Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinOLS i mapy pamięci. Tuning.

shel82 07 Lip 2012 20:55 980735 4576
    spanky
    Poziom 16  
    krzysek007 napisał:
    Witam.Mam pytanko kto zrobiłby mi program do Seata Ibizy ASV i ile by to kosztowało ???
    Bo mapami bawię się ale tylko na kompie dla for funu ale wole swój mieć zrobiony przez osobę która się na tym zna bo wychodzę z założenia ze każdy jest w czymś dobry i tak niech pozostanie :P

masz VCDS/VAG do diagnozy auta ,zrobisz logi gdzie bedze widac czy auto sprawne ...
    jezeli tak to moge pomoc
  • Relpol przekaźniki
    gregorianin
    Poziom 27  
    ASV w ibizie nie idzie po złączu więc chłopak musi jeszcze umieć lutować, ewentualnie przesłać całe ECU po zweryfikowaniu logów rzecz jasna.
  • Relpol przekaźniki
    krzysek007
    Poziom 2  
    Wiem ze mnie lutowanie czeka jestem na to przygotowany mam kolegę w serwisie agd robiłem to kiedyś na AFN tylko ze tam gotowca chłopak miał
    Komforox2
    Poziom 11  
    Panowie, proszę o radę.
    Posiadam Alhambrę, w którym ostatnio zmieniłem silnik z AUY 115 KM na ASZ 130 KM.(przyczyna to mała kompresja, rozwalone hydroregulatory-jednym słowem szmelc) obecnie autko chodzi idealnie. Moc i odejście extra. Prawdopodobnie wcześniej była zmieniana mapa w sterowniku i autko dostaje za dużą dawkę paliwa. Objawia się to czarnym dymkiem.
    P.S.
    Jeśli na forum jest ktoś z Lublina lub okolic i może mi w tym temacie pomóc to proszę o kontakt
    gregorianin
    Poziom 27  
    Konieczna jest korekta pod nowe pompowtryski oraz ewentualnie pod czujnik ciśnienia doładowania jeśli też został zmieniony z silnika ASZ.
    Podobnie z turbiną, nie napisałeś która jest w tej chwili - od AUY czy od ASZ, to wszystko trzeba ująć w programie.
    Komforox2
    Poziom 11  
    ainal napisał:
    Konieczna jest korekta pod nowe pompowtryski oraz ewentualnie pod czujnik ciśnienia doładowania jeśli też został zmieniony z silnika ASZ.
    Podobnie z turbiną, nie napisałeś która jest w tej chwili - od AUY czy od ASZ, to wszystko trzeba ująć w programie.

Dzięki za szybką odpowiedź....Co do czujnika to nie jestem pewien, ale turbinka jest od ASZ. Ty Kolego jesteś z Żywca a ja z Lublina i tu jest problem -trochę daleko.Nie posiadam żadnych narzędzi typu WinOLS tylko Vag-com 3.11 do kasowania ewentualnych błędów. Potrzebny byłby mi ktoś z bliska aby ewentualnie dokonał tej korekty. Wysyłanie sterownika kurierem chyba nie ma sensu bo pewnie będzie to wymagać kilkukrotnej ingerencji w ustawienia. Czytałem co nieco w tym temacie i obawiam się, że nawet gdybym kupił oprogramowanie to i tak nie potrafiłbym samodzielnie dokonać korekty. Czy orientujesz się jaka jest realna cena do zapłaty za taką usługę u któregoś z fachowców na tym forum?
    gregorianin
    Poziom 27  
    Zakup oprogramowania i sprzętu (nie piszę o piratach) znacznie przewyższyłby koszt tego samochodu więc lepiej skorzystaj z czyjejś pomocy. Trudno mi natomiast powiedzieć ile "ktoś" za to weźmie, każda firma ma swoje ceny. Generalnie aby to było dobrze zrobione konieczna jest zmiana wielu rzeczy w sofcie, znacznie więcej niż w przypadku zwykłęgo "tuningu" i jak ktoś wie co robi to tanio nie będzie.

Jest jeszcze inna opcja (i możesz to zrobić samodzielnie). Kupujesz czujnik MAP 3bar oraz ECU z alhambry/sharana 130ps. Jest tylko jedna mała "mina". Nie we wszystkich 130-kach są te same PD, musisz wiedzieć jakie masz w tej chwili oraz jakie były w aucie z którego ECU pochodzi.
    AutoTuner
    Poziom 13  
    ainal napisał:
    Zakup oprogramowania i sprzętu (nie piszę o piratach) znacznie przewyższyłby koszt tego samochodu więc lepiej skorzystaj z czyjejś pomocy. Trudno mi natomiast powiedzieć ile "ktoś" za to weźmie, każda firma ma swoje ceny. Generalnie aby to było dobrze zrobione konieczna jest zmiana wielu rzeczy w sofcie, znacznie więcej niż w przypadku zwykłęgo "tuningu" i jak ktoś wie co robi to tanio nie będzie.

