Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z fabrycznym centralnym zamkiem Citroen C3 2004r

jurekm 19 May 2008 19:35 25258 20
Relpol
    jurekm
    Level 11  
    Problem polega na tym, że po zamknięciu samochodu pilotem nie można go otworzyć pilotem jeśli zostawiam go na dłużej niż 15 minut. Jeśli czas jest krótszy otwiera się bez problemu. Proszę o radę. Może ktoś miał podobny przypadek w Citroenie.
  • Relpol
    zi.ko
    Level 26  
    Dostań się do skrzynki bezpieczników i poszukaj bezpiecznika nr 16, który może być w dwóch pozycjach. Powinien tam być bezpiecznik/zwora SH w położeniu SHUNT (zaznaczone na czerwono). Ten bezpiecznik/zwora ma większy od normalnego rozstaw nóżek. Jeśli nie jest w pozycji SHUNT lub nie ma go wcale to efekt jest taki jak opisałeś.
    jurekm
    Level 11  
    Dzięki. Przetestuję i odpowiem.
    jurekm
    Level 11  
    Niestety zwora była na miejscu tylko u mnie była inaczej niż na rysunku bo pionowo. Przy jej wyjmowaniu "tykał" centralny zamek a po wyjęciu przestawał w całkiem reagować na pilota. Ciekawe że w miejscu gdzie jest skrzynka po zamknięciu pilotem i zostaniu w samochodzie słychać okresowo klapnięcie przekaźnika a po nim jakieś mruczenie. Trwa to kilkanaście minut i ustaje. Wtedy nie można już otworzyć zamka pilotem. Proszę o dalsze rady.
    jurekm
    Level 11  
    Czy ktoś posiada fragment schematu Citroena C3 2004r dotyczący połączeń fabrycznego centralnego zamka z pilotem?

Dodano po 4 [godziny] 31 [minuty]:

Czy przyczyną niemożności otwierania centralnego zamka z pilota po 15 minutach i wiecej może być tryb Eco ustawiony na 15 minut?

Dodano po 2 [minuty]:

Czy przyczyną niemożności otwierania centralnego zamka z pilota po 15 minutach i wiecej może być tryb Eco ustawiony na 15 minut?
    maniek-69
    Level 9  
    podaj wiecej szczegolow:od jakiego czasu masz te dolegliwosci,czy montowales jakies urzadzenie elektryczne w ostatnim czasie i czy nie laczy sie to w czasie z w/w usterka,czy czytales defekty w serwisie i ew.jakie
    jurekm
    Level 11  
    Auto zakupiłem na początku maja. Regularnie po około 15 minutach po zgaszeniu silnika wyjściu i zamknięciu zdalnym przestaje działać zdalne otwieranie. Wygląda jakby jakaś "czasówka" ustawiona na 15 minut odcinała napięcie od odbiornika pilota w centralce. Z tego co czytałem nie ma oddzielnej centralki lecz wszystko jest w BSI. Nie wygląda to na usterkę bo zawsze do 15minut można otworzyć z pilota. Ciekawe czy można by zasilić odbiornik cntralnego zamka na próbę z pewnego + 12V?
    lucik
    Level 17  
    Kolego a czy jest zamontowane jakies dodatkowe wyposażenie, np radio? Jeżeli tak to odłącz radyjko na próbę. Są to ewidentne zakłócenia sieci.
    jurekm
    Level 11  
    Jest zamontowane radio Blaupunkt podłaczone przez dodatkową przejsciówkę ale bez radia jest tak samo jak z radiem. Chyba jest to przejściówka zalecana przez Citroena dla niefirmowych odbiorników bo 2, 3 i 4 nie są podłączone.
    jurekm
    Level 11  
    Czy odbiornik zdalnego centralnego zamka jest wewnątrz BSI czy to oddzielny moduł? Chodzi mi o to jak jest zasilany. Chciałbym sprawdzić czy po 15 minutach gdy nie reaguje na pilota ma zasilanie.
    zi.ko
    Level 26  
    Odbiornik fal radiowych z pilota znajduje się w przełączniku zespolonym świateł i wycieraczek. Na schemacie oznaczony jako CV00
    jurekm
    Level 11  
    Dziękuję i zamykam temat. Trudno zdiagnozować przyczynę, dla której centalny działa do 15 minut a dłużej nie.
    jurekm
    Level 11  
    Zaobserwowałem że gdy po ok. 15 minutach nie można otwierać centralnego zamka pilotem wystarczy przez otwartą szybę nacisnąć krótko przycisk z kłódką na desce rozdzielczej i pilot znów otwiera centralny zamek. Co to może być?
    zi.ko
    Level 26  
    Najwyraźniej gdy BSI jest uśpione to odcina zasilanie odbiornika RF. Jeśli naciśniesz mu coś co obudzi BSI to znów masz zasilanie i pilot działa.
    jurekm
    Level 11  
    Jak zmierzyć napięcie zasilające ten odbiornik? W którym miejscu?
    zi.ko
    Level 26  
    Spróbuj poczekać te 15 minut z otwartą szybą i jeśli już nie będzie działa pilot to spróbuj włączyć światła pozycyjne. Jeśli się uda to usterki szukał bym w elektronice odbiornika RF. Można jeszcze spróbować sprawdzić poprawność konfiguracji BSI.
    jurekm
    Level 11  
    Nie da się włączyć świateł pozycyjnych gdy pilot przestaje działać. Zauważyłem, że po włączeniu na chwilę lampy sufitowej pilot zaczyna działać.
    Proszę o dalsze rady.
    jurekm
    Level 11  
    Czy ktoś wie jak jest podłączony przycisk blokady zamków z migającą diodą na desce rozdzielczej w citroenie c3?
    gregoorr
    Level 17  
    Jest to normalne zabezpieczenie seryjne w aucie. Po 15 minutach jest odcinane zasilanie nie których urządzeń, aby zabezpieczyć akumulator przed rozładowaniem. Nie dawno był podobny temat na elektrodzie, problemem było wyłączanie się radia po 15 minutach słuchania muzyki w samochodzie, który nie jest na chodzie. Problem o tyle uciążliwy że co 15 minut trzeba było odrywać się od "panienki". Może ten centralny jest nie do końca fabryczny, może ktoś coś dołożył i źle zasilił, nie z tego co trzeba, i usterka wyszła dopiero po 15 minutach?
    Bartek elektromechanik
    Level 15  
    Ja miałem podobny problem i zawiązłem BSI do naprawy.Powiedzieli,że był zimny lut(po zamknięciu i odczekaniu chwili z BSI wydobywały się dziwne głosy-tak jakby styki przekażnika iskrzały).Mogą być wypalone styki lub cewka.FRANC-uskie auta.
    jurekm
    Level 11  
    Bylem w firmie zajmującej się centralnymi zamkami. Ich zdaniem nie działa podtrzymanie pamieci w BSI. na razie nie mieli czegoś co trzeba wymienić. Nie powiedzieli o jakie cześci chodzi. Dzieki za porady.