Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wydrukować grafikę na drukarce igłowej???

20 Maj 2008 15:44 2871 2
  • Poziom 35  
    Witam.
    Mam problem jak wyżej, chciałbym zmusić moją drukarkę (Polskiej produkcji D161s firmy MERA BŁONIE rok 1995)do drukowania grafiki albo chociaż polskich czcionek...
    Kiedyś spotkałem się z takim programem pod dos'a ale nie pamiętam, gdzie... Wspomnę tylko jeszcze, że drukarka zawiera opcję NQL, Online, form feed, line feed, czyli chyba nie jest jakoś bardzo rozbudowana...
    Wydaje mi się, że żeby mogła drukować grafikę musi mieć regulowaną "siłe" uderzenia igłą w taśmę. Drukarka po próbie wydrukowania nawet obrazu pobiera kartkę, ale nic więcej nie robi.

Z góry dziękuje.

P.s. czy może wiecie, gdzie można kupić taśmę barwiącą do tej drukarki, i czy opłaca mi się w nią inwestować...
  • Poziom 35  
    Drukowanie grafiki na drukarkach igłowych odbywa się metodą ditheringu. Zajrzyj na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dithering_(grafika_komputerowa) . Różne odcienie uzyskuje się nie różną siłą uderzenia igły bo to niewykonalne a ilością kropek obok siebie. By tobie pomóc musisz napisać pod co masz ją podłączone (Dos, Windows, jaki).
  • Poziom 35  
    Windows 98 Dziękuje za pomoc.

Dodano po 1 [minuty]:

próbowałem wydrukować napisy w różnych czcionkach,a le wszystkie są takie same (po wyjściu z drukarki) więc chyba ta drukarka tego nie wykona.