Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo proszę o pomoc w obliczeniu BR do suba :)

ulik87 20 Maj 2008 21:51 923 1
  • #1 20 Maj 2008 21:51
    ulik87
    Poziom 13  

Witam,
    jako, że ze mnie laik totalny, a mimo wszystko zbudowałem pierwszego suba pasywnego na glosniku STX GDN 20/80/8, proszę w miarę możliwości o wyliczenie optymalnej długości BR pod te dane:
    -objętość wew. skrzyni [35litrow] wym wew.: 250x400x350
    -objętość wew. skrzyni z wygłuszeniem [gąbka 2cm na każdej ściance]: ~23,5 litra
    - fi Bass Reflexu - ~75

...chciałbym żeby ktoś mający odpowiednie umiejętności podał lub zaproponował mi optymalną długość BR. Subik jest w zasadzie ukończony, czekam tylko na filtr dolnoprzepustowy i kolce...potem bede mógł zaprezentować moje dzieło.

ps. żeby uprzedzić pytania...nie wyliczałem w żaden sposób tej skrzyni, bazowałem na projektach prezentowanych na łamach forum /głownie na projekcie "tower"/

dziękuję z góry za wszelką pomoc, pozdrawiam,
    Daniel

ps2. pobawiłem sie w WinISD i przy tej objetosci i przepisanej charakterystyce głośnika wyliczyło mi, że na 40Hz długość Br to ok 30cm...tylko zupelnie nie rozumiem tego co wyskakuje na wykresie...

0 1
  • #2 21 Maj 2008 09:41
    NewElektro
    Poziom 19  

Witam cię serdecznie Panie ulik87 zachęcam cię do przeczytania bardzo fajnego poradnika że tak powiem na temat sprzętu Audio dokładnie na temat Obudowa bass-reflex http://www.diyaudio.pl/portal.php?show=5 naprawdę warto poczytać co nie co z tej stronki mnie to dużo nauczyło pozdrawiam

0