Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja tonera Kyocera 1700+

19 Maj 2008 09:31 2982 6
 • Poziom 9  
  Witam,
  posiadam drukarkę Kyocera 1700+. I niestety mam z nią następujący problem:
  długo, długo się uruchamia, a po jakiś 10 minutach wyskakuje komunikat "Repleace toner. Clean Printer". Wydaje mi się, że chodzi o wymianę tonera, ale nie potrafię tego zrobić. To znaczy umiałbym, gdybym posiadał do tego "zabiegu" instrukcje, bądź jakieś wskazówki.
  Czy ktoś z Państwa zna się na tego typu drukarkach i posiada wiedzę na temat wymiany tonera i mógłby się z nią ze mną podzielić?
 • Poziom 29  
  Witam

  Kup nowy toner, w pudełku powinna być instrukcja wymiany ewentualnie musisz popatrzyć w instrukcję obsługi. Warto by też wezwać serwis - zrobi przegląd drukarki co na pewno jej pomoże a Ty przy okazji będziesz mógł porozmawiać o interesujących Cię sprawach dotyczących sprzętu z serwisantem.

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Nowy toner kupiłem. W zestawie nie było żadnej instrukcji. Niby na drukarce są jakieś rysuneczki, ale ja kompletnie się na tym nie znam, może słowna instrukcja by mi bardziej pomogła...
  Chciałbym wymienić toner samodzielnie i najlepiej dziś, ponieważ mam bardzo ważne dokumenty do wydrukowania.
  Czy jest ktoś w stanie napisać co powinienem zrobić, aby poprawnie zainstalować toner?
 • Poziom 32  
  W nowym tonerze usuń folię zabezpieczającą od spodu ( na prostokątnym otworze ). W drukarce klapa do góry, zielony suwak przesuń w prawo, wyjmij czarne, duże pudło po tonerze, włóż nowe ( zatrzaśnie się ) i zamknij klapę. Możesz jeszcze sprawdzić i wysypać toner resztowy ze zbiorniczka po lewej stronie drukarki, za małą klapką.

  Pzdr.
 • Poziom 9  
  Dziękuję za pomoc, Właśnie tak wcześniej robiłem, wymieniłem jeszcze taki biały pojemnik z boku drukarki co jest jak się ją otwiera. Jednak po tej wymianie jest dalej to samo. W środku (tam na górze, pod tym czarnym pudełkiem) proszek (toner?) sypie się strasznie, nie wiem, może trzeba to wyczyścic?
 • Specjalista KYOCERA
  Witam,

  odnośnie długiego uruchamiania się drukarki...proszę poczytaj ten temat

  Adding toner

  Co prawda różne drukarki...ale zasada działania jest taka sama...dokładnie taka sama.

  Co do ostatniego Twojego pytania...Hmmm....:

  1. a co to za toner kolega kupił?
  2. i nie było instrukcji?
  3. i sypie? ...przed założeniem sypało?...czy teraz sypie?

  A jakie są wydruki?

  Pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Może powiem tak. Wymieniłem te czarne pudło u góry i niby to powinno być wszystko, ale jak zdejmowałem to stare czarne pudło to się toner rozsypał. I pod tym nowym jest chyba on rozsypany, no nie wiem.
  Po uruchomieniu drukarki jest dłgi czas komunikat "plese wait" a potem "repleace toner. clean printer". I tyle wiem ;)

  Drukarka wcześniej była sprawna, wcześniej ślicznie drukowała to, co jej kazałem :) ale teraz nie mam możliwości drukowania przez ten problem z nią....