Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinOLS i mapy pamięci. Tuning.

shel82 09 Lip 2019 08:52 1044758 5229
    ciechann
    Poziom 16  
    @Mitshi
    16 to nie jest w następca 15 w takim rozumowaniu jak przedstawiasz. Także możesz zacząć od swojego niż psuć brata ;) 16-tki jak dla mnie są bardziej sensownie poukładane.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    ZibbiS
    Poziom 10  
    Co do mpps v16 clone, Z własnej praktyki, odczyt ok, ożywianie uwalonych edc15 przez generic jest ok, co do wgrywania, po pinach dawał radę, po OBD uwalał upload... Mowa cały czas o edc15, jedyny edc16 który nim próbowałem miał t-proc więc odczytał tylko dane sterownika.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Mitshi
    Poziom 8  
    ciechann napisał:
    @Mitshi
    16 to nie jest w następca 15 w takim rozumowaniu jak przedstawiasz. Także możesz zacząć od swojego niż psuć brata 16-tki jak dla mnie są bardziej sensownie poukładane.

Chcę zobaczyć obie mapy kiedyś w WinOLSie bawiłem się z edc16 ale mało z tego pamiętam. No i z samej logiki wychodziłoby, że w EDC15 będzie mniej rzeczy do ogarniania, niż EDC16.

ZibbiS napisał:
    Co do mpps v14 clone, Z własnej praktyki, odczyt ok, ożywianie uwalonych edc15 przez generic jest ok, co do wgrywania, po pinach dawał radę, po OBD uwalał upload... Mowa cały czas o edc15, jedyny edc16 który nim próbowałem miał t-proc więc odczytał tylko dane sterownika.

Lepiej dołożyć i kupić v18 czy wystarczy v13 na przykład? Wolałbym nie uwalić sterownika przy pierwszej próbie... :D A jutro chciałem zamówić.

Strumien swiadomosc... napisał:
    Kolego to na serii już nie jedzie bo dół słaby. Jak masz kabel to zassij ze stera.

Stoje nad wyborem kabla i programu do odczytania pamięci, dlatego nie mogę sam jeszcze fizycznie ściągnąć wsadu. Mam kabel OBD2 ale z programem VCDS do wieśVAGa, więc odczytanie tym kablem chyba nie jest możliwe.

jankes.p napisał:
    Mitshi napisał:
    Cześć. Podrzuci ktos ciekawe linki i seryjny wkład z megane 2 1.9dci bosch edc15. Nie znam sie na chiptuningu ale chce sie nauczyć tego na wlasna potrzebe mam w swoim aucie edc16 i wole zaczac od prostszej 15tki brata. Mechaniki nikt mnie nie musi uczyć bo od kilku lat jestem mechanikiem z tym ze motocyklowym. Mam na czym testowac to dlaczego nie spróbować? Jeszcze jedno pytanie czy mpps v16 z alledrogo poradzi sobie ze sciagnieciem mapy z edc 15 i 16?

hej. masz tu troszku o edc15 w dci...

Zabieram się do lektury, WIELKIE DZIĘKI !!

Jeszcze mam do was kilka pytań:
    Odczytując mapę zostaje ona dalej w pamięci i można odczytać i spokojnie odpalać auto, czy trzeba odczytać i wgrać ją ponownie, bo sterownik zostaje "pusty"?
    Interesuje mnie również funkcja multimap, jakim programem to edytować? Ponieważ WinOLS chyba nie oferuje takich możliwości, a w internecie znalazłem taki ciekawy artykuł: http://nefariousmotorsports.com/forum/index.p...o_RSQBcyeLWZLeDuqKS7N2nSypF4afez6d1CDF_Haxuyc

Edit:
    Mapy SOI i Duration występują na przykład: w ilościu 6 map Duration i 10 map SOI, mapa Start of Injection odpowiada za początek wtrysku, Duration za czas trwania. Ale kiedy jest odpalona konkretna mapa? Zatem którą edytować, czy wszystkie ? Widziałem podział tych map zależnie od temperatury, oraz znalazłem też, że niektórzy w VAGu wgrywają 2 mapy, które zmieniają za pomocą przykładowo VCDSa, i komputer to widzi jako mapa dla skrzyni manualnej i drugiej dla automatycznej.
    konrad4x4
    Poziom 10  
    _TrotyL_ napisał:
    konrad4x4 napisał:
    Witam, czy ten wsad jest prawidłowo odczytany ?

Po mojemu smieci jakies.

A ten plik ?
    Czytam programatorem, universal flash
    Może da radę za pomocą mpps na stole cały sterownik ?
    Traktuję to jako ciekawostkę, jest to ibiza 1.4 Me 7.5.1 ale w środku płyta główna jest inna niż w sterownikach od 1.8T
    konradzd
    Poziom 14  
    Panowie poratuje ktoś wsadem BDM do 2.0 BMN 170hp ? Nr. 03G906018EH SN100L8000000
    ciechann
    Poziom 16  
    Witam

Posiada moze ktos pinout do air bag module ? corsa D, modul ma nr-y 13_262_361_Temic_327963935.
    malaki
    Poziom 13  
    _TrotyL_ napisał:
    malaki napisał:
    Witam,czy ktoś podpowie o ile sie da, jak podnieść obroty biegu jałowego
    Alfa 147

71C6C ??

Nie ma takiej mapy.Wysłałem plik

Dodano po 6 [minuty]:

Potrzebuję podnieść na 925 rpm
    _TrotyL_
    Poziom 17  
    malaki napisał:
    _TrotyL_ napisał:
    malaki napisał:
    Witam,czy ktoś podpowie o ile sie da, jak podnieść obroty biegu jałowego
    Alfa 147

71C6C ??

Nie ma takiej mapy.Wysłałem plik

Dodano po 6 [minuty]:

Potrzebuję podnieść na 925 rpm

Tak , i w tym pliku w 16bit(LoHi), pod adresem 71C6C, jaka jest wartosc?
    ..... u mnie 52 03 ... u Ciebie jak?
    WinOLS i mapy pamięci. Tuning.

Dodano po 21 [minuty]:

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Mitshi napisał:
    Podrzuci ktos ciekawe linki i seryjny wkład z megane 2 1.9dci bosch edc15

Kolego to na serii już nie jedzie bo dół słaby. Jak masz kabel to zassij ze stera.

Moze mhhhmmm ....mhhmmmm uscislij co tzn "dół słaby" ?
    Sprytne.
    piter83m
    Poziom 11  
    koledzy wytłumaczy mi ktoś w czym jest różnica że jest to wiem jak odczytałem przez obd a chciałbym wgrać po bdm i jak to zrobić. Bardzo proszę o wytłumaczenia jaka cześć zgrywa się ze sterownika po obd
    Ja nikomu niechce chleba odbierać mi obrabia tuner wsady oczywiście za kase
    ja wgrywam . Tylko chciałbym się dowiedzieć od szanownego grona może mito ktoś wytłumaczy albo podeśle link na ten temat bo szukałem ale wyniki marne
    nici
    Poziom 36  
    Plik po obd ma obszar map A bdm jest cały. Tak w skrócie.
    piter83m
    Poziom 11  
    dziękuje ci za zainteresowanie czyli są różnej wielkości
    a jak ty to rozróżniasz jak masz 2 pliki mod
    Ireneo
    Poziom 41  
    piter83m napisał:
    koledzy wytłumaczy mi ktoś w czym jest różnica że jest to wiem jak odczytałem przez obd a chciałbym wgrać po bdm i jak to zrobić. Bardzo proszę o wytłumaczenia jaka cześć zgrywa się ze sterownika po obd
    Ja nikomu niechce chleba odbierać mi obrabia tuner wsady oczywiście za kase
    ja wgrywam . Tylko chciałbym się dowiedzieć od szanownego grona może mito ktoś wytłumaczy albo podeśle link na ten temat bo szukałem ale wyniki marne

Jaki sterownik?Po obd mimo że plik ma rozmiar np 2Mb to ma tylko mapy.Po bdm jest całość i dlatego w zależności od auta jest ryzyko że po pierwsze nie odczytasz calej zawartości,czyli brak kopii,po drugie wgra mapy tylko przy wgrywaniu ale skasuje inne obszary przy okazji.BDM tego nie zrobi,zgrywa i wgrywa całość.

Dodano po 1 [minuty]:

piter83m napisał:
    dziękuje ci za zainteresowanie czyli są różnej wielkości
    a jak ty to rozróżniasz jak masz 2 pliki mod

Patrzysz na zawartość,porownujesz z ori.Zauwazysz że po obd same FFFF
    piter83m
    Poziom 11  
    jak to rozróżniacie

Dodano po 3 [minuty]:

jak zgrywam po bdm ie to zgrywa mi się 100% cała zawartośc sterownika
    i w tedy musze wgrać o tej same wielkości tak

Dodano po 6 [minuty]:

pisze o tym bo zaczęło mnie to interesować miałem taki przypadek peugeot 307 hdi
    podczas wgrywania po obd uwaliłem ster. z czytałem przez bdm tiuner mi podesłał wsad pod bdm ale dalej dupa nie pali auto dopiero kupiłem inny sterownik i wgrałem zawartoś z niego no wycioł immo i wgrałem do swojego ster. i odpaliło działa
    nici
    Poziom 36  
    piter83m napisał:
    w tedy musze wgrać o tej same wielkości tak
    Wielkość pliku jest ta sama, przy czym nie ma danych po obd tylko FF FF FF.
    piter83m
    Poziom 11  
    jak odczytam po OBD to mogę wgrać przez BDM samego flash i będzie to samo
    czy nie proszę o wyjaśnienie jak mam to odróżnić
    nici
    Poziom 36  
    piter83m napisał:
    jak odczytam po OBD to mogę wgrać przez BDM samego flash i będzie to samo
    czy nie proszę o wyjaśnienie jak mam to odróżnić