Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani i głośny sprzęt grający do samochodu

wojtektryc 26 Maj 2008 17:58 28431 136
    wojtektryc
    Poziom 10  
    Ja będę już miał gotówkę to chyba zamówię ten sprzęt ze Stanów Zjednoczonych a dokładnie z Los Angeles ponieważ moja siorka zna wmiarę dobrze angielski więc chyba kupię następujący sprzet:
    Radio: http://www.sonicelectronix.com/item_11649_Pyle+PLDBT30U.html#
    Subwoofer: http://www.sonicelectronix.com/item_7779_Kicker+06VS12L52+-+VS12L5+2+ohms+-.html
    Wzmacniacz 1 do Subwoofera: http://www.sonicelectronix.com/item_7302_Kicker+ZX1500.1.html#
    Głośniki 16cm: http://www.sonicelectronix.com/item_3571_Kicker+KS6.2.html
    Kondensator: http://www.sonicelectronix.com/item_12013_Power+Acoustik+PCX-5F.html#
    Wzmacniacz drugi do głośników 16cm: http://www.sonicelectronix.com/item_6600_Kicker+ZX650.4.html

PS. Za to wszystko razem z przesyłką wydam max. 3400zł więc moim zdaniem się bardzo opłaca bo w Polsce nie dostanę nigdzie takiego sprzetu (takiego modelu itp.) za taką cenę (chodzi mi o całość) :P
    michpyk
    Poziom 9  
    ciekawe czy trójkątne głośniki też mają?
    wojtektryc
    Poziom 10  
    Po pierwsze to sam nie wiesz jak to gra a już przekreślasz wszystko o co się zapytam? Dla mnie to jest nienormalne :P A jeśli ten sprzęt co wstawiłem linki jest mocniejszy od twojego. Nie wiesz a gadasz. A takich ludzi ja nie trawie. A osobom które mi doradzały to wielkie dzięki za wszystkie linki. A akurat za ten sprzęt na tej stonce zapłacę niewiele w porównaniu gdyby ktoś go sprzedawał np. na allegro to bym musiał zabulić 2 razy tyle lub więcej. A jak dla mnie to sprzęt musi mieć niezłego kopa i wyglądać też w miarę. Więc mam jeszcze nadzieję że ktoś odpisze i mi doradzi. narka
    slavwek.ie
    Poziom 34  
    Witam.
    Radia nie kupował bym w Stanach, brak RDS, częstotliwości FM nie takie, poza tym Pyle - niekoniecznie.
    Jeśli zależy ci na takim kombajnie (CD/Mp3/DVD/ i co tylko) to np JVC KD-AVX...
    michpyk
    Poziom 9  
    ja nie przekreślam twojego pomysłu na audio , być może kwadratowe głośniki już w krótce podbiją cały świat. podobno w F1 testują już kwadratowe koła.

czy ktoś by kupił okrągłe głośniki mało znznej firmy?? nie, dlatego musieli coś wymyśleć, żeby wzrosła im sprzedaż. oni liczą poprostu na to ,że ktoś kupi to z ciekawości i wten sposób sprzedadzą pół miliona głośników na których przytną po 100$. polityka firmy polega na tym ,ze się zdziera 50mln usd z frajerów, którzy z ciekawości chcieli sprawdziś jak to gra.

