Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gracja Polar wymieniłem w mojej gracji zbiornik na nowy i...

piterrro 19 Maj 2008 09:19 1956 13
  • #1 19 Maj 2008 09:19
    piterrro
    Poziom 9  

Witam wszystkich. Potrzebuję Waszej pomocy. Przed kilkoma dniami wymieniłem w mojej gracji zbiornik na nowy, stary wiadomo przerdzewiał, i wszystko było by dobrze gdyby po tej zamianie nie pojawił się problem z praniem. A wygląda to tak że gdy ustawię programator na pranie zasadnicze to to pralka nabierze trochę wody i od razu zaczyna wirować, chwilę powiruje i koniec. Zastanawiam się co mogłem zrobić źle przy przekładaniu zbiornika, żadnych kabli nie odpinałem bo takiej potrzeby nie było, coś z programatorem? ale przed przełożeniem działał bez problemu. Jedynie co mi przychodzi do głowy to przewód który był przylutowany z tyłu zbiornika chyba to termostatu, urwał mi się i teraz jest tak tylko przystawiony-czy to może być przyczyna? Proszę serdecznie o pomoc

0 13
  • #2 19 Maj 2008 09:26
    markus15021959
    Poziom 16  

Moze zły styk z bebnem i przesyła mylny odczyt odnosnie temperatury do termostatu , a najprawdopodobnie tak jest bo gdzie czas na grzanie wody do zadanej temperatury?

0
  • Pomocny post
    #3 19 Maj 2008 09:31
    313094
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 19 Maj 2008 09:36
    marqs-60
    Poziom 20  

...do autora sprawdź jak szypek72 radzi,najlepiej włącz samo wirowanie czy wiruje?

0
  • #5 19 Maj 2008 09:43
    schnauzerman
    Specjalista AGD

ten przewód który urwałeś od termostatu to prawdopodobnie rurka kapilarna od czujnika termostatu, termostat do wymiany

0
  • #6 19 Maj 2008 18:07
    piterrro
    Poziom 9  

Tak wygląda że jak by rzeczywiście było coś nie tak z pokrętłem od programów, próbowałem programatorem jak pisaliście ale w żaden sposób nie udaje mi się go inaczej zamocować, stojąc do strony panelu programator jest trochę przekrzywiony w prawą stronę, czy tak ma być?

0
  • #7 19 Maj 2008 22:00
    jogi1966
    Poziom 18  

ma być przekrzywiony sprawdz w pokrętle blaszkę czy ci nie wypadła a pojedyńczy przewód który ci się urwał to tak jak kolega pisał to termostat do wymiany

0
  • #8 20 Maj 2008 01:18
    movzx
    Poziom 39  

Ma być przekrzywiony, ale o ile mnie pamięć nie myli to w lewą stronę...
    Możesz po prostu sprawdzić czy na "0" się zatrzymuje. Jeśli nie, obróć go jak trzeba.

0
  • #9 20 Maj 2008 16:55
    piterrro
    Poziom 9  

no nie zatrzymuje się na zero ale z kolei inaczej nie da się go zamocować mocując na 4 wkręty, co zrobić? jest jakiś pewny sposób na ustawienie punktu początku cykle czy tylko metoda chybił-trafił?

0
  • #10 20 Maj 2008 17:19
    movzx
    Poziom 39  

Tam nie ma nic do ustawiania - jest wałek z nacięciami i tyle.
    Z kierunkiem przekrzywienia to mi się pokiełbasiło, przepraszam. Ma być tak żeby było można założyć 4 śruby, czyli masz dobrze.

Jeśli chcesz mieć pewność co i jak to możesz "namierzyć" początek programu.
    Jest jedno tylko miejsce gdzie załącza się styk 5B - na 6. skoku, natomiast skok 5. to początek prania zwykłego zasadniczego, na pokrętle oznaczone dwójką. Przy "dzwonieniu" tego styku miernikiem, upewnij się że przycisk E nie jest wciśnięty. Wpinasz miernik pomiędzy 5 a 5B.

0
  • #11 20 Maj 2008 19:18
    jogi1966
    Poziom 18  

wycięcie na pokrętło ma być u góry poziomo

Gracja Polar wymieniłem w mojej gracji zbiornik na nowy i...

0
  • #12 20 Maj 2008 22:14
    piterrro
    Poziom 9  

z programatorem jest już w porządku, dziękuję wszystkim za pomoc, zostaje jeszcze problem termostatu, dużo jest roboty z wymianą? trzeba znowu wymontowywać zbiornik? jaki jest mniej więcej jego koszt?

0
  • #13 20 Maj 2008 22:23
    schnauzerman
    Specjalista AGD

nie trzeba wymontowywać zbiornika, wymiana jest dosyć łatwa, ceny nie pamietam może około 40zl

0
  • #14 27 Maj 2008 08:29
    piterrro
    Poziom 9  

Dziękuję wszystkim za pomoc, pralka śmiga,

0