Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WinOLS i mapy pamięci. Tuning.

shel82 12 Jan 2012 10:42 1112312 5390
    jjjj_2012
    Level 2  
    Jak wygląda obecnie sprawa z chip tunningiem dla Avensis 2.2 177 KM?

Są już dostępne mapy i można go wykonać czy tylko box?

Jeżeli tak, prośba o informacje o kosztach.

Pozdrawiam serdecznie.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    spanky
    Level 16  
    Toyota Rav4 2.2 D-Cat jest robiona to i pewnie Avensis tez ...
    jjjj_2012
    Level 2  
    To dobra informacja.
    Rok temu słyszałem, że to niemożliwe.
    Super że w końcu sobie z problem poradzili ;]

Czy wykonywaliście takie modyfikacje?

Jestem zainteresowany wszelkimi informacjami na ten temat.
    Firmy tunningowe w Wawie nie mają o tym zielonego pojęcia ;-}

Pozdrawiam serdecznie.
    anderllh
    Level 11  
    spanky, z tego co wiem to tych śmiesznych Denso nikt się nie dotyka, gdzie takie rzeczy robią?
    spanky
    Level 16  
    anderllh wrote:
    spanky, z tego co wiem to tych śmiesznych Denso nikt się nie dotyka, gdzie takie rzeczy robią?

Masters
    111lisu
    Level 16  
    Myślę, że nie tylko Masters
    Z całym szacunkiem dla Pana Marka.

Dodano po 8 [minuty]:

anderllh wrote:
    seria, nie modyfikowana.

...ale się wkręca, po co robisz mu przykrość :-D
    Nie słuchaj go tam jest fabryczny mod dlatego tak fajnie jedzie ;)

Mariusz

PS chłopaki skończcie już z tym starymi kiblami 90km przecież tyle jest innych nowszych, one już ledwie się toczą.
  • NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.NOVATEK-ELECTRO POLSKA SP. Z O.O.
    brygalki
    Level 9  
    Witam

Mam Volvo S60 i ma ono zmodyfikowane mapy ....
    miałem okazję jechać taki autem w oryginalnej wersji i muszę przyznać że po modyfikacji chodzi lepiej - no może przydało by się trochę więcej pary u dołu...
    Czy jest tutaj może jakiś fachowiec który sprawdzi czy moja mapa jest dobrze zrobiona no i może jakieś sugestie do jej ulepszenia
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    anderllh
    Level 11  
    brygalki wrote:
    Witam

Mam Volvo S60 i ma ono zmodyfikowane mapy ....
    miałem okazję jechać taki autem w oryginalnej wersji i muszę przyznać że po modyfikacji chodzi lepiej - no może przydało by się trochę więcej pary u dołu...
    Czy jest tutaj może jakiś fachowiec który sprawdzi czy moja mapa jest dobrze zrobiona no i może jakieś sugestie do jej ulepszenia

Moim zdaniem jest dużo niekonsekwencji w sofcie, kilka rzeczy jest dla mnie nielogicznych (m.in.czas wtrysku, limitery momentu)

Jest jeszcze zapas, zwłaszcza,że w ogóle nie zostało podnisione ciśnienie doładowania.
    brygalki
    Level 9  
    Dziękuję za spostrzeżenia czy może jeszcze ktoś z fachowców rzuci okiem na soft jaki mam i skomentuje ....
    Liczę na wyczerpujące opisy :)...
    Dziękuję z góry
    Bastl
    Level 12  
    Ktos z forumowiczow zna moze faktor/offset zeby wartosci w mapach czasu otwarcia wtryskow w CR byly pokazywane w stopniach a nie w us.

Chodzi o mocniejsze modyfikacje, wypada dobrze przeliczyc zeby zbyt dlugo za OT.nie wtryskiwac bo moze byc pozniej problem, i ewetualnie dopasowac kat poczatku wtrysku.

W TDI PD mozla lekko wyliczyc bo wartosci podane sa w stopniach.

czy faktor 0,40 wystarczy?
    anderllh
    Level 11  
    Nie możesz przerobić bezpośrednio czasu wtrysku na stopnie wybierając mnożnik w mapie,przecież brakuje zmiennej na obroty silnika :|

Nie wiem jaki problem przeliczyć czas na stopnie, jedna linia wzoru wystarczy.