jak chcesz być następny to kupuj- za miesiąc napiszesz nam jak gra
    dxxxp
    Poziom 12  
    Niezły wiejski tuning się szykuje ... ;)
    Odpuść Sobie ten sprzęt, bo nic sobą nie reprezentuje.
    Jest na poziomie boshmana i voicekrafta... tyle że z Ameryki i troche drożej.
    wojtektryc
    Poziom 10  
    Sprzęt nie ma reprezentować ale on ma grać i na pewno jakoś będzie grał a że jest z ameryki to nawet lepiej bo chcę właśnie kupić coś amerykańskiego a nie europejskiego. Ale jaka by firma nie była i tak da niezłego łupnia. I bynajmniej inaczej to wszystko wygląda jeśli chodzi o sam Subwoofer. Tylko w tym zestawie zmienię radio tak jak mi doradził Slavwek.ie. A jak oglądałem ten sprzęcik to parzyłem na te gwiazdki co są w połowie strony i podejrzewam że tak dla jaj sobie tego nie wstawili. Na pewno zły to sprzęt nie będzie- ale i najlepszy też nie. Bo wiadomo czym lepszy sprzęt tym jest droższy. Pozdro
    tplewa
    Poziom 38  
    Jak z USA to szukaj sprzetu JL Audio, Sound Stream itp.
    wojtektryc
    Poziom 10  
    Po długich namysłach ostatecznie kupię ten sprzęt (jest nieco droższy ale na pewno lepszy):
    wzmacniacz: http://www.sonicelectronix.com/item_10308_JL+Audio+Slash+v2+1000-1v2.html
    skrzynia: http://www.sonicelectronix.com/item_6933_JL+Audio+CLS113RG-W7.html
    głośniki: http://www.sonicelectronix.com/item_1605_JL+Audio+VR650-CSi.html
    a radio to chyba http://www.sonicelectronix.com/item_8645_JVC+KD-AVX11+%2B+FREE+KS-PD100+IPOD+ADAPTER-.html
    I taki zestaw raczej na pewno sobie kupie i mogę sie założyć że będzie miał niezłego kopa. Pozdrawiam i dzięki za rady
    adamboss
    Poziom 16  
    Jak tak sie znasz to po co tu piszesz?? Brakuje wzmaka na zestaw przedni, ma 100rms'u a radio marne 27 i to niskiej jakosci, nie oszukujmy sie koncowki mocy w radiach nie sa doskonale

Dodano po 1 [minuty]:

i jak dasz glosno bass bedzie walil na lewo i prawo a ten zestaw bedzie pierdzial i dostawal po d**** znieksztalceniami z radia
    trance84
    Poziom 28  
    Kolego wojtektryc lecisz na bajery zza oceanu a na miejscu masz porządniejszy sprzęt i za podobną a czasem niższą cenę.

Pozatym piszesz tak jak ci zagrają mówią że JL the best no to piszesz że JL potem że coś jest lepszego no to piszesz co innego.

Napisz dokładnie ile masz kasy do wywalenia w błoto a my ci powiemy jak tego nie zrobić.

