Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B3 - Centralny Zamek - dziwna awaria

shamm 19 Maj 2008 18:27 5996 7
  • #1 19 Maj 2008 18:27
    shamm
    Poziom 2  

Witam,

Czy ktokolwiek spotkał się z następującą usterką pneumatycznego zamka centralnego ? Samochód zamknięty, podchodzimy, próbujemy otwierać auto kluczykiem a tu nagle podczas otwierania uruchamia się pompka zamka centralnego (niby normalne) ale zamiast otwierania pozostałych drzwi zamyka nam zamek, który otwieramy !!! Finał jest taki, że żadne z drzwi nie otwierają się i nie można dostać sie do środka samochodu.

Będę wdzięczny za wszelkie efektowne podpowiedzi.
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 19 Maj 2008 19:55
    wiktor9
    Poziom 2  

Zepsuty stycznik/czujnik pod klamką. Passat normalnie ma tak że zamknięty kluczem z zewnątrz nie da się otworzyć guzikami od wewnątrz, jest efekt "wciągania" guzików i nie otworzy się nimi auta np przez nie domknięte okno. Spróbuj otworzyć kluczem od strony pasażera, powinno się otworzyć normalnie, jeśli tak to przejrzyj ten czujnik pod klamką kierowcy. Bagażnik w tym przypadku także powinien się dać otworzyć kluczem z zewnątrz bez problemu.

Pozdrawiam

wiktor9 ->passat B3 :-)

0
  • #3 19 Maj 2008 20:03
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zamiast pisać efektowny post, zdemontuj klamkę zewnętrzną, sam zobaczysz jaka prosta usterka!
    Do auta dostaniesz się bez problemu od strony pasażera, centralny normalnie otworzy drzwi.
    Mam nadzieję,że moją podpowiedź uznasz za efektowną a może nawet efekciarską? No dobrze, dla lepszego efektu jeszcze ładna, uśmiechnięta buzia ;)

0
  • #4 19 Maj 2008 21:04
    shamm
    Poziom 2  

Witam,

Dziekuje za odpowiedz. Niestety od strony pasazera nie udało sie dostac do srodka, taki sam efekt wciagania jak od strony kierowcy, a z bagaznikiem sytuacja taka, ze o ile zostal on zamkniety w czsie kiedy zamek byl otwarty, kluczem niestety nie da sie tworzyc bagaznika. Do auta sie juz dostalem, odpialem pompke centralnego a jutro zdemontuje klamke od strony kierowcy. Bardzo dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
    Tomek

0
  • #5 21 Maj 2008 15:27
    tomek3105
    Poziom 9  

Rozbierz pompkę centralnego i przeczyść wszystkie styki i popraw wszystkie styki jeszcze raz przelutuj to samo i powinno chodzić. Przeczyść tam wszystko o powinno chodzić, po prostu może być już zaśniedziałe przez tyle lat.

0
  • #6 07 Cze 2008 11:44
    yogi617
    Poziom 10  

miałem podobny problem mianowicie otwierały sie tylko drzwi od kierowcy a reszta dopiero jak włączyłem zapłon a usterka polegała na tym ,że jeden kabel sie zerwał sprawdź wszystko po kolei :)

0
  • #7 22 Cze 2008 22:18
    luzak54321
    Poziom 1  

Witam
    Mam tez problem z centralnym tylko ze jest to golf 3. Rocznik 93 wiec chyba technologia centralnego taka sama jak w passacie wiec nie zakladalem nowego posta.
    Tak wiec otworzylem drzwi od strony pasazera i centralny zadzialal i otworzyly sie wszystkie drzwi. Jak wysiadalem to zamknely sie juz tylko te od strony pasazera. Otworzylem je jeszcze raz i probowalem zamknac od strony kierowcy i tez sie tylko te od strony kierowcy zamknely. Tez to moze byc wina tych stykow ? czy do jakiegos przepiecia moglo dojsc ? prosilbym o pomoc.

0
  • #8 12 Sie 2008 21:49
    yogi617
    Poziom 10  

sprawdź kostkę w drzwiach ja miałem jeden kabel zerwany i takie dziwne rzeczy sie działy otwierały sie dopiero jak włożyłem klucz do stacyjki

0