Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinOLS i mapy pamięci. Tuning.

shel82 30 Wrz 2012 21:38 1078853 5343
    em13
    Poziom 11  
    witam autotuner robiłem kiedyś t5 2.5tdi korektę softu ponieważ zmieniałem silnik z AXD na BNZ we Wrocławiu byłem osobiście nie wiem czy może czasem nie u ciebie ...........zapłaciłem, ale wtrysków nie umiałeś podpisać o ile byłem u ciebie koleś krótko po przeprowadzce w tamtym roku. w rezultacie musiałem wymienić na orginalne z AXD może sobie przypominasz a do Wrocławia mam troszeczku a na dodatek jeszcze autrostrada płatna. grzecznie poprosiłem o pomoc lub współpracę autko jest mojego brata a jak się chajtnę to mi go podaruje kasa jedno a drugie ciężko wytłumaczyć zawód mechanika .wiem bo czasem też się usmaruję jak nie powiem co, potrafisz nauczyć lub pomóc daj znać do renty daleko a kasą się możemy dzielić też...... jak to sam zapisałeś zainwestuj współpraca. tel.723002232plus
  • IGE-XAOIGE-XAO
    AutoTuner
    Poziom 13  
    em13 napisał:
    witam autotuner robiłem kiedyś t5 2.5tdi korektę softu ponieważ zmieniałem silnik z AXD na BNZ we Wrocławiu byłem osobiście nie wiem czy może czasem nie u ciebie zapłaciłem, ale wtrysków nie umiałeś podpisać w rezultacie musiałem wymienić na orginalne z AXD może sobie przypominasz a do Wrocławia mam troszeczku a na dodatek jeszcze autrostrada płatna. grzecznie poprosiłem o pomoc lub współpracę autko jest mojego brata a jak się chajtnę to mi go podaruje

...Wrocław nie jest taki mały? więc nie jestem tu sam i takiej sytuacij sobie nie przypominam pozatym jak czegoś nie potrafie to się za to nie biore!!! Jednak jak coś chce zrobić to ryje po nocach i to mam ot tak moja zaleta może żona narzeka ale cóż cały czas się ucze.
    Nie wiem czemu, ale odnosze wrażenie, że nie którym należą się informacje, na które ktoś ciężko pracował! Forum jest poto aby pomagać ale bez przesady!

Jak chcesz pomocy zapraszam na pw moge ogarnąć ten sofcik, ale upewnij się że ten motorek da sobie z tym rade :D
    em13
    Poziom 11  
    co znaczy pw zapłacę ale chcę gwarancję pisemną i bez ściemy ja dam auto i chcę gwarancję bez ale bo po tym Wrocławiu w tej T5 łapałem co chwileczkę notlaufy a koleś jak dzwoniłem to nie miał czasu ze mną gadać bo podkręcał........ oby nie urwał ja robiłem to jako zlecenie bo też zajmuje się mechaniką i wcale nie twierdzę że mi się coś należy za nic ..
    AutoTuner
    Poziom 13  
    em13 napisał:
    co znaczy pw zapłacę ale chcę gwarancję pisemną

Nie ma problemu dostaniesz gwarancje, f-vat, i hamowanie przed i po modzie, ale zaczniemy od diagnostyki sprawdzenia turbi itp itd jak profi to profi.

Mam nadzieje kolego, że zdajesz sobie sprawe jakim pasztetem jest ten silnik nie wspomne już z tym oznaczeniem bdg.
    em13
    Poziom 11  
    a hamownia to jak jazda czy w hali

Dodano po 7 [minuty]:

koleś gdzieś z świetokrzyskiego dzwoniłem mówił po mapie wszystko wie i pewnie miał rację nie wiem uczę sie za moda chce edc15 150zł nic nie mówił o testowaniu tylko powiedział jak uwalę sterownik on robi na swoje koszta.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    AutoTuner
    Poziom 13  
    em13 napisał:

Posiadam dynometa czyli hamownia drogowa, ale jak by Cię to nie satysfakcjonowało skorzystamy z gościnności jednej z zaprzyjaznionych firm, która posiada hamownie stacjonarną. Klijent nasz Pan.

Dodano po 2 [minuty]:

em13 napisał:

Dodano po 7 [minuty]:

koleś gdzieś z świetokrzyskiego dzwoniłem mówił po mapie wszystko wie i pewnie miał rację nie wiem uczę sie za moda chce edc15 150zł nic nie mówił o testowaniu tylko powiedział jak uwalę sterownik on robi na swoje koszta.