Proste.
    wojtektryc
    Poziom 10  
    no Dobra. Jak tak mówicie to zapewne macie rację a mam do wydania max. 4500zł oczywiście czym taniej to lepiej ponieważ będę trochę zbierał na sprzęt, ale jakoś zdołam uzbierać. Najlepiej jak byście mi napisali jaki konkretny zestaw car audio kupić to bym był wdzięczny i już bym nikomu głowy nie zawracał ale taki żeby miał niezłe walnięcie że aż będzie niewyruba , sz będzie w kichach czuć bass i żeby nikt tym sprzętem nie pogardził jak go zobaczy i usłyszy. I dzięki z góry za pomoc. Pozdrawiam PS. Jestem rzadko na necie bo obecnie net mi się skończył.
    idie
    Poziom 11  
    Witam serdecznie,
    przymierzam się już dość długo do zakupienia sprzętu car audio... po dość długiej lektórze dochodzę do wniosku ze potrzebna mi jest pomoc (trochę to wszystko pokręcone :-) ). Posiadam wzmacniacz STEG QM45.4x wraz z instalacja (kupiłem razem z samochodem) http://www.audiophile.pl/p/118_steg_qm45.4x
    Nie chcę robić dyskoteki w samochodzie, zależy mi bardziej na dość głośnym czystym brzmieniu. I tutaj moje pytanie: Jaki sprzęt możecie mi polecić? Myślałem nad JVC KD-AVX11 lub wyższym X22 lub X33, czy byłby to dobry wybór? Czy opłaca się dołożyć kilka stówek na wyższy model czy AVX11 wystarczy? Czy do dobrego brzmienia potrzebna jest jakaś ''skrzynka'' w bagażniku? Jakie głośniki byście polecili? Proszę o pomoc....
    wojtektryc
    Poziom 10  
    Witam po raz kolejny. Zrezygnowałem z kupna z zagranicy sprzętu i miałem jakiś czas temu okazję kupna głośnika na wolumenie w warszawie za 150zł więc go zakupiłem i potrzebuję do niego wzmacniacza, mam 1 na oku ma on możliwość połączenia 2 takich wzmacniaczów w mostu a jest to wzmacniacz firmy: SINUSLIVE; model: SL-A1500 i jest on na allegro (numer aukcji: 446734927). Głośnik ma parametry są na stronie: http://www.area2buy.de/xtcommerce/product_inf....html&XTCsid=08245be229d5af6ef12a3ce5f9f684b5
    I czy ten wzmacniacz wyciągnie większość mocy z tego wzmacniacza?? I czy warto kupić tej firmy wzmacniacz, jak by ktoś mi polecał jakiś wzmacniacz lub głośniki firmy JBL to od razu uprzedzam że na pewno tej firmy nic nie kupię!!! Dzięki za odpowiedz. Pozdro.... PS. od razu chcę kupić porządny wzmacniacz z tego względu że za pewien czas na pewno zmienię głośnik za mocniejszy tej samej średnicy czyl;i 15". Obecnie gra u mnie na radiu sony-xplod jakimś ze słabszych a gra całekiem przyzwoicie ale za cicho dlatego chcę kupić pożąny wzmacniacz by zobaczyć całą moc głośnika (oczywiście z umiarem by go niespalić :P )
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  
    Radził bym o moc wzmacniacza dopytać się człowieka który doradził Ci zakup tego głośnika -> będzie najbardziej kompetentny. Swoją drogą to nie za bardzo rozumiem . Chciałeś kupić sprzęt w USA , gdzie przesyłka kosztowała by znacznie więcej niż 150 zł a wylądowałeś na głośniku w cenie 20zł za kg .
    PS Według mnie jeden SL puści z dymem ten wynalazek (głośnik).
    wojtektryc
    Poziom 10  
    No fakt miałem sobie kupić coś ze stanów lecz krucho u m,nie na razie z kasą bo muszę dokończyć remont samochodu i jeszcze przerejestrowanie i przegląd mnie czeka a później w sprzęt będę inwestował. A co do tego wzmacniacza to też mi się wydaje że ten głośnik za długo to nie pociągnie ale o to mi chodzi :D by był wzmacniacz b. mocny i z możliwością mostkowania dwóch wzmacniaczy. A kupiłem ten głośnik bo akurat byłem na wolumenie i miałem 160zł więc się potargowałem i opuścili 10zł więc go wziołem tak dla zobaczenia jak gra 15" głośnik. Bo wszyscy w mojej okolicy jak mają jakiś sprzęt to 12" ewentualnie 13" więc chciałem zobaczyć jak gra 15", i jak na razie to fajnie gra ale na samym radiu to nie mam efektu, a co powiedzieć jak kupię ten mocny wzmacniacz :D, jakiś kondensator kilka faradów, drugi alternator przy silniku i drugi większy akumulator. I na razie sobie wówczas trochę pogra, a na wzmacniaczu to nie muszę podkręcać na maxa bo szkoda puścić z dymem tego głośnika :D Tnx. za odpowiedz :D
    mike21
    Poziom 29  
    wojtektryc napisał:
    No fakt miałem sobie kupić coś ze stanów lecz krucho u m,nie na razie z kasą bo muszę dokończyć remont samochodu i jeszcze przerejestrowanie i przegląd mnie czeka a później w sprzęt będę inwestował. A co do tego wzmacniacza to też mi się wydaje że ten głośnik za długo to nie pociągnie ale o to mi chodzi :D by był wzmacniacz b. mocny i z możliwością mostkowania dwóch wzmacniaczy. A kupiłem ten głośnik bo akurat byłem na wolumenie i miałem 160zł więc się potargowałem i opuścili 10zł więc go wziołem tak dla zobaczenia jak gra 15" głośnik. Bo wszyscy w mojej okolicy jak mają jakiś sprzęt to 12" ewentualnie 13" więc chciałem zobaczyć jak gra 15", i jak na razie to fajnie gra ale na samym radiu to nie mam efektu, a co powiedzieć jak kupię ten mocny wzmacniacz :D, jakiś kondensator kilka faradów, drugi alternator przy silniku i drugi większy akumulator. I na razie sobie wówczas trochę pogra, a na wzmacniaczu to nie muszę podkręcać na maxa bo szkoda puścić z dymem tego głośnika :D Tnx. za odpowiedz :D

Glośnik włożony w półkę? Zasilany radiem? Fajnie gra? HEHEE :lol:

