Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE W200i nie czyta kart SIM

20 Maj 2008 11:50 2492 10
  • Poziom 15  
    po lekkim zalaniu,przeczyszczony,wygrzany i nadal nie czyta.miał ktoś już taki problem?,może jakaś solucja?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    diody są ok
  • Poziom 15  
    diody wylutowane,rezytor wporządku.nadal to samo
  • Spec od GSM
    To już tylko soft i grzanie/wymiana vincenne.
  • Poziom 11  
    A ja chciałbym się zapytać czy ten schemat u góry https://obrazki.elektroda.pl/12_1211288138.jpg to w każdym SE W200 i jest identyczny? Ja też mam problem z odczytem karty sim, tylko porównując moją płytę główna komórki (W200i) to na mojej płycie ne ma kilku diod jakie są na rysunku, mianowicie :

1.Po lewej stronie są diody V901, V ... - na rysunku jest ich 5 a ja mam 4.

2. W lewym dolnym rogu są diody R831 i CM605, ja nie mam którejś z nich, ta jedna która jest, jest taka sama jak R614 zgodnie z rysunkiem

3. Po prawej nie mam diody R615

Diod tych na pewno tam nie było bo byłby ślad.

Podejrzewam że mam uszkodzone następujące diody C604, C605, i C601, gdyż na nich nie ma takiej małej kosteczki jak na wszystkich pozostałych, są tylko 2 małe kropeczki srebrne. - Czy to może spowodowało że nie czyta mi kart sim? Prosiłbym żeby ktoś zczaił w W200i jak ma tam.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 34  
    Ad. 1) diody V901 - V905 są od joysticka, występują dwie wersje płyt - z 4 i z 5 diodami.

Troche łatwiej by było gdybyś podrzucił fotke swojej płyty i elementów które podejrzewasz.
  • Poziom 11  
    Już nie trzeba. Chciałem się wziąć za przygrzanie diod V601 V . . . (te na czerwono, tylko ta czarna kostka sie topic nie chciała, i złożyłem telefon nic nie robiąc i okazało się że działa. Zapewne pomogło całonocne grzanie płyty na grzejniku. Więc jakby co to może to wam pomoże bo mi pomogło. Już się biorę za wgrywanie motywów flash. :D
    Podziękował