NO TO BRAWO!
    em13
    Poziom 11  
    ty chyba sobie jaja robisz BDG co tam jest ulepszona wersja wałki nowe zmienioony cały układ smarowania tak jak t5 najpierw piersza wersja silnika R5 AXD i zastopiony BNZ tak samo audi v6 pierwsza wersja na literę A zastąpiona B ulepszony układ smarowania i wałki lecz pompa dalej kicha no brawo czasami mechnika trzeba zapytać no to zdzieraj ze mnie jak mówię raz jusz płaciłem i tak czy tak sam zmieniałem wtryski a koleś kasę skroił zdrowo za pół godziny 700zł w tym fajki jazda na hamowni przesada olał klijenta jak dzwonił
    AutoTuner
    Poziom 13  
    Wszystko jasne temat uwżam za zamknięty przynajmniej z mojej strony. Nie chodze głodny! Powodzenia nie zapomnij pobrać od niego pisemnej gwarancii.
    em13
    Poziom 11  
    wiem że głodny nie chodzisz każdy to wie na tym forum ale pojeść nie dasz jak to się mówi
    AutoTuner
    Poziom 13  
    em13 napisał:
    ty chyba sobie jaja robisz BDG co tam jest ulepszona wersja wałki nowe zmienioony cały układ smarowania tak jak t5 najpierw piersza wersja silnika R5 AXD i zastopiony BNZ tak samo audi v6 pierwsza wersja na literę A zastąpiona B ulepszony układ smarowania i wałki lecz pompa dalej kicha no brawo czasami mechnika trzeba zapytać no to zdzieraj ze mnie jak mówię raz jusz płaciłem i tak czy tak sam zmieniałem wtryski a koleś kasę skroił zdrowo za pół godziny 700zł w tym fajki jazda na hamowni przesada olał klijenta jak dzwonił

Proponuje poserfować troche po forach dotyczących grupy vw dowiesz się więcej jakie problemy mają ludzie z tymi motorkami moja wiedza poparta jest długo letnią praktyką z tą właśnie marką i nie porównuj tego z rzędową piątką 2.5tdi bo to inna bajka. Pozdrawiam
    em13
    Poziom 11  
    no wiem v6 ma pomału 20 lat a R5 niecałe 10 jaka bajka materiał zmęczony czy praktyka w konstrukcji
    AutoTuner
    Poziom 13  
    em13 napisał:
    no wiem v6 ma pomału 20 lat

...i oprócz wad przebiegi nie te z liczników :D w Polsce 180-240 tylko plus 200 i więcej, a wiesz skąd wiem bo kiedyś w cudzysłowiu zajmowałem się naprawą liczników.
    em13
    Poziom 11  
    hej ta A6 ma 201 tyś ja ją sprowadzałem rachunki z audi dostałe przy zakupie wraz ze stanami liczników ten jest ok A6 2.5 tdi 120 kw 163km S-line aluminiowe zwrotnice czyli wersja S wiesz co mamna myśli zaciski hamulcowe aluminiowe wersja S i RS wersja RS miała jeszcze aluminiowe sanki pod silnik ciekaew skąd ja to wiem nawet nie pytaj .po prostu jestem mechanikiem isię tym interesuję to tyle o demnie proszę o pomoc w dziedzinie elektroniki
    AutoTuner
    Poziom 13  
    em13 napisał:
    no wiem v6 ma pomału 20 lat a R5 niecałe 10 jaka bajka materiał zmęczony czy praktyka w konstrukcji

O czym mówisz popatrz był 1.9 vp prawie nie zniszczalny poprawili na pd i coraz gorzej i nagle 2.0tdi i klapa coraz więcej wad. To praktyka?
    spanky
    Poziom 16  
    em13 napisał:

R5 TDI ma więcej niz V6 TDI .... :D
    em13
    Poziom 11  
    tak ale ten R5 od 2002roku jest aluminiowy kolego Spanky czy sie myle ja woguje nic nie mówię o 19tdi tylko v6 i R5
    AutoTuner
    Poziom 13  
    em13 napisał:
    hej ta A6 ma 201 tyś ja ją sprowadzałem rachunki z audi dostałe przy zakupie wraz ze stanami liczników ten jest ok A6 2.5 tdi 120 kw 163km S-line aluminiowe zwrotnice czyli wersja S wiesz co mamna myśli zaciski hamulcowe aluminiowe wersja S i RS wersja RS miała jeszcze aluminiowe sanki pod silnik ciekaew skąd ja to wiem nawet nie pytaj .