Mam oriona 2500D na sprzedaz zobacz w giełdzie. Przy dobrej instalacji zasilisz prawie każdy glośnik dostepny na rynku. Może w czymś pomoże :)
    grzesiek_nysa
    Poziom 25  
    Ożesz w mordę.... Jak ja uwielbiam takie glośniczki na półce w autach stojących pod remizą :D :D :D Jak tak mogłes pokarać tą dziewiętnache :D
    MlodySZalony
    Poziom 13  
    Taki głośnik to raczej w skrzynkę a nie w półkę, Masz jakieś pojecie o CA? czy tylko Kupujesz głośniki bo Ci sie podobają z wyglądu ??
    wojtektryc
    Poziom 10  
    Kupiłem taki głośnik bo miałem akurat tyle kasy i akurat kupiłem go taniej bo chciałem zobaczyć jak gra 15" i tak ciężko to zrozumieć. eh.. A co do skrzyni to mam skrzynię sam robiłem i gra sporo lepiej w tej skrzyni lecz jest ona taka wielka że nie mam miejsca w bagażniku a i m. in. dlatego głośnik dałem w półkę bynajmniej mam gdzie teraz zamontować wzmacniacz bo tak to wcale miejsca nie miałem i mniej głośnik w ten sposób chodzi, to czyli z tego co zauważyłem to więcej mocy będę mógł mu dać :D A jeszcze w bagażniku mam butlę gazową więc za dużo to miejsca nie mam. PS. Wszystkie zdjęcia i filmiki robione telefonem więc jakość b. niska jeśli chodzi o video :P A jeśli chodzi o sprzęt to jak bym się b. dobrze znał to nawet bym nie zakładał konta na elektrodzie i wcale bym tu nie pisał. A zresztą dla mnie to nie sztuka kupić sprzęt ale go samemu zmontować i cieszyć się uzyskanym dźwiękiem, jaki by nie był; ale co do tej pory sam zrobiłem każdemu się podoba i zajeb...... gra Możecie mi nie wierzyć ale sami byście się przekonali w relau jak to gra :P
    kwiatus19
    Poziom 2  
    Tyle tłumaczenia, tyle dobrych porad.
    Panowie AGRO TJUNING ma się we krwi.
    Jak dla mnie żałość, nędzny głośnik w półce zrobionej z drzwi od szafy.
    Niestety w skrzyni głośnik nie może być zamontowany, bo miejsca w bagażniku nie ma. A sam kolego się czepiłeś 15" a jak inni radzili dobrze 10-12' to Ty nieee.
    No to teraz masz największy głośnik wśród funfli, teraz każda remizowa potańcówa Twoja.
    kamilcomp
    Poziom 20  
    No nie wiem czy to tak zaje* gra... Za te kase kupił byś np. jakiś używany głośnik infinity do tego skrzynke 35l i byś zobaczył jak to gra... Nie chodzi o duzo hałasu i b. głosno... Chyba, że tak wolisz to Twój wybór... Ja osobiście kupiłem na allegro głosnik infinity reference 1252 za 225zł i napewno ten boshmann nie zagra tak jak on... Nie myślcie, że go mam to go chwale ale na serio ten głosnik zadziwia parametrami:) zreszta jak inny sprzęt renomowanych marek;)
    Pozdrawiam
    wojtektryc
    Poziom 10  
    Na pewno każdy z was ma rację ale akurat wtedy miałem kasę i kupiłem ten głośnik i nie narzekam jak dla mnie to na początek wystarczy. Ostatnio nabyłem wzmacniacz PEIYING 1250W model: 1K76D i gra rewelacyjnie bo biedny głośnik ledwo co wytrzymuje pod tym wzmacniaczem (polecam go na początek :D ). Testowałem ten głośnik w tej półce i w skrzyni i ostatecznie wstawiłem tą skrzynię i po stokroć lepiej gra ale wcale mnie to nie dziwi. I szczerze powiedziawszy długo ten boschmann to nie pogra bo wzmacniacz jest naprawdę mocny i wszystko z głośnika wyciąga :D
    Wszyscy z was tak narzekacie na moje pomysły a ciekawe jak wy robicie. Jeden znajomy jak już wcześniej pisałem kupił tubę jbl i dał za nią chyba z 600-700zł i wzmacniacz blaupunkta za jakieś chyba 800zł czy coś takiego jak mówił i szczerze powiedziawszy mój sprzęt lepiej gra od niego. Brzmienie jest takie mocne że nikt długo nie może wysiedzieć a i fakt że z 2 do 3 kilometrów mnie słychać jak jadę więc to mówi za siebie. Może i nie ma tego co potrzeba w dźwięku ale ja nie narzekam bo osiągnąłem to co chciałem za niewielkie pieniądze ale za jakiś czas zrobię sobie skrzynię za 2 lub 3 głośniki 12" innej firmy ale jakiej to jeszcze zobaczę napewno nie kupię ani jbl ani infinity bo jak dla mnie to są już za bardzo przereklamowane firmy może i to w miarę gra ale ja tego nie kupię.. I może będziecie nawijać że jestem głupi i tak myśleć ale robię to co chcę i nikt mi tego nie zabroni. A dlaej ze sprzętem będę kombinował prawdopodobnie po nowym roku bo narazie mam inne wydatki. Ale dzięki tym którzy chcieli mi naprawdę pomóc i nie chcę tutej krytyki ale porady dlatego tu piszę a jak tak dalej będziecie tylko krytykować to przestanę wogule pisać na elektrodzie i będzie taki tego finał... A z resztą chyba elektroda jest po to by pomagać a nie krytykować- PRAWDA??!!!
    mike21
    Poziom 29  
    No teraz to jakoś wygląda :D tylko te kable... słychać cię z 3km? Jak to sprawdziłeś? :cunning: :D
    xTrEmE_baSS
    Poziom 23  
    co by nie było to dobrze, że zrobiłeś skrzynie...
    doświadczenie nabyte, więc możliwości masz dużo :)
    powalla
    Moderator CarAudio
    "a jak tak dalej będziecie tylko krytykować to przestanę wogule pisać na elektrodzie i będzie taki tego finał... "