Jest jeszcze inna opcja (i możesz to zrobić samodzielnie). Kupujesz czujnik MAP 3bar oraz ECU z alhambry/sharana 130ps. Jest tylko jedna mała "mina". Nie we wszystkich 130-kach są te same PD, musisz wiedzieć jakie masz w tej chwili oraz jakie były w aucie z którego ECU pochodzi.

...oprogramowanie i sprzęt to pół biedy, a wiedza to jeszcze większy problem więc daj to komuś kumatemu i ci to ogarnie...
    Komforox2
    Poziom 11  
    AutoTuner napisał:
    ainal napisał:

...oprogramowanie i sprzęt to pół biedy, a wiedza to jeszcze większy problem więc daj to komuś kumatemu i ci to ogarnie...

Masz rację i dlatego spróbuję załatwić temat u jakiegoś fachowca.
    P.S.
    Czy mogę w swiom aucie wymienić czujnik ciśnienia doładowania (u mnie jest od AUY, ale różni się co nieco króćcem dlatego muszę razem wymienić też całą rurę, w której jest on umocowany) i podłączyć od 130 ps? Czy nie uszkodzę przy okazji sterownika?(kostka pasuje jest 4-pin)
    barroz
    Poziom 2  
    Witam mam pytanie odnosnie winolsa 1500 oczywiscie pirat... chodzi mi dokładnie o chceksumy wyswietla sie taki komunikat: could not be loaded, since it uses an obsolete interface or is corrupted in general. Please update it. jak to obejsc?
    spanky
    Poziom 16  
    Komforox2 napisał:
    AutoTuner napisał:
    ainal napisał:

Masz rację i dlatego spróbuję załatwić temat u jakiegoś fachowca.
    P.S.
    Czy mogę w swiom aucie wymienić czujnik ciśnienia doładowania (u mnie jest od AUY, ale różni się co nieco króćcem dlatego muszę razem wymienić też całą rurę, w której jest on umocowany) i podłączyć od 130 ps? Czy nie uszkodzę przy okazji sterownika?(kostka pasuje jest 4-pin)

jezeli masz ECU od AUY i chcesz zmienic MAP sesnor na ten od ASZ to konieczne bedzie korekta w sofcie , gdyz w przeciwnym przypadku mozesz szybko ubic turbosprezarke
    pivvo
    Poziom 22  
    barroz napisał:
    Witam mam pytanie odnosnie winolsa 1500 oczywiscie pirat... chodzi mi dokładnie o chceksumy wyswietla sie taki komunikat: could not be loaded, since it uses an obsolete interface or is corrupted in general. Please update it. jak to obejsc?

Widzę że kolega jest początkującym, dobra rada nie to forum
    barroz
    Poziom 2  
    pivvo napisał:
    barroz napisał:

Aha czyli jest to forum profesjonalistow... :D:D najgorzej jak sie komus cos wydaje
    pivvo
    Poziom 22  
    barroz napisał:
    pivvo napisał:
    barroz napisał:

Aha czyli jest to forum profesjonalistow... :D:D najgorzej jak sie komus cos wydaje

Nie rozumiesz że nie popieramy piractwa , i tylko to miałem na myśli a jeśli chcesz porady, to rozwiązanie swojego problemu szukaj tam skont to pobrałeś.
    jarek1002
    Poziom 10  
    Witam potrzebuję ori do 0281010172 Passat 90km.
    pnkra
    Poziom 12  
    Panowie, a podrzuciłby ktoś ori wsad do SID801A , 5WS40136C-T , SW9653059380?
    serwer20082009
    Poziom 14  
    Ma ktoś ory plik pod BDM do mazdy 3 1,6 EDC16 0281012530. Dzięki.
    PainKiller83
    Poziom 11  
    Siema poszukuję ori wsadu do Audi A4 1.9TDI 110HP AVG 038906012AH 0281010200, z góry dzięki :D
    PainKiller83
    Poziom 11  
    serwer20082009 napisał:
    Proszę:

Dziękuję, ale mógłbyś podesłać ten wsad w jakiejś innej formie pliku bo tego archiwum .zip nie mogę/potrafię otworzyć :( najlepiej jako pliki .bin nie skompresowane :)
    serwer20082009
    Poziom 14  
    PainKiller83 napisał:
    serwer20082009 napisał:
    Proszę:

Dziękuję, ale mógłbyś podesłać ten wsad w jakiejś innej formie pliku bo tego archiwum .zip nie mogę/potrafię otworzyć :( najlepiej jako pliki .bin nie skompresowane :)
    metronomus
    Poziom 9  
    ktoś wytłumaczy mi jak czytac te wykresy w winols?? które parametry do czego służą i w jakich granicach można zmieniac parametry?? Jestem za granicą i w wolnym czasie sam chcę próbować....