Ok jesteś mądrzejszy. I masz rodzynka jak każdy. Ale to forum do tego nie jest aby dyskutować o bzdurach. Rob tam tego softa bo taniej nie znajdziesz. pozdrawiam po raz ostatni

Dodano po 2 [minuty]:

spanky napisał:
    em13 napisał:

R5 TDI ma więcej niz V6 TDI .... :D

co Ty on wie lepiej :D
    em13
    Poziom 11  
    tak na prawdę to sam tylko zarabiasz na chybił trafił bo silniczek i tak polata ten rok sam masz pioterka bo jak pójdzie bokiem to kolego niestety zmoczyłeś no ale za 150 zaryzykuję bo sobie sam elegancko pogrzebię przy silniczku bo wy pewnie nie macie czasu we wrocławiu a my tutaj na spokojnie pewnie wiele mapke się nie będzie różnić od twojej no ale po mału otwieram datę bin w winols i on wyszukuje je i znajduję nawet łączy się po wersję ols233 do niemiec gdzie napewno zadzwonię i zapytam o co chodzi a mapki znajduje lecz ciężko odczytać bo są ponumerowane w jakiś sposób a trzeba mi na prawdę nie wiele no cóż chyba jestem na dobrym forum a nie na aukcji

co Ty on wie lepiej a T5 ma blok alu
    Dodano po 3 [minuty]:

tak r5 jest też benzynka czy się mylę
    R5 – (oznaczany także jak I5) – silnik spalinowy wyposażony w pięć cylindrów ustawionych wzdłuż wału korbowego w jednym rzędzie. Jest on kompromisem pomiędzy małymi jednostkami R4 a większymi R6 - dzięki niewiele większej długości niż R4 może być montowany poprzecznie z przodu pojazdu. Stosuje się go stosunkowo rzadko, konfiguracji tej używają m.in: Audi (Audi 90, 100, S2 Coupé) Ford Motor Company (Ford Focus ST/RS), Volkswagen (VW Jetta), Fiat (Fiat Coupé, Honda (Acura TL), General Motors (Chevrolet Colorado), Volvo Car Corporation (Volvo 850, 940) czy też Mercedes-Benz (starsze jednostki wysokoprężne).

proszę o pomoc kolegów z opisem potencjalnych map
    AutoTuner
    Poziom 13  
    em13 napisał:
    tak na prawdę to sam tylko zarabiasz na chybił trafił bo silniczek i tak polata ten rok sam masz pioterka bo jak pójdzie bokiem to kolego niestety zmoczyłeś no ale za 150 zaryzykuję bo sobie sam elegancko pogrzebię przy silniczku bo wy pewnie nie macie czasu we wrocławiu a my tutaj na spokojnie pewnie wiele mapke się nie będzie różnić od twojej no ale po mału otwieram datę bin w winols i on wyszukuje je i znajduję nawet łączy się po wersję ols233 do niemiec gdzie napewno zadzwonię i zapytam o co chodzi a mapki znajduje lecz ciężko odczytać bo są ponumerowane w jakiś sposób a trzeba mi na prawdę nie wiele no cóż chyba jestem na dobrym forum a nie na aukcji

co Ty on wie lepiej a T5 ma blok alu
    Dodano po 3 [minuty]:

tak r5 jest też benzynka czy się mylę
    R5 – (oznaczany także jak I5) – silnik spalinowy wyposażony w pięć cylindrów ustawionych wzdłuż wału korbowego w jednym rzędzie. Jest on kompromisem pomiędzy małymi jednostkami R4 a większymi R6 - dzięki niewiele większej długości niż R4 może być montowany poprzecznie z przodu pojazdu. Stosuje się go stosunkowo rzadko, konfiguracji tej używają m.in: Audi (Audi 90, 100, S2 Coupé) Ford Motor Company (Ford Focus ST/RS), Volkswagen (VW Jetta), Fiat (Fiat Coupé, Honda (Acura TL), General Motors (Chevrolet Colorado), Volvo Car Corporation (Volvo 850, 940) czy też Mercedes-Benz (starsze jednostki wysokoprężne).

