Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja i czynnik chłodzący R12

19 Maj 2008 21:33 4463 5
  • Użytkownik obserwowany
    Mam starsze autko i koles jezdził tu i tam i ponoć wszystkie automaty napełniające napełniaja R134 a kolesie od lodówek nie mają węzyków i wiedzy jak napełniac i nie chcą tego robić, mam pytanko czy ktoś w małopolskim sie zajmuje czynnikiem R12 dla autek?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Pewnie tak ale... gadaj nieoficjalnie. Zakaz.
  • Poziom 17  
    Nikt Ci nie naleje R12 do układu klimatyzacji, bo za to są paragrafy. Pomyśl logicznie kto za parę złotych zysku będzie ryzykował. Można wyjąć i wypłukać kompresor, nalać syntetyka (R12 chodzi na oleju mineralnym) i zaryzykować że nie rozpuści Ci węży gumowych w układzie. Stosujemy to od dawna i jak na razie rozjechały się węże w jakimś starym trupie gdzie na oko były już spróchniałe ze starości.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Bo to trzeba "ręcznie" wężykami i na manometry napełnić. A R12 widziałem jeszcze w zeszłym roku normalnie w butlach w hurtowni z chłodniczymi sprzętami ;)
    Po porstu trzeba do prawdziwych "klimatologów" podjechać a nie do operatorów automatu napełniającego.
  • Poziom 9  
    Jak poszukasz to znajdziesz i takich, którzy napełniają r12. Oczywiście nikt tego nie wypisuje na szyldach, ale kto pyta nie błądzi.
  • Poziom 17  
    ^^
    Archeolog się znalazł :shocked!: