Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa Poland
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinOLS i mapy pamięci. Tuning.

shel82 04 Wrz 2012 12:33 934592 4307
  • Texa Poland
  • #1502 08 Wrz 2012 08:23
    serwer20082009
    Poziom 14  

jarek1002 napisał:
    witam czy ktoś mógłby odczytać mi pin z Vectry C z tego wsadu:

Daj do mnie na prv to ci wyciągne pin. kacperwww(malpa)o2.pl

• #1503 11 Wrz 2012 23:19
    brooklyn525
    Poziom 2  

Witam zmodyfikował by mi ktoś moją mape z seata leona ?? zna się ktoś na tym chodzi mi o zwiększenie momentu obrotowego:) nie koniecznie dużo koników :)

• #1504 13 Wrz 2012 11:29
    gregorianin
    Poziom 27  

brooklyn525 napisał:
    Witam zmodyfikował by mi ktoś moją mape z seata leona ??...

Zmodyfikowałby...

• #1505 13 Wrz 2012 15:25
    brooklyn525
    Poziom 2  

dzięki za propozycje odezwę się poźniej:)

• Texa Poland
  • #1506 15 Wrz 2012 13:07
    brooklyn525
    Poziom 2  

Witam sprawdzi mi ktoś mój wsad po przeróbce robił to amator w garażu za bardzo mała kasę chciałbym się upewnić czy w ogóle warto to wgrywać:( ???? Z góry dzięki

• #1507 15 Wrz 2012 13:51
    dawidd3
    Poziom 11  

Witam,

Czy spotkał się ktoś z problem wyciągnięcia wsadu MPPSem v12 z Audi A3 1.9 TDI ASZ 130KM?

Po podłączeniu można odczytać ID ECU, ale niestety nie można odczytać mapy. Po wyciągnięciu bezpiecznika nr 11 nie można w ogóle połączyć się z ECU.

• #1508 15 Wrz 2012 21:40
    AutoTuner
    Poziom 13  

brooklyn525 napisał:
    Witam sprawdzi mi ktoś mój wsad po przeróbce robił to amator w garażu za bardzo mała kasę chciałbym się upewnić czy w ogóle warto to wgrywać:( ???? Z góry dzięki

...dostałeś propozycjena, próbujesz dziwnych akcii. Dużo momentu mało koni ha ha a to co... kurde ludzie ogarnijcie się

Dodano po 4 [minuty]:

dawidd3 napisał:
    Witam,

Czy spotkał się ktoś z problem wyciągnięcia wsadu MPPSem v12 z Audi A3 1.9 TDI ASZ 130KM?

Po podłączeniu można odczytać ID ECU, ale niestety nie można odczytać mapy. Po wyciągnięciu bezpiecznika nr 11 nie można w ogóle połączyć się z ECU.

Wiesz co to piraci? Korzystając z takiego oprogramowania jesteś nim jak takowe posiadasz to szukaj pomocy nie na tym forum.

• #1509 16 Wrz 2012 22:50
    jokerdrek
    Poziom 15  

dawidd3>>> tak, ja się spotkałem, właśnie czekam na suport ze strony viakena gdyż oni wspierają mój warsztat z tej strony. Wyskakuje ci zapewne "komunikacja zabezpieczona" i nic się dalej nie dzieje, tak?

Co do pana AutoTuner, myślę że powinien pan sobie wyjaśnić kim jest "tuner" a jeśli pan nie potrafi to pomogę panu, tuner jest indywidualnością tak jak artysta, każdy tworzy to co uważa za stosowne podpierając się często teorią (nie wnikamy czy ona jest błędna czy nie). Nie ucz pan Hylińskiej śpiewać czy nie poprawiaj pan obrazów Matejki bo po poprawkach nic z tego nie będzie, współpracuj pan z innymi a osiągniecie dużo lepsze wyniki.
    Dla porównania, jestem pracownikiem firmy tuningowej MTM i prywatnie z kolegami z innej firmy tuningowej oraz gościnnie kolegów z Bułgari posiadających w Londynie warsztat tuningowy stworzyliśmy małą rajduwke: audi a4 1.8 AWT 881 km/948 Nm... dokonał by tego Pan sam?
    pozdrawiam

• #1510 17 Wrz 2012 08:38
    dawidd3
    Poziom 11  

jokerdrek >>> Ja też kupiłem przewód wraz z oprogramowaniem ze sklepu internetowego, który zajmuje się elektroniką, diagnostyką samochodową. Otrzymuję ten sam komunikat. Wcześniej jak chciałem podłączyć Seata Leona TDI 110KM 2000r to miałem podobnie, ale demontaż bezpiecznika nr 11 załatwił sprawę.

Dzisiaj napiszę do swojego sprzedawcy, jak się czegoś dowiem to oczywiście zamieszczę informację na forum, która się na pewno przyda innym.

Pozdrawiam.

• #1512 17 Wrz 2012 10:58
    dawidd3
    Poziom 11  

Sama zmiana wersji oprogramowania wystarczy przy tym interfejsie, czy należy zakupić inny pracujący ze starszą wersją?

• #1513 17 Wrz 2012 12:35
    dawidd3
    Poziom 11  

Ok, tak zrobię. A3 jest seryjne. Na tych ustawieniach, które mam w programie Alfa 147 zrobiona bez problemu, Leon tylko kwestia bezpiecznika nr 11.

Jak uda mi się połączyć po tych 20min. to poinformuję i dam znać. ;)

• #1514 17 Wrz 2012 14:02
    Krzysiek.I
    Poziom 2  

witam potrzebuje oryginalny program do Audi A6 C4 2.5 TDi 140KM AEL Quattro 1997R, ma ktoś może??

• #1515 17 Wrz 2012 16:47
    AutoTuner
    Poziom 13  

jokerdrek napisał:
    dawidd3>>> tak, ja się spotkałem, właśnie czekam na suport ze strony viakena gdyż oni wspierają mój warsztat z tej strony. Wyskakuje ci zapewne "komunikacja zabezpieczona" i nic się dalej nie dzieje, tak?

Co do pana AutoTuner, myślę że powinien pan sobie wyjaśnić kim jest "tuner" a jeśli pan nie potrafi to pomogę panu, tuner jest indywidualnością tak jak artysta, każdy tworzy to co uważa za stosowne podpierając się często teorią (nie wnikamy czy ona jest błędna czy nie). Nie ucz pan Hylińskiej śpiewać czy nie poprawiaj pan obrazów Matejki bo po poprawkach nic z tego nie będzie, współpracuj pan z innymi a osiągniecie dużo lepsze wyniki.
    Dla porównania, jestem pracownikiem firmy tuningowej MTM i prywatnie z kolegami z innej firmy tuningowej oraz gościnnie kolegów z Bułgari posiadających w Londynie warsztat tuningowy stworzyliśmy małą rajduwke: audi a4 1.8 AWT 881 km/948 Nm... dokonał by tego Pan sam?
    pozdrawiam

Tak MPPS-em v12!!! Brawo za wynik gdzie moge zobaczyć to osiągnieci? napewno zostało 1.8 brawo nie będe się tu przechwalał bo to forum do tego nie służy ale robie sam!! może troche mniej koni ale w lżejszej budzie a rs6 robione przez MTM widziałem na 740 koni ale nie trzymało nawet 640 i wszystko było ok Widze że MTM robi MPPS-em brawo poraz który :D

• #1516 17 Wrz 2012 17:22
    jokerdrek
    Poziom 15  

MTM kolego robi wszystkim czym trzeba. Co do jakości usług to... o nas się słyszy a o koledze jeszcze długo,długo nie, o ile w ogóle :) wspomnę tylko iż na sobotnim zlocie w Katowicach znowu zaimponowaliśmy publiczności :) a kolega pewnie nawet nie słyszał o tej imprezie :)

• #1517 17 Wrz 2012 19:39
    siewcu
    Poziom 34  

Ciężko mi uwierzyć, że jechaliście do Polski tylko na Summer Cars Party(które w większości dotyczy "tuningu" wizualnego) :lol:

A może jakiś opis modów tego Audi kolega pokaże? I wykres? AWD czy FWD?

• #1518 17 Wrz 2012 20:30
    AutoTuner
    Poziom 13  

jokerdrek napisał:
    MTM kolego robi wszystkim czym trzeba. Co do jakości usług to... o nas się słyszy a o koledze jeszcze długo,długo nie, o ile w ogóle :) wspomnę tylko iż na sobotnim zlocie w Katowicach znowu zaimponowaliśmy publiczności :) a kolega pewnie nawet nie słyszał o tej imprezie :)

...widzisz kolego bo wyjesteście kozacy to zapraszam na jakieś 1/4 skreskujemy się ja pojade starym biednym rexem coprawda w czterech butach i połowa koni tego audi :D to może i ja będe wtedy znany. Bo piszesz pierdoły a ja nie mam zamiaru się z tobą przekomażać! Więc kończe już odpowiadanie na twoje dyrdymały. Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

jokerdrek napisał:

Nie zajmuje się tuningiem optycznym już przynajmniej 8lat więc co tam miałem robić :D

• #1519 18 Wrz 2012 00:00
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Proszę mieć na uwadze Regulamin , szczególnie pkt.:

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

To tak na przyszłość...