Oczym Ty mówisz :| bokiem korba to nie benzyna :D . Ale poczekam jak wypalisz sobie dziure w tłoku albo suszarke będziesz robił co pół roku a lepiej jak przez tą suszare olej zaśorbie Ci do silnika i korby będziesz wymieniał brat łeb Ci urwie ale nauka kosztowna jest. :idea:
    em13
    Poziom 11  
    ty ciągle o pieniądzach
    bardzo ważny jest kąt wtrysku i ciekawe jak go przestawiasz kolego mechanicznie e chyba nie bo nie masz czasu i oczym my mówimy kolego to nie pompki tylko osobna pompa proszę tylko pommoc bo chyba z głupkiem nie piszesz a autko i tak dostane wiec proszę w fachu
    AutoTuner
    Poziom 13  
    em13 napisał:
    bardzo ważny jest kąt wtrysku i ciekawe jak go przestawiasz kolego mechanicznie e chyba nie bo nie masz czasu i oczym my mówimy kolego to nie pompki tylko osobna pompa proszę tylko pommoc bo chyba z głupkiem nie piszesz a autko i tak dostane wiec proszę w fachu

Kąt wtrysku dawka paliwa w tych starych klekotach to kolego przerabiałem 10 lat temu. Była to wtedy podstawa! Ale mam nadzieje, że Ty potrafisz to dobrze ustawić jak tak to już masz mały tuning.
    em13
    Poziom 11  
    nie wiem chyba 11 login albo 12

Dodano po 2 [minuty]:

stary chcesz sprzedawać jeć na targ bo nie pomagasz tylko cwaniakujesz pisałeś lecz nie na temat siadaj pała .pisałem robiłem we Wrocławiu płaciłem jak dzwoniłem to mnie olali nie zapłacę tobie grosza za sam fakt że jesteś z Wrocławia a ja za kążdą pierdołę zapłaciłem jak koleś chciał a auto nie miało dziur w tłokach czy turbo lało olejem tylko łapało notlaufa musiałem kręcić i tyle tak jak ty 1o lat temu .
    AutoTuner
    Poziom 13  
    em13 napisał:
    nie wiem chyba 11 login albo 12

Dodano po 2 [minuty]:

stary chcesz sprzedawać jeć na targ bo nie pomagasz tylko cwaniakujesz pisałeś lecz nie na temat siadaj pała .

Zadzwoń do niemiec pomogą Ci. :D sam tak napisałeś
    Jak zrobisz ten soft to pochwal się na forum zobaczysz co to pała. Bo cwaniakujesz to właśnie Ty, dlatego bo nie masz pojęcia jakiego kolwiek o tym a bierzesz się za coś co nie jest Twoją bajką! Co by Ci dało żebym te wszystkie mapy limitery dał na dłoni jak i tak tego nie pozmieniasz bo to nie jest tak +30% Pozatym masz lenia bo ten temat przeczytany od dechy do dechy mógł by Ci pomóc jeśli masz troche pojęcia. I niezaśmiecaj tematu czerstwymi odp.
    em13
    Poziom 11  
    słuchaj co do niemców zadzwonię i zapytam o ols233 jak masz winolsa to on podczas ładowania pliku bin roki aktualizację i wskakuje na stronę ecu.de jest on na stronie ale nici z pobraniem jeżeli miał by on w jakiś sposób pomóc było by super jak masz może chwilę to zerknij a jak nie to nie będę zawracał gitary możesz mi naprawdę pomóc bo chcę się tego nauczyć biorę to na siebie jak komuś coś popsuję to biorę na siebie i tyle wież mi wiele czytałem i jest ciężko a chciałbym być mądrzejszy i tyle. Pytam bo nie wiem chcesz pomóc wyślij na skrzynkę i tyle może też coś pomogę mam pompki do BNZ jak coś gdzieś leje albo coś
    em13
    Poziom 11  
    witam zmieniłem rozszeżenie na dll i jak otwieram w winols plik wzskakują 1058 potencjalne mapy lecz są one tylko podpisane numery np 01C18 kennfeld bosch 16 wiele mi to nie pomaga proszę o pomoc..
    PainKiller83
    Poziom 11  
    Musisz nauczyć się rozpoznawać mapy, czyli polecam przeczytać cały temat nawet dwa razy to Ci rozjasni
    BTW mapy opisują pliki damos,ale jeżeli nie będziesz wiedział od czego one są to i tak Ci nic nie dadzą
    serwer20082009
    Poziom 14  
    Zapomniałeś o kilku ważnych mapach. Pomyśl nad ogr dym. Reszte ktoś inny.
    PainKiller83
    Poziom 11  
    N75 i nastawnika napięcia pompy nie ruszałem specjalnie