Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE32A551 a inne tv - opóźnienie fonii

wakosy 19 May 2008 23:21 4124 8
    wakosy
    Level 2  
    Witam,
    mam problem z Samsung LE32A551 - polega on na tym, że tv na opźniony dźwięk o około 0,5 sekundy w stosunku do innych telewizorów.
    Dotychczas miałem tv kineskopowy w jednym pokoju i LCD LG w drugim. Oba te tv mogły grać ten sam program i fonia szła równo.
    Kineskopowca wymieniłem na wspomnianego Samsunga i teraz nie idzie oglądać na dwóch tv tego samego programu bo słychac jakby w jednym było echo z drugiego. Dodam że programy są na tych samych częstotliwościach złapane. Zjawisko powstające jest bardzo wkurzające.
    Samsung wylądował w serwisie a tam mi powiedziano że testowali telewizorek z innymi tv (oczywiśie też samsunga - bo innych tam nie mają) i że dźwięk idzie równo ze wszystkimi innymi telewizorami i oni problemu nie widzą.
    Pan stwierdził że tak samsung przetwarza fonię i w prostej linii wyszło na to że najlepszym rozwiązaniem jest zmiana drugiego lcd (tego LG) na Samsunga - wtedy fonia będzie jednakowo przetwarzana i problem znikie.
    Najbardziej mnie zdziwiło że jak podłączyłem kino domowe LG pod tego samsunga to dźwięk w kinie tez idzie wcześniej a w tv z opóźnieniem (więc nie może mi przyjść do głowy słuchanie jednocześnie głosu przez kino i przez tv - co dotychczas udwało sie bez żadnego kłopotu)
    Może ktoś z szanownych forumowiczów będzie mi umiał podpowiedzieć - czy to naprawdę jest normalne zjawisko i muszę sie z tym nauczyć żyć czy jednak jest możliwość to jakoś zgrać i gdzieś tkwi jednak błąd w sprzęcie.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    satgal
    Level 40  
    TV analogowy a cyfrowy jakim jest LCD nie można porównywać gdyż ten pierwszy działa na innej zasadzie obraz i głos jest w czasie rzeczywistym a w cyfrowym obraz i głos jest zapisywany najpierw w pamięci i z pewnym przesunięciem czasowym odtwarzany.
    wakosy
    Level 2  
    Ok, wiem że kineskop to analog a lcd to cyfrowy odbiornik.
    Ale dotychczas kineskopowy Philips i lcd LG działały równo.
    Tak więc jakby iść za wypowiedzią "satgal`a" już wcześniej powinno być słyszalne opóźnienie (cyfry względem analogu) a teraz nie powinno go być wogóle albo powinno być ono minimalne (teraz są dwa odbiorniki cyfrowe).
    Jj1961
    Level 20  
    Widzę ,że do porównania stanęły dwa odbiorniki różnych firm ale czy przynajmniej o zbliżonych parametrach. Według mojej wiedzy są to różne rozwiązania techniczne i porównywanie tego to nieporozumienie.A wracając do tego opóżnienia to zawsze jest w cyfrakach minimalne opóżnienie i tego nie przeskoczysz. Widzę ,że szukasz dziury w całym.
    satgal
    Level 40  
    Z TV to tak samo jak z autem jeden rozpędza się do 100km/godz. w 5sec. a drugi potrzebuje 20sec. Jeden model TV LCD 32" kosztuje 1700zł a z wyglądu podobny kosztuje ponad 10000zł a różnica którą można zauważyć to np. że przełączając z jednej stacji na drugą to obraz i głos uzyskamy po 3 sec. a w drugim poniżej 1 sec. itd. czyli TV LCD który musi cały czas przeliczać rozdzielczość systemu TV do rozdzielczości natywnej matrycy aby uzyskać poprawny obraz jest zarządzany wewnątrz komputerem a te są szybsze i wolniejsze w zależności od użytych podzespołów oraz dopracowania konstrukcyjnego.
    Adam4321
    Level 17  
    Bardziej zaawansowany procresor graficzny zastosowany w sprzęcie potrzebuje więcej czasu na przetworzenie obrazu do postaci wyjściowej. Wtedy stosuje sie linie opózniające dźwięk. Widziełm kiedyś dwa telewizory LCD tej samej firmy i opóźnienie w foni pomiędzy nimi była ok 2 sekundy. Jeden to był najzwyklejszy 20 calowy bez żadnych bajerów. Ten drugi 32" to sprzęt z wyższej pułki z dodatkowym procesorem graficznym polepszającym obraz. Jest to normalna rzecz i nie ma się czym martwić. Może to troche denerwować, że słyszy się powtarzający się lub ubiegający dźwięk np. z innego pokoju. Kwestia przyzwyczajenia.
    dremka
    Level 1  
    W Samsungach istnieje możliwość skorygowania tego opóźnienia w menu serwisowym :).
    softlight
    Level 10  
    Myślałem ze na elektrodzie są eksperci ale się myliłem. Jak coś piszecie pomyślcie.

Mozna i należy porównywać sprzęt zrobiony w innej technologi z innymi rozwiązaniami technicznymi jest to jak najbardziej słuszne. Wtedy wiemy które rozwiązanie jest lepsze

Dla odbiorcy liczy się ogólny odbiór, nawet jeśli odbiorce mamy gdzieś to z technicznego punktu widzenia chcemy na wyjściu uzyskać sygnał taki jaki jest na wejściu.

Czyli przesuniecie dźwięku względem obrazu jest jak najbardziej wadą.

Faktem jest że wielu użytkowników samsungów ma ten problem wynikało by z tego ze rozwiązanie stosowane w samsungach się nie sprawdza (jest dalekie od ideału)