Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak (czym ?) usunac sterowniki modemu ADSL Orange?

Piot-er 20 Maj 2008 16:42 5567 9
  • #1 20 Maj 2008 16:42
    Piot-er
    Poziom 9  

Witam wszystkich. :D
    Jak w temacie, chodzi o odinstalowanie, albo jakies inne skuteczne usuniecie sterownikow modemu ADSL Orange (net stacjonarny kablowy) w wersji dla XP, zainstalowanego w kompie z Vista, zeby dalo sie zainstalowac sterownik w wersji dla Visty. Deinstalator Windowsa nie daje rady, a bez deinstalacji nie daje sie wgrac sterow pod Viste i uruchomic modemu. Infolinia jest w stanie "doradzic" jedynie ponowne postawienie systemu operacyjnego, ale wierze ze jest jakis mniej destrukcyjny sposob.

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie i pomoc. :)

0 9
  • Pomocny post
    #2 20 Maj 2008 16:45
    mietekn
    Poziom 35  

Może wystarczy za pomocą Przywracania Systemu cofnąć do punktu przed momentem instalacji sterowników pod XP.

0
  • #3 20 Maj 2008 16:48
    Piot-er
    Poziom 9  

Niestety :|, juz to przerabialem, bo tylko dzieki temu udalo sie przywrocic Viste do stanu stabilnosci, ale stery nadal pozostaja i blokuja mozliwosc zainstalowania wlasciwych.

Ale dzieki za zainteresowanie. :)

0
  • #4 20 Maj 2008 16:57
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 20 Maj 2008 17:44
    Piot-er
    Poziom 9  

Tak tez robilem, ale - nie wiem dlaczego - pojawia sie komunikat: "System Windows nie moze odnalezc oprogramowania sterownika sterownika dla tego urzadzenia", chociaz wskazuje wlasciwy (chyba :)) adres na twardym dysku (ster sciagniety z netu, odzipowany).

0
  • #6 20 Maj 2008 18:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 22 Maj 2008 16:25
    Piot-er
    Poziom 9  

No niestety, plyta sie nie "odpala", oryginalna oczywiscie. Wkladam plyte do napedu i restartuje kompa, ale nic - startuje normalnie. A jest to Vista Home Basic.

0
  • Pomocny post
    #9 03 Cze 2008 07:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 06 Cze 2008 07:58
    Piot-er
    Poziom 9  

No i udało się wreszcie. Dzięki serdeczne wszystkim za pomoc. :D

Nie wiem szczerze mówiąc dlaczego nie chciała mi sie odpalić ta płytka z windą za pierwszym razem. Ale spróbowałem ponownie i poszło. :D

System został przywrócony do stanu sprzed instalacji tych g... sterów i komp wreszcie się nadaje do użytku.
    Poza tym jeszcze jedna ciekawostka: nowsza wersja sterownika, ta również do Visty, daje się odinstalować z Panelu Sterowania bez problemu. Wiec ten szajs, to był naprawdę szajs.

Pozdrawiam wszystkich.:D

0