• #1520 18 Wrz 2012 11:52
    gregorianin
    Poziom 27  

dawidd3 napisał:
    Witam,

jokerdrek napisał:
    Immo blokuje odczytanie mapy,
    wersja oprogramowania 5.00 sama usypiała immo w wersji v12 już tak nie
    jest.

jokerdrek napisał:
    No właśnie kabel plus soft, inaczej nie zaryra... czekajcie, ogarniamy temat na gorąco. Spróbujcie odpiać licznik albo zaniżyć napięcie, to czasami tez pomaga...

Dodano po 57 [minuty]:

U mnie nici, okazało się ze autko po chipie jest i mnie ratuje tylko BDM, jeśli nie macie BDMa to służę pomocą za symboliczna stófkę :) jestem z południa polski :)

Dawid3, włącz zapłon na 20 minut i po tym podłącz fejsa do gniazda, imo powinno puścić,albo jesteś po czipku tak jak ja :) ja mam audi 2009 czyli na edc16U34, inne adiki do 2002 roku co robiłem puszczały bez żadnych bezpieczników tylko trza fejsika poustawiać dobrze :) na kazdym kompie inaczej łapie, mam 2 laptopy i 2 różne ustawienia...

Coś się koledze chyba "epoki" pokićkały...

• #1523 18 Wrz 2012 20:48
    spanky
    Poziom 16  

Krzysiek.I napisał:
    witam potrzebuje oryginalny program do Audi A6 C4 2.5 TDi 140KM AEL Quattro 1997R, ma ktoś może??

mam
    podaj numery softu i sterownika

Dodano po 2 [minuty]:

dawidd3 napisał:
    Witam,

jak masz clona to wszsytkiego mozna sie spodziewac ... i nie zawsze musisz ruszyc po OBD nawet proste EDC15

osobiscie jednym z moich narzedzi jest oryginalny MPPS i raz czy dwa zdarzylo sie ze nie ruszyl po OBD , wystarczy zapiac sterownik "na stole" i poszlo bez problemu

• #1524 18 Wrz 2012 20:50
    siewcu
    Poziom 34  

spanky napisał:
    osobiscie jednym z moich narzedzi jest oryginalny MPPS

A zdradzi kolega gdzie można kupić oryginalne interfejsy? Szukam, szukam, ale chińczycy opanowali rynek...

• #1525 19 Wrz 2012 08:42
    dawidd3
    Poziom 11  

dawidd3 napisał:
    Witam,

jak masz clona to wszsytkiego mozna sie spodziewac ... i nie zawsze musisz ruszyc po OBD nawet proste EDC15

osobiscie jednym z moich narzedzi jest oryginalny MPPS i raz czy dwa zdarzylo sie ze nie ruszyl po OBD , wystarczy zapiac sterownik "na stole" i poszlo bez problemu[/quote]

Dowiedziałem się, że podobno ktoś niedawno usuwał immo z ECU i nie wiem czy przypadkiem to nie jest powodem . . .

• #1526 19 Wrz 2012 08:51
    gregorianin
    Poziom 27  

siewcu napisał:
    spanky napisał:

A zdradzi kolega gdzie można kupić oryginalne interfejsy? Szukam, szukam, ale chińczycy opanowali rynek...

http://www.chiptunawarehouse.com/content.jsp?...instruction=product_listing&pManufacturerID=9

MPPS full master do kupienia już od niecałych 2k Euro

dawidd3 napisał:
    Dowiedziałem się, że podobno ktoś niedawno usuwał immo z ECU i nie wiem czy przypadkiem to nie jest powodem . . .

Nie

• #1527 19 Wrz 2012 10:26
    AutoTuner
    Poziom 13  

[quote="ainal"]

siewcu napisał:
    spanky napisał:

http://www.chiptunawarehouse.com/content.jsp?...instruction=product_listing&pManufacturerID=9

Potwierdzam tyle że sam dokońca nie jestem pewien czy to nie legalny chinolek :D ale działa ok

• #1528 19 Wrz 2012 10:31
    siewcu
    Poziom 34  

A własnie, i przy okazji - mógłby któryś z Was na PW wrzucić cenę WinOLSa?

• #1529 19 Wrz 2012 10:39
    AutoTuner
    Poziom 13  

siewcu napisał:
    A własnie, i przy okazji - mógłby któryś z Was na PW wrzucić cenę WinOLSa?

EVC cena zależy czy z sumami kontrolnymi czy bez.

• #1530 19 Wrz 2012 12:44
    spanky
    Poziom 16  

[quote="AutoTuner"]

ainal napisał:
    siewcu napisał:
    spanky napisał:

Potwierdzam tyle że sam dokońca nie jestem pewien czy to nie legalny chinolek :D ale działa ok

tam sa tylko oryginaly ...
    poza tym mozna tez kupc przez strone producenta AMTcartech :D