Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa piaskarki ciśnieniowej

sosnos94 01 Maj 2019 13:08 219969 121
    Arturo_77
    Poziom 2  
    Witam. Buduje własną piaskarkę i mam pytanko do Pana alvaxa i wszystkich którzy się orientują w temacie, właśnie wyhaczyłem na złomie odwadniacz z chłodnicą od kompresora 3jw60. Nie wiem jaka jest budowa wewnętrzna danego odwadniacza, chciałbym go zastosować po małej przeróbce (odcięciu chodnicy i wspawaniu króćca do kranika spustowego) do mojej piaskarki zamocowując go w pionie i stąd moje pytanie,czy w ogóle może on pracować w pionie? Dodałem jeszcze zdjęcie z dozowaniem piasku -inżektorowe, z zastosowaniem trójnika i kolanka 45stopni, nigdzie nie spotkałem się z takim pomysłem, myślę że to rozwiązanie jest lepsze niż zastosowanie trójnika 90stopni.
    Budowa piaskarki ciśnieniowej Budowa piaskarki ciśnieniowej Budowa piaskarki ciśnieniowej
    Dioduss Electric
    Poziom 11  
    Cześć :) Ten trójnik to dobry pomysł :) Natomiast ten odwadniacz, to myślę że powinien być jednak w poziomie. Ponadto tą chłodnicę zostaw, bo po dłuższym czasie pracy kompresora, do piaskarki doleci jednak ciepłe powietrze i w kontakcie z zimnymi ściankami piaskarki wykropli się z niego woda. Więc lepiej żeby była ta dodatkowa chłodnica - wtedy to w niej wykropli się woda i spłynie do odwadniacza - zawsze mniej wilgoci w piaskarce czyli na plus :) Więc ja bym jej nie wywalał :) Swoją drogą, ja zrobiłem sobie tak jak poniżej i w sumie wszystko gra :)

Link