Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena CB do ciężarówki i nawigacja GPS

włuczykij 19 May 2008 09:58 4792 11
    włuczykij
    Level 27  
    Muszę kupić antenę CB do ciężarówki, wysokość mocowania tej anteny od ziemi to 2,4m, nie wiem jaką długą antenę mogę dać, żeby nie zachaczyć o jakieś trakcje tramwajowe czy coś:)

Radio kupuję president walker, więc antenę też możecie polecić tej marki.

I czy mógłby mi ktoś polecić jakiegoś GPS TOM Toma, czy mają one funkcję omijania dróg 3,5t??
    endii63
    Level 13  
    Witam .
    Antenkę CB o max. dł. 160 cm np. NEW ALASKA marki PRESIDENT lub Lema AT 1000 , 71 , 72 wysokość trakcji tramwajowych ok. od 4 do 5,5 metra .
    Mapy TomTom nie mają funkcji omijania dróg 3,5t .
    rakoczy42
    Level 18  
    odnosnie tej nawigacji to jaka polecacie typowo dla tirow z uwzglednieniem wag , przejazdow pod tunelami wiaduktami
    endii63
    Level 13  
    rakoczy42 wrote:
    odnosnie tej nawigacji to jaka polecacie typowo dla tirow z uwzglednieniem wag , przejazdow pod tunelami wiaduktami

Witam .
    Nie ma map typowych dla samochodów ciężarowych , które uwzględniałyby : tonaż , wysokość wiaduktów , tuneli i trakcji . Możesz jedynie ściągnoś z internetu uaktualnienia o fotoradarach .
    Tommy82
    Level 41  
    Map&guide z tego co kojarzę ma profile pojazdów. Ale to nie do palma a do lapa i jest to raczej planner tras niż nawigacja. Jak sie nie mylę to opłaty za auto bany tez ma no i co to duzo mowic w wersji przydatnej kosztuje.
    -RoMan-
    Level 42  
    Nieśmiało przypomnę, że do Automapy są dostępne w sieci POI dla kierowców ciężarówek. Automagicznego omijania nie zapewni ale przynajmniej informacja o przeszkodach będzie.
    bestia1978
    Level 12  
    Witam 10 lat byłem bazowym CB-stą . Wiele radyjek zakładałem. Pracowałem też na wstęgach. Polecam jak najdłuższą antenkę w miarę możliwości. Im dłuższa tym lepsza. I zestroić trzeba obowiązkowo. SWR miarka jest niezbędna.
    -RoMan-
    Level 42  
    Dlatego, że byłeś bazowym, nie rozumiesz problemu zahaczania anteną o drzewa (tylko antenę połamie) i o trakcję kolejową i tramwajową (tu już gorzej).
    Na stacji bazowej zakładaj sobie nawet 5/8, w ciężarówce cokolwiek dłuższego niż metr sprawia tylko kłopot.
    Bicker1
    Level 19  
    Cytat za dystrybutorem:
    Quote:
    Obecnie trwają prace między innymi nad Polską, która planowo ma być dostępna na początku 2009 roku.

czyli nie ma a może będzie w 2009

Funkcje "ciężarowy" na AutoPilot, Igo, MioMap, Automapa ale ww programy działają tak sobie.
    Profesjonaliści używają podobno tego: http://www.mapycyfrowe.com/products.php?id=16&rid=13
    andrzejgsm
    Level 12  
    są na rynku nawi typowo pod ciężarówki wypuszczone przez firmę VDO Dayton
    pozdrawiam