A tak poza tym, w każdym modzie (nie tylko przy mocniejszych modyfikacjach) należy to uwzględnić.
    Bastl
    Level 12  
    To moglbys mi przeliczyc ile stopni bedzie mialo 950us wtrysku
    anderllh
    Level 11  
    Bastl wrote:
    To moglbys mi przeliczyc ile stopni bedzie mialo 950us wtrysku

Z całym szacunkiem dla Ciebie i usług jakie wykonujesz,ale do wyleczenia tej wartości potrzebna jest wiedza ze średniej szkoły, przekształcenie podstawowych wzorów...

950[μs]*10^(-6)*obroty[1/min]*1/60*360=...[stopnie obrotu wału]
    Bastl
    Level 12  
    Chcialem zebys mi przeliczyl do porownania, bo liczylem troche inaczej

950us = 0,00001583327 min.* przykladowo 2800 obr * 360= 15.95° obr walu.

W skrocie:

obr* us
    ----------= Stopnie
    166666
    anderllh
    Level 11  
    Bastl wrote:
    Chcialem zebys mi przeliczyl do porownania, bo liczylem troche inaczej

950us = 0,00001583327 min.* przykladowo 2800 obr * 360= 15.95° obr walu.

W skrocie:

obr* us
    ----------= Stopnie
    166666

Tak, prawidłowo.
    don1
    Level 10  
    Witam,
    Przeczytałem cały temat i ogólnie interesuję się modyfikacją map najpierw zacząłem od modyfikacji programem ECM 2001 ver 6.3 i wgrywałem zmodyfikowane mapy do samochodu i wszystko było ok. Później, ponieważ ECM ma ograniczenia odnośnie map chciałem zmodyfikować mapę w programie Winols 1.5 i niby wszystko jest ok. tylko po próbie wgrania mapy do samochodu zapala się lampka code i wskaźnik temperatury idzie na max oraz zapal się kontrolka.
    Próbowałem programów związanych korektą sumy kontrolnej, ale niestety żaden z nich nie działa tzn. wykonują operację, ale i tak to nic nie daje.

PS: Samochód to Lancia Lybra 1.9 JTD 2001r
    Sterownika Bosch 0281010338 (EDC15C7 CF3)
    Ver 1037363108.

W załączeniu przesyłam również mapy
    1.Link oryginalna z samochodu
    2. Link po moich modyfikacjach.
    Nie ukrywam, że w moich modyfikacjach pomagałem sobie plikami, które znalazłem w Internecie jak również analizowałem plik, który był zrobiony przez jednego z tunerów w samochodzie Alfa Romeo 166 2.4.
    Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie i oczywiście krytykę mojej pracy na pewno się wiele rzeczy się znajdzie.

http://2000m.net76.net/Lancialybraorg.rar
    http://2000m.net76.net/Lancialybramod.rar
    don1
    Level 10  
    Witam,

Z plikami sobie poradziłem wystarczyło przeprowadzić import pliku po modyfikacji tak, aby WinOls zmodyfikował sumy kontrolne.

Pozdrawiam.
    MichalHadyk
    Level 10  
    Witam! Kupiłem parę miesięcy temu moją bore z silnikiem ASV o mocy seryjnej 110 kucyków! Poprzedni właściciel powiedział że jest tam wgrana mapa "niby jego produkcji" , i samochód ma moc nie powiem ale ma też ogromną turbodziure! Czy mógłby ktoś popatrzeć na ten wsad co mu dolega?? Może coś pozmieniać żeby było trochę lepiej ??
    Pozdrawiam Michał
    anderllh
    Level 11  
    MichalHadyk wrote:
    Witam! Kupiłem parę miesięcy temu moją bore z silnikiem ASV o mocy seryjnej 110 kucyków! Poprzedni właściciel powiedział że jest tam wgrana mapa "niby jego produkcji" , i samochód ma moc nie powiem ale ma też ogromną turbodziure! Czy mógłby ktoś popatrzeć na ten wsad co mu dolega?? Może coś pozmieniać żeby było trochę lepiej ??
    Pozdrawiam Michał

nic nie zostało zmodyfikowane, może te "jego produkcji" to rezystor wpięty w instalację pompy? :D
    MichalHadyk
    Level 10  
    Witaj anderllh!! Widzę że mieszkamy niedaleko :D Sorki ale dałem oryginał który mi dodał i mam go oczywiście zapisany (bezpieczeństwo) ale na tym modyfikowanym jest oczywiście lepiej (przy wyprzedzaniu np) teraz dodaje to co mam wgrane !! Spójrz na to !! Pozdro i dzięki za odpowiedź oczywiście!!
    anderllh
    Level 11  
    witam sąsiada! :)

