ciacho
    Poziom 15  

Nic się nie zepsuło-jest to stare radio nieprzestrojone i chciałem wymontować (a raczej się wpiąć) pod wzmacniacz. Jest on z equalizer'em 3-punktowym, balansem, funkcją "mute" i "stereo/mono". Składa się z 3 scalaków: BA5406-końcówka mocy, BA328- to nie wiem dokładnie co to ale chyba przed wzmacniacz lub ten układ co odpowiada za odczyt ścieżki z kasety i trzeci-CXA1238S-tuner.
    Sam wzmacniacz potrafiłbym wymontować (to tylko końcówka i parę elementów), jednak equalizer wydaje mi się że jest na tranzystorach... Według schematu pewnie wiedziałbym gdzie podłączyć wejście żeby działało z equalizerem...

0
  • #5 19 Maj 2008 16:52
    SlaweK
    Poziom 43  

Skoro wiesz która to końcówka mocy to poszukaj jej aplikacji i będziesz wiedział skąd bierze sygnał. Może się okazać że będzie on nieco za mały do poprawnego wysterowania zewnętrznego wmacniacza ale większego sygnału raczej nie znajdziesz, może się okazać że trzeba będzie go wzmocnić nieco. Pomyśl trochę z jakich w kolejności bloków składa się radio.

SławeK

0
  • #6 19 Maj 2008 23:39
    slodkie_ciacho
    Poziom 15  

A więc zrobiłem tak:
    Narysowałem sobie schemat układu BA328 i wyszło mi coś takiego:
    Schemat do radia Thompsonic TS-202
    Pod "GŁ" są podpięte kabelki z głowicy magnetofonowej (czerwony i biały a czarny do masy)
    Czy wejściem do equalizer'a będzie zaznaczone na rysunku "EQ"? Ścieżki z tego idą właśnie w tym kierunku...
    Napisem "TUNER" oznaczyłem to co wchodzi do płytki z tunerem-myślę że to sygnał audio z tunera.
    To na dole schematu to przełącznik który umieszczony jest przy mechanizmie z napędu kasety (przełącza napięcie radio/magnetofon).
    Wydaje mi się że wyjściem z układu BA328 będzie dodatnia nóżka C50 i C49 a wyjściem radia C23 i C?(brak opisu na płyTce). Czyli żeby wpiąć się pod equalizer i wzmacniacz trzeba podać sygnał pomiędzy R47 a C50 i R31 i C49? Dalej sygnał idzie z equalizera do końcówki mocy(BA5406).
    Postaram się to jutro przetestować w ten sposób, ale chciałbym jeszcze żebyście mi powiedzieli z której nóżki układu CXA1238S wychodzi sygnał audio? Aby się upewnić czy na pewno sygnał podać pod R47 i R31...
    Załączam linka do noty aplikacyjnej:
    http://www.datasheetcatalog.net/datasheets_pdf/C/X/A/1/CXA1238S.shtml

PS. "SlaweK" ja chce wykorzystać ten wzmacniacz i equalizer żeby podpiąć pod to jakiś sygnał audio (np z MP3)

Pozdrawiam,.

0
  • #7 20 Maj 2008 01:12
    SlaweK
    Poziom 43  

Moim zdaniem nie jest to tego warte i z jednej strony jest łatwe i trudne ale napewno dobre do nauki elektroniki i eksperymentów. Tunera trochę szkoda, zawsze to radio, marne ale napewno lepsze niż takie wbudowane w jakąś mp-trójkę. Więc odłącz ten przedwzmacniacz co wzmacnia sygnał z głowicy, zastosuj dzielnik i wykorzystaj przełącznik magnetofon-radio. Możesz mieć przesterowanie jeśli wepniesz się za ten przedwzmacniacz ale dzielnik to powinien załatwić dobrany eksperymentalnie.

SławeK

0