Chcesz nas zastraszyć , czy co? Pewnie kilku osobom będzie Ciebie brakować , a kilka tysięcy w ogóle (TAK TO SIĘ PISZE POPRAWNIE) tego nie zauważy .

Piszesz , że słychać cię z 3km ..... fakt jest się z czego cieszyć i jest to najważniejsza sprawa w CA . Z nieoficjalnych źródeł wiem , że w przyszłym roku będą zawody oprócz SQ,ESPL i Dbdrag również na odległość w odsłuchach autka ... więc masz szanse na pucharki :) .
    sanders156
    Poziom 35  
    ja nie wieze w to co on pisze chyba sobiwe jakis kolo jaja robi. bo to az nie prawdziwe :)
    zaczelem czytac 3 strone i zobaczylem linki do sprzetu jaki sobie kolega upolowal , jedyn co mam do powiedzenia to to ze kpiny z kwadratowych glosnikow sa nie na miejscu przykladem jest kicker solobaric 15" i ten sprzetr ktory byl w tych linka o ile sie nie myle to wlasnie sprzet kickera ale to nie zmiena faktu ze pacjent z kogos kto ma kase i szuka rady zeby miec fajny sprzet przeksztalcil sie w wiesniaka ktory grzmi pod remiza , poprostu rece opadaja oby chociaz w jednej rzeczy mowil prawde i nie pisal wiecej na elektrodzie
    wojtektryc
    Poziom 10  
    kable mam jakie mam bo pracuję jako elektryk i sobie załatwiłem z roboty a dlatego że są grube ale za jakiś czas się je zmieni bądź w koszulki termokurczliwe wrzucę i zawsze inny wygląd :D A jeśli chcecie wiedzieć to ja nie robię tego by jeździć pod jakieś tam remizy tylko dla siebie bo akurat z kumplami lubię głośną muzę i tyle. A gra całkiem przyzwoicie ( aż tylna klapa tak zasuwa że szok) ale za jakiś czas coś się pokombinuje.
    kaktós
    Poziom 1  
    "to przestanę wogule pisać na elektrodzie i będzie taki tego finał"
    Finał, drogi Wojtku, będzie taki, że za dwa lata będziesz głuchy.
    "fakt że z 2 do 3 kilometrów mnie słychać jak jadę"
    Przyznam, że po przeczytaniu tego jestem w lekkim szoku :( Jesteś realnym zagrożeniem na drodze !