ten soft to jakieś nieporozumienie, aż ciężko cokolwiek tu skomentować. już nawet do płyt z galeciaka dorzucają lepsze modyfikacje.
    MichalHadyk
    Level 10  
    To sąsiad :D możesz to jakoś przerobić żeby mi moja borówka fajnie chodziła ?? Jak mi to teraz napisałeś to boje się o mój silniczek !! Chce nią trochę pojeździć ( troche na nią zbierałem) !! pozdro
    anderllh
    Level 11  
    tutaj nic bym nie przerabiał, trzeba zrobić wszystko od początku. odezwij się na PW.
    don1
    Level 10  
    Witam,

Po przeróbce i imporcie map do samochodu stwierdziłem w tej chwili większe dymienie przy maksymalnych obrotach w samochodzie zaślepiłem zawór EGR i z mapy go wyciąłem również. Co można by było w mapie poprawić, aby samochód mniej dymił a może to normalne jak samochód wkręca się w obroty to lekko dymi.

Poniżej mapa oryginalna i modyfikowana od samochodu Lancia Lybra 1.9 JTD 2001r Sterownika Bosch 0281010338 (EDC15C7 CF3) Ver 1037363108.

Bardzo dziękuje za ewentualną pomoc w tej sprawie.
    spanky
    Level 16  
    MichalHadyk wrote:
    Witaj anderllh!! Widzę że mieszkamy niedaleko :D Sorki ale dałem oryginał który mi dodał i mam go oczywiście zapisany (bezpieczeństwo) ale na tym modyfikowanym jest oczywiście lepiej (przy wyprzedzaniu np) teraz dodaje to co mam wgrane !! Spójrz na to !! Pozdro i dzięki za odpowiedź oczywiście!!

szkoda auta na takie wydumki ...

don1 wrote:
    Witam,

Po przeróbce i imporcie map do samochodu stwierdziłem w tej chwili większe dymienie przy maksymalnych obrotach w samochodzie zaślepiłem zawór EGR i z mapy go wyciąłem również. Co można by było w mapie poprawić, aby samochód mniej dymił a może to normalne jak samochód wkręca się w obroty to lekko dymi.

Poniżej mapa oryginalna i modyfikowana od samochodu Lancia Lybra 1.9 JTD 2001r Sterownika Bosch 0281010338 (EDC15C7 CF3) Ver 1037363108.

Bardzo dziękuje za ewentualną pomoc w tej sprawie.

dymienie spowodowane jest jakościa modyfikacji ... niestety ...
    poswiec troche czasu , zobacz jaka mapa od czego zalezy i czy koniec musi byc modyfikowana , a jezeli tak to w jaki sposob ... ;)
    don1
    Level 10  
    Bardzo dziękuje za odpowiedź tak jak wspomniałem wzorowałem się na mapach z internetu i jednej mapie od tunera, ale nie od tego samochodu spróbuje przeanalizować mapę jeszcze raz przedstawię swoje wyniki do powtórnej oceny.
    Póki, co dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account  
    spanky
    Level 16  
    falubaz1 wrote:
    witam

małe pytanko do znawców tematu

mam paru klientów którzy mają po-chipowane swoje vw i skody tylko że mają problemy z przeglądami w Deutchladach

spr od a do z i wszystko jest ok i wychodzi że muszą tu bruzdzić chipy podobno za wysokie obr

mam pytanie czy mpps v5 moge zgrać te chipy wgrac fabryczne oprogramowanie i potem z powrotem zgrac im te chipy

czy te chipy moga byc w jakis sposob zabezpieczone przez "tunerów"

oczywiscie nie sa to jakies tanie chipy za pare zl tylko robione przez osobe ktora kupe lat się w to bawi i silniki naprawde dobrze i dlugo na jego chipach pracuja

teoretycznie mozesz ...
    praktycznie roznie to bywa ...
    User removed account
    User removed account  
    spanky
    Level 16  
    falubaz1 wrote:
    czyli teoretycznie nie bedzie jakis niespodzianek typu ze program stanie na 20 % loading i szlak trafi sterownik bo szkoda mi stracic dobrych klientow

a musze na cos szczegolnie uwazac oprocz przestrzegania wlacz wylacz zaplon i tego by mi nie zniklo napiecie ??

niespodzianki zawsze moga byc, taki urok tej profesji ...