Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wzmacniaczem mostkowym na tda 2030

S.W 27 Lut 2004 13:42 3450 38
    Przemyslaw
    Poziom 28  
    Widzisz - i juz masz odpowiedz! Tak poprostu powinno byc inaczej beda przydzwieki. Chodzi o to aby masa sygnalowa byla oddzielona od zasilajacej. Poczytaj sobie wiecej na forum. Np. o TDA1514A - zdaje sie, ze widzialem temat z podobnym problemem...
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
    emil16
    Poziom 11  
    ojeju witam, ja powiem jak dla kogo ale ten tda 2030 nawet zmostwokwany i przy wysokim zasilaniu przy 8ohm jest za slaby jak dla mnie
    i ja bym proponawal robic cos raz a dobrze a nie tam sie bawic w takie tam zabawki. pozdro
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
    Jogesh
    Poziom 28  
    To zrób coś na tranzystorach, to nie jest takie trudne jak niektórzy myślą. JEst sporo sprawdzonych bardzo dobrych projektów. Jak trzeba Ci mocy to zrób PA300. Albo jakiś inny podobny wzmak.
    Pozdr.
    mułogen
    Poziom 11  
    Nie wiem jak to wszystko wyglada, ale czy zadbales o to by kondensatory filtrujace napiecie byly mozliwie blisko nozek TDA i czy sciezki sa poprowadzone w odpowiedni sposob, tzn. od mostka bezposrednio do nozki kondziora i dalej do scalaka, bez zadnych udziwnien i rozgalezien? To potrafi miec wrecz krytyczne znaczenie.
    palker666
    Poziom 13  
    ja bym proponował tak:
    -sprawdz poprawność montarzu elektrolitów +/-
    -nigdy nie włączaj TDA 2030 bez obciążenia w postaci głośników lub sztucznego bociążenia w postaci rezystorów odpowiedniej mocy.
    -nigdy nie włączaj TDA 2030 bez odpowiedniego radiatora/dóże straty mocy/
    -sprawdz czy jest poprawny kierónek zeneów(chociaż ja osobiście polecałbym diody schotki'ego - bardzo szybka dioda)
    Przemyslaw
    Poziom 28  
    Z całym szacunkiem dla przedmówcy ale co to jest ... "zeneów"?
    Kombinuje, kombinuje i nie moge wymyślić. Myślałem, że chodzi o diody Zenera - ale po co one w tym wzmacniaczu albo jego zasilaczu?
    Wojtek.zse
    Poziom 31  
    Przypuszczam, że koledze chodziło o "zenerów" tylko gdzie te zenery się tam znajdują ?? Są tam tylko dwie zwykłe diody prostownicze.
    palker666
    Poziom 13  
    przepraszam szanownych kolegów elektroników ale zapomniałem dodać że miałem problem w postaci ściągnięcia tego schematu (nie ściągnołem go).
    Kiedyś robiłem wzmacniacze na TDA 2030 i w nich akurat było kilka diód, więc zasugerowałem się tym(jak widać błędnie) moja wina...moja wina...
    emil16
    Poziom 11  
    TDA2030 pala sie jak zapalki zwlaszcza zmostkowane, trzeba podłaczac z oporem tzn. z glosnikiem. moze to byc tez prze zasilanie ewentualnie mase. CZYE WIESZ ZE NA RADIATORZE JEST MINUS a nie masa!!!!!!
    POZDRO